Προς το περιεχόμενο

Mονοπωλιακή συμπεριφορά από το plaisio


chek2fire

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ρε elven δεν πας αλλού να troll-άρεις; Στο Linux subforum ήρθες να ανεβάσεις το count σου?

 

Καλώς ή κακώς εγω στο υποθετικό μαγαζί μου να μην εχω δυνατότητα αναπτυξης τεχνικού τμήματος για υποστηριξη linux. Πως λοιπον θα πουλήσω είδη με linux ?

Εσυ μπορεις να στοχευσεις σε linux πελάτες. Θα πληρώνεις και εκπαιδευση τεχνικού για MS ? ή τοτε θα μιλας για μονοπωλιο ....linux ...

 

1) Δε νομίζω ότι το πλαίσιο θα αναλάβει και το support των netbooks.

2) Πουλάει ήδη το Aspire One με Linux

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό μου φαίνεται πταίσμα πάντως, το απαράδεκτο είναι που δεν μπορείς να αγοράσεις laptop γενικότερα χωρίς τα σβίστα. ΑΥΤΟ είναι μονοπωλιακή τακτική, να μην μπορείς να αγοράσεις το hardware χωρίς OS, όχι να είναι υποχρεωμένη να στο πουλήσουν και με το OS της επιλογής σου. Ας τα δίνουν χωρίς λειτουργικό και περνάμε μόνοι μας λίνουξ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισης ειναι γνωστο πως τα λειτουργικα της Microsoft ευθυνονται για το φαινομενο του θερμοκηπιου...Γιαυτο και στην Αμερικη εχουν τετοιο προβλημα με το περιβαλλον...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1) Δε νομίζω ότι το πλαίσιο θα αναλάβει και το support των netbooks.

2) Πουλάει ήδη το Aspire One με Linux

 

Δεν αναφερθηκα στο πλαισιο. Μιλησα για υποθετικα μαγαζια , και το οτι να μην πουλας ενα προιον δεν συνιστα μονοπωλιακή τακτική...

 

 

Τωρα αν το πλαισιο "τα παίρνει" πλαγιως απο την MS για να μη πουλαει τα eeepc με linux , ναι αυτό θα ήταν μονοπωλιακή πολιτική από την MS με οχημα το πλαισιο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...