Προς το περιεχόμενο

Ελλάδα, Κύπρος και το λουρί της μάνας.


panther_512

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ελα μωρε. Αφου της ομονοιας ειναι αναρχοκουμουνια, δεν δικαιουται και αυτος ειναι νεοναζι?

Αυτη ειναι η λογικη καποιων μελων απο εδω μεσα.

Nαι? Εκτος οτι εχει φαση που η σποντα αφορα μονο μενα, αλλα κανεις μια γενικη αναφορα σε πλυθηντικο αριθμο ετσι για το ξεκαρφωμα ξερω γω, εχει πολυ φαση που απο οσα εγραψα δεν καταλαβες απολυτως τιποτα.

 

Κανε quote το ποστ στο οποιο λεω οτι εφοσον οι μεν ειναι αναρχοκουμουνια, πρεπει/δικαιουνται οι δε να ειναι νεοναζι, αλλιως μη πετας παπαρολογιες ετσι για να περναει η ωρα με flame.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 322
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση
Δημοσ. · Κρυμμένο από Hal9000, 23 Αυγούστου 2011 - Δεν έχει δοθεί λόγος
Κρυμμένο από Hal9000, 23 Αυγούστου 2011 - Δεν έχει δοθεί λόγος

1)Διαίρε και βασίλευε φίλτατε. Διαίρε και βασίλευε.

2)Φυσικά προσπερνώ το ότι επιτέθηκες σε post που έγραψα το 2008, και το ότι αυτά είναι τα πρώτα σου πόστ στο insomnia.... Πολύ ενδιαφέρουσα είσοδο έκανες. Ειδικά για κάποιον που δεν του καίγεται καρφάκι για τους Κύπριους, αλλά ποστάρει σε thread για τη Κύπρο :rolleyes:

 

1)Ώτει πης! :rolleyes:

2)Όποτε θέλω και για ό,τι θέλω θα γράφω!Μάζεψε τα γαλόνια σου "παλιέ" θα τα πατήσουμε και θα σκοτωθούμε!Για δε ρε κάτι νούμερα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε

Το οτι την τελευταια 50ετια απεκτησαν διαφορετικη σημαια λογω της ανεξαρτησιας και της μη ενωσης δε σημαινει οτι ο πολιτης υποχρεουται να χρησιμοποιει τη νεα στις δραστηριοτητες του. Οσο για το καψιμο ειπαμε, χρησιμοποιουν την Ελληνικη οχι επειδη ειναι-η δεν ειναι δικια τους. Τη χρησιμοποιουν για να πικαρουν τους αντιπαλους χουλιγκαν. Αν τους πικαρε η Τουρκικη, θα καιγανε την Τουρκικη (αν και αν κανανε κατι τετοιο ειμαι σιγουρος οτι δεν θα ταυτιζοσουν στα "επι μερους" οπως τωρα). Ειναι χουλιγκαν, τι περιμενεις ακριβως? Να προσεχουν τι σημαιες καινε?

 

Τα σχολεια, τα παιδακια κανουν παρελαση με την Ελληνικη ας πουμε, οι δημοσιες υπηρεσιες εχουν Κυπριακη ΚΑΙ Ελληνικη, τι ακριβως βγαινεις να μας πεις εσυ? Οτι η Ελληνικη δεν ειναι σημαια των Κυπριων και ειναι δικο σου κτημα ας πουμε?

 

 

Αν παρατήρησες, υπάρχει γενικότερα τρομερή άγνοια για το τί εστί Κύπρος, Ελλάδα, Έθνος, Κράτος. Και σίγουρα αυτή η άγνοια παίζει σημαντικότατο ρόλο στη διαμόρφωση συγκεκριμένων απόψεων.

 

Και έχεις δίκιο που αναρωτιέσαι, διότι πολύ αμφιβάλλω και εγώ αν γνωρίζει πολύς κόσμος στην Ελλάδα ότι η Κύπρος έχει τον ίδιο Εθνικό Ύμνο και τιμά τις ίδιες εθνικές γιορτές και τους ίδιους Αγωνιστές με την Ελλάδα. Ότι έχουμε τις ίδιες παρελάσεις και υψώνεται η ίδια σημαία.

