Προς το περιεχόμενο

DeVeDe - Απορίες και σχόλια...


JNik

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Επ'ευκαιρία των νέων τηλεοπτικών σειρών είπα να αρχίσω να κόβω και έναν από τους τελευταίους δεσμούς με τα win (ConvertXtoDVD) και να δω τις εναλλακτικές που έχω. Προφανώς λόγω συζητήσεων εδώ μέσα, και synaptic δοκιμάζω το DeVeDe. Γενικά είναι εύχρηστο θα έλεγα προγραμματάκι ωστόσο έχω δύο παράπονα-απορίες:

1)Φτωχές επιλογές όσον αφορά το θέμα της δημιουργίας μενού.

2)Κατά την επεξεργασία του βίντεο χρησιμοποιεί μόνο τον έναν από τους 2 πυρήνες του επεξεργαστή μου στο 100% και ο άλλος... ξάπλα!(οκ ανάλογα με τις άλλες διεργασίες ανεβαίνει μέχρι το 20%).

 

Α και επίσης δεν έχει κάποια γενικά preferences για να τσεκάρω ρυθμίσεις...

 

Περιμένω γνώμες και ιδέες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επ'ευκαιρία των νέων τηλεοπτικών σειρών είπα να αρχίσω να κόβω και έναν από τους τελευταίους δεσμούς με τα win (ConvertXtoDVD) και να δω τις εναλλακτικές που έχω. Προφανώς λόγω συζητήσεων εδώ μέσα, και synaptic δοκιμάζω το DeVeDe. Γενικά είναι εύχρηστο θα έλεγα προγραμματάκι ωστόσο έχω δύο παράπονα-απορίες:

1)Φτωχές επιλογές όσον αφορά το θέμα της δημιουργίας μενού.

2)Κατά την επεξεργασία του βίντεο χρησιμοποιεί μόνο τον έναν από τους 2 πυρήνες του επεξεργαστή μου στο 100% και ο άλλος... ξάπλα!(οκ ανάλογα με τις άλλες διεργασίες ανεβαίνει μέχρι το 20%).

 

Α και επίσης δεν έχει κάποια γενικά preferences για να τσεκάρω ρυθμίσεις...

 

Περιμένω γνώμες και ιδέες

 

Αν θες δοκίμασε να εγκαταστήσεις την έκδοση από το http://www.getdeb.net που είναι νεότερη και έχει επιλογή κάτω δεξιά "Use optimizations for multi core CPUs" ή κάπως έτσι. Επίσης, θα βρεις και περισσότερες επιλογές για το menu που θέλεις να δημιουργήσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...