Προς το περιεχόμενο

Ελλάδα, Κύπρος και το λουρί της μάνας.


panther_512

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Aν ρωτήσεις όμως έναν απο αυτούς "τί είσαι ρε?" ΕΛΛΗΝΑ΅θα σου πεί. Ενώ δεν υπάρχει Κυπραίος που να δου δώσει τέτοια απάντηση. Άρα το παράδειγμά σου είναι άστοχο.

 

Ενώ το δικό σου πόστ χρίζεται αξιοπιστίας διότι???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 322
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση
Και δεν μου λές αφού υποστηριζόμαστε... Γιατί ένας Έλληνας που πάει να δουλέψει εκεί πρέπει να βγάλει ALIEN CARD??? Το ίδιο χαρτί με έναν Ινδό, Πακιστανό κ.ο.κ (χωρίς να θέλω να μειώσω κάποια εθνικάοτητα). Μόνο τους Άγγλους γουστάρουν τρελά. Σε ενα σημείο μια περιοχή είναι υπο την κατοχή των Άγγλων αν γνωρίζεται και μέσα εκεί ισχύοει η νομοθεσία της Αγγλίας. Αφήστε λοιπόν τα σάπια για αδελφοσύνη, εξάλου δεν είανι μόνον έλληνες. Απο παλιά στο νησί υπήρχαν Άγγλοι, Τούρκοι και πιρατές που έκαναν την δουλειά τους....

 

Μάλιστα. Το ότι στη Κύπρο υπάρχουν βρετανικές στρατιωτικές βάσεις και στις βρετανικές στρατιωτικές βάσεις ισχύουν οι βρετανικοί στρατιωτικοί νόμοι, καθιστά τους Κύπριους αδελφάκια/φιλαράκια/γκόμενες/κλ των Άγγλων.

 

Τουλάχιστον τώρα καταλαβαίνω από πού πηγάζουν τέτοιου τύπου απόψεις για τους Κύπριους:

 

Από τη παντελή άγνοια για το νησί αυτό και στη καλύτερη περίπτωση την ημημάθεια....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Aν ρωτήσεις όμως έναν απο αυτούς "τί είσαι ρε?" ΕΛΛΗΝΑ΅θα σου πεί. Ενώ δεν υπάρχει Κυπραίος που να δου δώσει τέτοια απάντηση. Άρα το παράδειγμά σου είναι άστοχο.

 

έχεις ρωτήσει πολλούς εσύ;

τί μίσος βγάζετε ρε μερικοί; έλεος!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και δεν μου λές αφού υποστηριζόμαστε... Γιατί ένας Έλληνας που πάει να δουλέψει εκεί πρέπει να βγάλει ALIEN CARD??? Το ίδιο χαρτί με έναν Ινδό, Πακιστανό κ.ο.κ (χωρίς να θέλω να μειώσω κάποια εθνικάοτητα). Μόνο τους Άγγλους γουστάρουν τρελά. Σε ενα σημείο μια περιοχή είναι υπο την κατοχή των Άγγλων αν γνωρίζεται και μέσα εκεί ισχύοει η νομοθεσία της Αγγλίας. Αφήστε λοιπόν τα σάπια για αδελφοσύνη, εξάλου δεν είανι μόνον έλληνες. Απο παλιά στο νησί υπήρχαν Άγγλοι, Τούρκοι και πιρατές που έκαναν την δουλειά τους....

 

Είπα να μην ασχοληθώ, αλλά δεν με αφήνεις να αγιάσω!

 