 

Εδώ λέγανε για κάρτα αλλοδαπού για τον Ελλαδίτη που θα έρθει Κύπρο, στους ύμνους και τις γιορτές θα κολλήσουμε? Γνωστή μου με είχε ρωτήσει παλιά πώς καταφέρνω και επικοινωνώ στη Κύπρο, μιάς και εκεί μιλάνε Τούρκικα!

 

Και για ποιό λόγο πρέπει να δείχνω με το δάχτυλο ακραίες ενέργειες από ομάδες ατόμων και αντί να τις καταδικάζω, να τις θεωρώ ότι εκφράζουν την πλειοψηφία? Αυτός ο τρόπος αντίληψης μόνο κακά γεννάει.

 

Εντωμεταξύ η οργή που βγαίνει από μερικούς προς τους Κύπριους είναι πραγματικά άξια απορίας.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και έχεις δίκιο που αναρωτιέσαι, διότι πολύ αμφιβάλλω και εγώ αν γνωρίζει πολύς κόσμος στην Ελλάδα ότι η Κύπρος έχει τον ίδιο Εθνικό Ύμνο και τιμά τις ίδιες εθνικές γιορτές και τους ίδιους Αγωνιστές με την Ελλάδα. Ότι έχουμε τις ίδιες παρελάσεις και υψώνεται η ίδια σημαία.

 

Συγκινηθηκα τωρα. Inte Ett Oga Torrt , Not one dry eye που λεμε. Δακρυσα και ενιωσα ενα εθνικο ριγος σε ολο μου το σωμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε απλά ελληνικά (ή Κυπριακά ξερωγω) δεν δικαιούμαστε να έχουμε δική μας άποψη από την στιγμή που είναι αντίθετη με αυτή του panther_512...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είχε δίκιο ο Καραμανλής με το "η Κύπρος κείται μακράν". Τόσο μακράν, που ορισμένοι δεν έχουν ιδέα τι εστί Κύπρος, άλλα έχουν πάντα το αναφαίρετο δικαίωμα να έχουν άποψη, έστω και λάθος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εδώ λέγανε για κάρτα αλλοδαπού για τον Ελλαδίτη που θα έρθει Κύπρο...

 

Μου τη δίνει άσχημα η λέξη Ελλαδίτης. Πολύ άσχημα όμως.

 

Επίσης να βγάλουμε και μία κάρτα αλλοδαπού για τους Κύπριους που μπαίνουν στα ελληνικά πανεπιστήμια με μισή ύλη.

Να δούμε ποιον συμφέρει στην τελική να θεωρείται αλλοδαπός.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν παρατήρησες, υπάρχει γενικότερα τρομερή άγνοια για το τί εστί Κύπρος, Ελλάδα, Έθνος, Κράτος. Και σίγουρα αυτή η άγνοια παίζει σημαντικότατο ρόλο στη διαμόρφωση συγκεκριμένων απόψεων.

 

Και έχεις δίκιο που αναρωτιέσαι, διότι πολύ αμφιβάλλω και εγώ αν γνωρίζει πολύς κόσμος στην Ελλάδα ότι η Κύπρος έχει τον ίδιο Εθνικό Ύμνο και τιμά τις ίδιες εθνικές γιορτές και τους ίδιους Αγωνιστές με την Ελλάδα. Ότι έχουμε τις ίδιες παρελάσεις και υψώνεται η ίδια σημαία.

 

Εδώ λέγανε για κάρτα αλλοδαπού για τον Ελλαδίτη που θα έρθει Κύπρο, στους ύμνους και τις γιορτές θα κολλήσουμε? Γνωστή μου με είχε ρωτήσει παλιά πώς καταφέρνω και επικοινωνώ στη Κύπρο, μιάς και εκεί μιλάνε Τούρκικα!

 

Και για ποιό λόγο πρέπει να δείχνω με το δάχτυλο ακραίες ενέργειες από ομάδες ατόμων και αντί να τις καταδικάζω, να τις θεωρώ ότι εκφράζουν την πλειοψηφία? Αυτός ο τρόπος αντίληψης μόνο κακά γεννάει.

