Προς το περιεχόμενο

[εκτός θέματος] Ο St. IGNUcious λέει «αφήστε τη μπύρα και πιάστε το slackware»


firewalker

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλή ιδέα! Είναι λίγο offtopic αλλά πάντα μου άρεσαν αυτές οι πονηρές ερωτήσεις που κάνουν οι Google, Microsoft κλπ του κόσμου τούτου στις συνεντεύξεις τους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 34
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Αν παρεις πιστοποιηση redhat η LPI εχεις εναν κωδικο και ο εργοδοτης μπορει να ελεγχξει αν εισαι πιστοποιημενος. Στην redhat θελουν 2500 ? και το LPI 130 ? αλλα πρεπει να πρετοιμαστεις μονος σου.

Και γω μηχανικος ειμαι σαν τον apoikos

αλλα....αυτοκινητων :lol:

 

Κοντα μου εχει εξεταστικο κεντρο αλλα εκανα ενα simulation και εχω 40 % ενω θελει 70 % οποτε θα χασω τα 130 ? αμα παω τωρα :P

 

Οποιος θελει, εκτος τον apoikos γιατι του εχουν απαγορεψει την εισοδο στα εξεταστικα κεντρα, εδω :

http://www.linux-praxis.de/lpisim/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το έβαλα στο παραπάνω post

Εκανα το τεστ για system administration το Lpi101

Εχει κατι ερωτησεις του τυπου :

Which of the following directories may be placed outside the root partition?

 

 

Choose every correct answer.

 

1

/home

2

/boot

3

/var

4

/etc

5

/lib

Εβαλα /home /var /etc

δεν ξερω αν ειναι σωστο

 

Παμε για insomnia linux camp :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι ερωτήσεις του LPI είναι στην καλύτερη περίπτωση για γέλια. Εκτός του ότι ρωτάνε πράγματα τελείως παρωχημένα (isapnp; setserial; wtf?), αρκετές είναι αυτές που επιδέχονται περισσότερες από μια ερμηνείες. Και στην τελική οι manpages σε ένα σύστημα υπάρχουν ακριβώς για να μη χρειάζεται να θυμάσαι κάθε κουλό flag του rpm για παράδειγμα. :P Και αν κάποιος χρησιμοποιεί emacs και όχι vi, δεν μπορεί να κάνει τη δουλειά του; Δεν ξέρω, ανέκαθεν είχα την αίσθηση ότι αυτές οι πιστοποιήσεις είναι πεταμένα λεφτά και δεν αντιπροσωπεύουν και πολλά στην πραγματικότητα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το τέλειωσα στο άψε σβήσε με έναν πολύ απλό τρόπο: όπου είχε καθαρή ερώτηση Linux έβαζα "Show answer" (χάθηκε να βάλουν τίποτα ειδικά για Ubuntu οι χριστιανοί) και όπου η ερώτηση ήταν παλιό καλό Unix απάνταγα σωστά.

 

Όπως και να 'χει κάτι μάθαμε και σήμερα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το συνολικό link πάντως είναι το http://www.ph-home.de/linux-test/lpi-1/index.php και όχι αυτό που έδωσα πριν (εκείνο ήταν το τελευταίο test, το 10).

 

Αύριο πουρνό πουρνό θα κάτσω να το κοιτάξω όλο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το slackware μου έμαθε τον τρόπο λειτουργίας του GNU/Linux ...

 

Φτου γαμώτο κι άλλη δουλειά για το επόμενο καλοκαίρι... πρέπει να αρχίσουν να βγάζουν dual core ανθρώπους αλλιώς δεν τα προλαβαίνουμε όλα με τίποτα! B)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...