Λοιπόν, πριν γράψεις ξανά κάτι στο θέμα, μάθε αυτό: Διαφορετική έννοια είναι το "κράτος" και διαφορετική έννοια το "έθνος". Επομένως, όταν ένας Έλληνας, Πακιστανός, Ινδός κτλ πάει στην Κύπρο για να δουλέψει ΦΥΣΙΚΑ και θα χρειαστεί να βγάλει alien card, για τον απλό λόγο ότι είναι πολίτης ΞΕΝΟΥ ΚΡΑΤΟΥΣ. Εντάξει; Προς ενημέρωσή σου, και οι Κύπριοι που ζουν κι εργάζονται στην Ελλάδα πέραν της ταυτότητάς τους, κουβαλάνε και την πράσινη κάρτα, ναι, ναι, την ίδια πράσινη κάρτα που έχουν οι Αλβανοί, οι Πακιστανοί, οι Ινδοί κτλ κτλ. Γιατί; Διότι είναι πολίτες ΞΕΝΟΥ ΚΡΑΤΟΥΣ. Με την λογική σου, ο Άγγλος που πάει στις ΗΠΑ για δουλειά, δεν θα πρέπει να βγάλει κάρτα, επειδή οι δύο χώρες τα έχουν τακιμιάσει σε διεθνές επίπεδο και αλληλοϋποστηρίζονται... Σοβαρέψου.

 

Τους Άγγλους, ΔΕΝ τους γουστάρουν τρελά. Ξέρεις γιατί; Διότι είχαν υπό κατοχή την Κύπρο για αρκετές δεκαετίες. Σου λέει κάτι ο όρος "κατοχή"; Ωραία. Αυτό που γουσταρουν είναι τα λεφτά των Άγγλων που τα ξοδεύουν απλόχερα στο νησί, είτε τα καλοκαίρια στις διακοπές τους είτε αγοράζοντας οικόπεδα και σπίτια, πηγαίνοντας να μείνουν μόνιμα εκεί.

 

Αναφορικά με τις βάσεις των Βρεττανών: Μετά το τέλος του απελευθερωτικού αγώνα των Κυπρίων, το 1959, ο τότε Κυβερνήτης του κράτους, έδωσε το δικαίωμα στους Βρεττανούς να διατηρήσουν βάσεις στο νησί, συνολικής έκτασης 99 τετραγωνικών μιλίων. Εφόσον, μιλάμε για στρατιωτικές βάσεις, άρα έδαφος ΞΕΝΟΥ κράτους, είναι φυσικό και επόμενο στο έδαφος εκείνο να ισχύουν οι νόμοι της Μ. Βρεττανίας και όχι της Κύπρου.

 

Όσο για τις φυλές που πέρασαν από την Κύπρο, δεν έπεσες πολύ έξω. Πέρασαν από Φοίνικες και Αρχαίοι Έλληνες μέχρι Σαρακηνοί πειρατές, Αιγύπτιοι, Τούρκοι, Βενετοί και αισίως Βρεττανοί. Θες να πεις κάτι; Εκτός αν πιστεύεις ότι η Ελλάδα κατοικείται ανέκαθεν από φύλα Δωριέων που κατέβηκαν από τα Βαλκάνια και θεωρείς εαυτόν απόγονο του Σωκράτη και του Περικλή! Μην τρελλαθούμε.

 

Δεν υπερασπίζομαι ούτε τους μεν, ούτε τους δε, αλλά μην γράφεις ανακρίβειες. Η ημιμάθεια είναι χειρότερη της αμάθειας.

 

TeZaS Πες μου μόνο πως κυκλοφορείς στο δρόμο και ρωτάς τους περαστικούς -"Tι 'σαι ρε?" :lol:

 

:lol::lol::lol::lol::lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κουοτάρω τον εαυτό μου και ξαναρωτάω.

[...] Πότε οι κάτοικοι του ελλαδικού χώρου είχαν κοινή ιστορία σε σχέση με τους κάτοικους της Κύπρου (πιο ιδιαίτερη από ό,τι με τις άλλες γειτονικές περιοχές); Εννοώ από τα χρόνια πΧ μέχρι και τους πρόσφατους ιστορικούς χρόνους.

[...]

Όλοι ανιστόριτοι (τουλάχιστον στο συγκεκριμένο θέμα) είμαστε ή απλά βαριέστε ν απαντήσετε; Και τα δύο δεκτά :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κοίτα, κοινή ιστορία, την έννοια της κοινής πορείας έχουν από το 1821 και μετά. Είναι γεγονός ότι στα π.Χ. χρόνια αναλόγως του βασιλιά που εξουσιάζε το νησί, αλλάζανε και πλευρές. Θυμάμαι ότι στην εκστρατεία του Ξέρξη κατά της Ελλάδος, είχαν δώσει πλοία στους Πέρσες και νομίζω ότι τάχθηκαν και εναντίον του Μεγάλου Αλεξάνδρου. Κάπου στο ενδιάμεσο μεσουράνησε ο Ζήνων ο Κιτιεύς, ο οποίος νίκησε σε ναυμαχία εναντίον των Περσών.