 

Εντωμεταξύ η οργή που βγαίνει από μερικούς προς τους Κύπριους είναι πραγματικά άξια απορίας.....

 

Δεν καταλαβαινω γιατι ειναι τοσο σημαντικο για εναν Ελλαδιτη να γνωριζει τι συμβαινει στην Κυπρο?Ειλικρινα ας πουμε δεν νιωθω οτι ειναι σημαντικο να ξερω οτι εχουμε κοινο Εθνικο Υμνο.

 

Η χωρα εχει περασει δια πυρος κ σιδηρου κ υπηρξε δεσμια τοσο της Ελλαδας οσο κ της Τουρκιας κ για μενα οι Κυπριοι ειναι μια τραγικη ειρωνια.Τεσπα δεν με απασχολει τι γινεται στην Κυπρο κ δεν θα επρεπε να απασχολει τον μεσο Ελλαδιτη, αρκετα η Κυπρος υπεφερε απο τις πολιτικες τοσο της Ελλαδας οσο κ της Τουρκιας.Κατακτησαν μια σαθρη ανεξαρτησια ας την κρατησουν ως εχει.

 

Προσωπικα το εχω ξαναπει,δεν γουσταρω με την καμια η Ελλαδα να εχει καμια αναμειξη στην Κυπρο,κανενα δικαιωμα καμια επιρροη.Ειλικρινα εαν μπορουσα θα διαταζα μονομερως η Ελλαδα να αποσυρθει απο την Συνθηκη Εγγυησεων της Κυπρου κ να απεμπλακουμε μια κ καλη απο το Κυπριακο ως εθνικο προβλημα.Δεν γουσταρω με την καμια η Ελλαδα να εχει δικαιωμα ανα πασα στιγμη να επεμβει ακομα κ στρατιωτικα στην Κυπρο κατα το δοκουν.Γενικα δεν γουσταρω τον ρολο της Ελλαδας ως προστατιδα της Κυπρου κ ως εγγυητρια δυναμη.Νομιζω την Ελλαδα δεν την συμφερει με την καμια να εχει στα ποδια της ενα Κυπριακο.Απλα τα πραγματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν κάθομαι να διαβάσω όλο το θέμα γιατί θα νευριάσω και δεν έχω καμία όρεξη.

Από μερικά σχόλια που διάβασα όμως, αναρωτιέμαι...

Πόσο ηλίθιος πρέπει να είναι κάποιος για να χρησιμοποιεί πράξεις επίσης ηλιθίων για να χαρακτηρίσει έναν λαό?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. · Κρυμμένο από paredwse, 24 Αυγούστου 2011 - Δεν έχει δοθεί λόγος
Κρυμμένο από paredwse, 24 Αυγούστου 2011 - Δεν έχει δοθεί λόγος

APOEL_ULTRAS.jpg

 

συγχαρητήρια όπως και νάχει

 

Νίκησαν την πιο loser ομάδα στα χρονικά του Ch. League.

 

borat_great_success-450x337.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Δημοσ. · Κρυμμένο από paredwse, 24 Αυγούστου 2011 - Δεν έχει δοθεί λόγος
Κρυμμένο από paredwse, 24 Αυγούστου 2011 - Δεν έχει δοθεί λόγος

Νικησαν και αλλες 2 για να φτασουν ως τη Βισλα, δηλαδη 3/3 προκρισεις μεσα απο 6 παιχνιδια και τσουπ ομιλοι. Μπραβο στο ΑΠΟΕΛ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Δημοσ. · Κρυμμένο από paredwse, 24 Αυγούστου 2011 - Δεν έχει δοθεί λόγος
Κρυμμένο από paredwse, 24 Αυγούστου 2011 - Δεν έχει δοθεί λόγος

Νικησαν και αλλες 2 για να φτασουν ως τη Βισλα, δηλαδη 3/3 προκρισεις μεσα απο 6 παιχνιδια και τσουπ ομιλοι. Μπραβο στο ΑΠΟΕΛ.

 

 

ποιος το γαμει το ΑΠΟΕΛ να πουμε

Συνδέστε για να σχολιάσετε

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...