 

Πριν με πάρετε από το λαιμό, τονίζω ότι έχω καιρό να διαβάσω αρχαία ιστορία και δεν είμαι 100% σίγουρος για όσα έγραψα. Απλά, φίλε antonl, δεν βαριέμαι να σου απαντήσω, βαριέμαι να ψάξω για ιστορικά στοιχεία! :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Aπο οσο θυμαμαι ο Μεγας Αλεξανδρος ειχε τη βοηθεια των Κυπριων βασιλιαδων απο ενα σημειο και μετα... Οταν πλησιαζε δηλαδη προς την Κυπρο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορεί και να έχεις δίκιο, δεν αντιλέγω. Έχω την εντύπωση ότι τότε το νησί ήταν χωρισμένο σε πόλεις-κράτη, οπότε μπορεί ο ένας να έκανε έτσι και ο άλλος αλλιώς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ προσωπικά απογοητεύομαι με αυτά που διαβάζω και ζώντας εδώ στη Κύπρο μου χτυπάνε ακόμα πιό άσχημα.

 

Δεν υπάρχει επιτυχία της Ελλάδας που να μή γιορταστεί εδώ ή πρόβλημα που να μή προβληματίσει και από εδώ.

 

Έλεος ρε παιδιά, η Κυπριακή σημαία κάθεται πάντα δίπλα στην Ελληνική. Τις ίδιες εθνικές επετείους έχουν Ελλάδα και Κύπρος.

 

Και το καλύτερο και πιό πρόσφατο:

 

Κάηκε πέρσι η Πελοπόννησος όλη, το θυμάστε δεν το θυμάστε? Κάηκαν ένα κάρο χωριά, δάση κλ κλ κλ.

 

Η Κύπρος κατευθείαν μίλησε με την Ελληνική κυβέρνηση και είπαν ότι η Κύπρος θα ξαναχτίσει το χωριό που έπαθε τη μεγαλύτερη καταστροφή και μάλιστα όχι μόνο θα ξαναφτιάξει τα σπίτια, αλλά θα ξαναφτιάξουν τις κτηνοτροφικές ή γεωργικές μονάδες τους και μέχρι τότε θα πληρώνει και μισθό στους κατοίκους του χωριού κάθε μήνα.

 

Δεν είναι φυσικά η πρώτη φορά που η Κύπρος βοηθάει έτσι. Στο 2ο Παγκόσμιο πόλεμο, η Κύπρος απέστειλε χρυσάφι στην Ελλάδα για να τη βοηθήσει. Τί χρυσάφι? Ότι χρυσάφι είχε ο κάθε κάτοικος του νησιού. Μάλιστα έπαιρναν τις χρυσές βέρες των παντρεμένων και τους έδιναν πίσω χάλκινες.

 

Εν πάση περιπτώση, τέλος στην παρένθεση και συνεχίζω. Το χωριό που ανέλαβε να ξαναφτιάξει η Κύπρος ήταν φυσικά η Αρτέμιδα.

 

Η Αρτέμιδα ξαναχτίστηκε από τη Κύπρο και τα συνολικά έξοδα ξεπέρασαν τα 200 εκατομμύρια ευρώ. Η Ελλάδα τί έχτισε? Τίποτα.

 

Και ένα χρόνο μετά, η Κύπρος, η οποία δεν έχει σταγόνα νερό, έκανε έκληση σε όλα τα γειτονικά κράτη για βοήθεια. Προσφέρθηκε το Λίβανο με δωρεάν νερό, να πάρουμε όσο θέλουμε, αλλά στις αναλύσεις το νερό βρέθηκε μέτριας ποιότητας.

 

Προσφέρθηκε και η Ελλάδα και είπε "Νερό αδέλφια μας όσο θέλετε". "Αλλά θα το πληρώσετε".

 

Και έτσι αγοράστηκαν 8 εκατομμύρια κυβικά μέτρα νερού προς 30 εκατομμύρια Ευρώ(!!!), τα οποία και παραλαμβάνουμε αυτή τη στιγμή.

 

Αυτά είναι. Ελλάς το μεγαλείο σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορεί και να έχεις δίκιο, δεν αντιλέγω. Έχω την εντύπωση ότι τότε το νησί ήταν χωρισμένο σε πόλεις-κράτη, οπότε μπορεί ο ένας να έκανε έτσι και ο άλλος αλλιώς.

 

Ναι το νησι ηταν χωρισμενο σε πολεις-κρατη αλλά φανταζομαι οτι και εκει 1-2 μεγαλες πολεις θα αντιπροσωπευαν την πολιτικη του νησιου οπως και στην Ελλαδα.

 

Κυπροαρχαϊκή ΙΙ: Η σύντομη περίοδος ανεξαρτησίας της Κύπρου συνεχίζεται μέχρι το 565 π.Χ., συμπληρώνοντας ένα περίπου αιώνα. Στη συνέχεια το νησί έγινε υποτελές στους Αιγυπτίους. Τα κυπριακά βασίλεια διατήρησαν την αυτονομία τους αλλά πλήρωναν φόρους. Η αιγυπτιακή κυριαρχία διάρκεσε μέχρι το 546 π.Χ., οπότε αντικαταστάθηκε από την περσική κυριαρχία. Το σύντομο όμως διάστημα της αιγυπτιακής κυριαρχίας άφησε τα ίχνη του στο νησί με σαφείς επιδράσεις κυρίως στις τέχνες. Η κυριαρχία των Περσών θα είναι μακρόχρονη (μέχρι το 332 π.Χ.). Το 499 π.Χ. επανάσταση των Κυπρίων κατά των Περσών υπό τον Ονήσιλο της Σαλαμίνας, σε συνεργασία με τους επί σης επαναστατημένους Ίωνες, αποτυγχάνει. Μερικές κυπριακές πόλεις (Σόλοι, Πάφος) πολιορκούνται για μήνες πριν υποκύψουν και πάλι στους Πέρσες και τιμωρηθούν. 50 χρόνια αργότερα (499 π.Χ.) εκστρατεία των Αθηναίων υπό το στρατηγό Κίμωνα για απελευθέρωση της Κύπρου αποτυγχάνει. Οι Κύπριοι φιλοπέρσες, όπως ο βασιλιάς της Σαλαμίνας Γόργος, μετέχουν στην περσική εκστρατεία κατά της Ελλάδας το 480 π.Χ., που καταλήγει άδοξα με πανωλεθρία τους στη ναυμαχία της Σαλαμίνας.

 

Κυπροκλασική Ι και ΙΙ: Κυρίαρχη μορφή ο βασιλιάς της Σαλαμίνας Ευαγόρας Α' (411-374 π.Χ.), που ηγείται πολύχρονων πολέμων κατά των Περσών, αναπτύσσοντας ταυτόχρονα και σημαντική διεθνή πολιτική. Στενότατες σχέσεις του με την Αθήνα, από την οποία δέχεται επανειλημμένες ανώτατες τιμές για προσφορά σπουδαίων υπηρεσιών. Η κυπριακή πόλη Σαλαμίς καθίσταται το προπύργιο του Ελληνισμού στην Ανατολή. Η Ανταλκίδειος ειρήνη (386 π.Χ.) μεταξύ Αθηναίων και Περσών, αποδέχεται αθηναϊκή εγκατάλειψη της Κύπρου υπό περσική κυριαρχία και πλήττει καίρια τις απελευθερωτικές προσπάθειες του Ευαγόρα. Η περσική κυριαρχία συνεχίζεται, μέχρι τα χρόνια της θυελλώδους προελάσεως του Μεγάλου Αλεξάνδρου κατά των Περσών. Το 332 π.Χ. οι Κύπριοι βασιλιάδες προσχωρούν με το μέρος του Αλεξάνδρου και η περσική κυριαρχία τερματίζεται. Κυπριακές δυνάμεις ενισχύουν τον Αλέξανδρο, ιδίως στην πολιορκία και κατάληψη της Τύρου, αρκετοί δε Κύπριοι ακολουθούν το Μακεδόνα στρατηλάτη στα βάθη της Ασίας.

 

http://www.live-pedia.gr/index.php/%CE%9A%CF%8D%CF%80%CF%81%CE%BF%CF%82_%5C%CE%99%CF%83%CF%84%CE%BF%CF%81%CE%AF%CE%B1

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μετά το post του Chrisxxx ,ανακαλώ μέρος του προηγούμενου post μου. Δεν θα το κάνω edit, για να έχει νόημα η ανάκληση.

 

@panther_512: Ειλικρινά, περίμενες από την Ελλάδα να δώσει το νερό τζάμπα; Προσωπικά, όχι. Μην με ρωτήσεις γιατί θα το έδινε δωρεάν ο Λίβανος, δεν ξέρω, αλλά δεν είμαι σίγουρος για το αν είναι θεμιτή μια τέτοια σύγκριση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Pather512, εσύ για ποιον λόγο πιστεύεις πως υπάρχει ένα αρνητικό κλίμα απέναντι στους Κύπριους αν μας αγαπάνε όλοι τόσο όσο λες και αφού είμαστε ένα και το αυτό ως φυλή;

Απλά είμαστε περίεργοι ως Έλληνες και κομπλεξικοί;

 

Κάτι άσχετα παραδείγματα που αναφέρθηκαν όπως π.χ. ο Λαρισαίος μαλώνει με τον Βολιώτη...το θέμα είναι ότι στην δύσκολη ώρα,σε κάτι το σημαντικό,θα θυμηθούν και οι δύο ότι είναι Έλληνες κυρίως. Ο Κύπριος τί θα κάνει τότε;

 

Και επαναλαμβάνω: Αφού τα πράγματα είναι τόσο καλά όσο λες, γιατί όλοι εδώ έχουν αρνητική γνώμη και αρνητικές εμπειρίες για τους Κύπριους;

Σύμπτωση ή κόμπλεξ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μετά το post του Chrisxxx ,ανακαλώ μέρος του προηγούμενου post μου. Δεν θα το κάνω edit, για να έχει νόημα η ανάκληση.

 

@panther_512: Ειλικρινά, περίμενες από την Ελλάδα να δώσει το νερό τζάμπα; Προσωπικά, όχι. Μην με ρωτήσεις γιατί θα το έδινε δωρεάν ο Λίβανος, δεν ξέρω, αλλά δεν είμαι σίγουρος για το αν είναι θεμιτή μια τέτοια σύγκριση.

 

Να σου πώ για ποιό λόγο έγινε η σύγκριση. Όταν ο Λίβανος δεχόταν τους βομβαρδισμούς από το Ισραήλ, χιλιάδες κόσμου μπήκε σε καράβια και αεροπλάνα και ζήτησε καταφύγιο στη Κύπρο. Η Κύπρος τους δέχτηκε όλους, έστησε ειδικούς καταβλισμούς και φιλοξένησε τις χιλιάδες των ανθρώπων μέχρι να ηρεμήσουν τα πράγματα.

 

Συνεπώς, ο Λίβανος θεώρησε ότι το λιγότερο που μπορούσε να προσφέρει στη Κύπρο ήταν δωρεάν νερό σε αυτή τη στιγμή της ανάγκης.

 

Η Ελλάδα, πώς απάντησε σε αυτή τη στιγμή της ανάγκης? Με νερό επί πληρωμής, όταν μόλις πρίν λίγους μήνες ολοκληρώθηκε η πλήρης ανοικοδόμηση της Αρτέμιδος και η ανάλυψη και 2ου χωριού από τη Κύπρο....

 

Και η ερώτηση των 50 εκατομμυρίων: Όλα αυτά τα εκατομμύρια των Ευρώ που μαζεύτηκαν στην Ελλάδα από δωρεές, εράνους, τηλεμαραθώνιους κλ πού πήγαν????

 

 

Κάτι άσχετα παραδείγματα που αναφέρθηκαν όπως π.χ. ο Λαρισαίος μαλώνει με τον Βολιώτη...το θέμα είναι ότι στην δύσκολη ώρα,σε κάτι το σημαντικό,θα θυμηθούν και οι δύο ότι είναι Έλληνες κυρίως. Ο Κύπριος τί θα κάνει τότε;

;

 

Ήδη έχει απαντηθεί το ερώτημά σου για το τί γίνεται στην δύσκολη ώρα και στιγμή.

 

Αυτά που λέγονται τώρα και από τους μέν καί από τους δέ είναι τύπου Λαρισαίος vs Βολιώτη, Θεσσαλονίκη vs Αθήνα κλ κλ. Καθαρός κομπλεξισμός για ότι λόγο μπορείς να φανταστείς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@arcanaloth: κοίτα, είμαι σίγουρος ότι αν πας σε ένα αντίστοιχο κυπριακό forum, θα βρεις πολλούς που έχουν αρνητική γνώμη/εμπειρία με Έλληνες. Τι σημαίνει αυτό; Ότι κάθε πλευρά έχει τους καλούς της και τους κακούς της. Εξαρτάται που θα πέσει. Ούτως ή άλλως, είναι πιο πιθανό κάποιος που έχει αρνητική εμπειρία να βγει να την πει - για να προειδοποιήσει τους άλλους - παρά κάποιος που είχε θετική εμπειρία.

 

Να στο πω και διαφορετικά: Αν σου πω "ξέρεις, πήγαινε Κύπρο για διακοπές, θα περάσεις πολύ καλά" (επειδή εγώ πέρασα καλά), πας και περάσεις σκατά μετά θα μου ζητάς τα ρέστα (τυχαίο παράδειγμα, μην το πάρεις τοις μετρητοίς). Αν όμως σου πω "μην πας, είναι μαλακία" και αποφασίσεις να πας, αναλαμβάνεις τα ρίσκα σου και πράττεις αναλόγως.

 

Προσωπικά, δεν πιστεύω ότι όλοι εδώ μέσα έχουν αρνητικές εμπειρίες/γνώμες για τους Κύπριους. Επέτρεψέ μου να πω ότι, για παράδειγμα, γνώμες που σχηματίζονται κατά τη διάρκεια θητείας στην ΕΛΔΥΚ, δεν είναι άξιες λόγου, για πολλούς και διάφορους λόγους. Αν έρθεις και μου πεις, "ξέρεις, πήγα Κύπρο και μου συνέβηκε αυτό κι αυτό και έχω αρνητική άποψη" να σου πω "ΟΚ, το δέχομαι". Αλλά, δεν μπορώ να δεχτώ ότι την αρνητική γνώμη του Tezas γιατί είναι αβάσιμη, από την αρχή ως το τέλος.

 

Να σου πώ για ποιό λόγο έγινε η σύγκριση. Όταν ο Λίβανος δεχόταν τους βομβαρδισμούς από το Ισραήλ, χιλιάδες κόσμου μπήκε σε καράβια και αεροπλάνα και ζήτησε καταφύγιο στη Κύπρο. Η Κύπρος τους δέχτηκε όλους, έστησε ειδικούς καταβλισμούς και φιλοξένησε τις χιλιάδες των ανθρώπων μέχρι να ηρεμήσουν τα πράγματα. Συνεπώς, ο Λίβανος θεώρησε ότι το λιγότερο που μπορούσε να προσφέρει στη Κύπρο ήταν δωρεάν νερό σε αυτή τη στιγμή της ανάγκης. Η Ελλάδα, πώς απάντησε σε αυτή τη στιγμή της ανάγκης? Με νερό επί πληρωμής, όταν μόλις πρίν λίγους μήνες ολοκληρώθηκε η πλήρης ανοικοδόμηση της Αρτέμιδος και η ανάλυψη και 2ου χωριού από τη Κύπρο....

 

Και η ερώτηση των 50 εκατομμυρίων: Όλα αυτά τα εκατομμύρια των Ευρώ που μαζεύτηκαν στην Ελλάδα από δωρεές, εράνους, τηλεμαραθώνιους κλ πού πήγαν??

 

Αν έγιναν όντως έτσι όπως τα λες, τότε δεν έχω να αντιπαρατάξω κάτι. Ίσως ο Λίβανος να είναι πιο φίλια προσκείμενος από ότι η Ελλάδα, τελικά....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...