Προς το περιεχόμενο

Μint 4 και sagem


darkus

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα στο φορουμ.

Επειδη ειχα μια ατυχια με το προηγουμενο μοντεμακι μου(ηδη το ψελνει ο παπας) αναγκαστηκα να βαλω πανω ενα παλιο sagem fast 800.Μιας που εκανα καποιες αλλαγες στο hardware αλλαξα τη διανομη elyssa στη πιο σταθερη (σε μενα τουλαχιστο) daryna.To κακο ειναι πως δε μπορω να μπω στο ιντερνετ να περασω drivers , update και ολιγα προγραμματακια που ετρεχα και ηθελα να ξαναπερασω.Τι διαολεμενο μοντεμ ειναι αυτο?

Εχει βρει καποιος λυση η να παω να χτυπησω ενα ρουτερ για να τελειωνω?Στο ιδιο μηχανακι εχω βαλει xp και δουλευει το μοντεμ ΜΙΑ ΧΑΡΑ.Η εγκατασταση των δυο λειτουργικων εγινε σε διαφορετικο χρονο και σε διαφορετικους σκληρους απουσια καθε φορα του δευτερου σκληρου.Δλδ τα μιντ τα εγκατεστησα ενω ο σκληρος με τα xp ειχε απενεργοποιηθει απο bios.Ξερω ξερω ειναι χαζο αλλα ουτως η αλλως τα μιντ τα δουλευα σε αλλο πσ και επειδη αυτο παρεδωσε λογω πτωσης τασης αναγκαστικα καποια κομματια μεταναστευσαν προσωρινα,Επισης αυτη τη στιγμη ο σκληρος με το μιντ ειναι καθαρος μετα απο φρεσκο install.Οχι πως εχει σημασια απλα αναφερω αναλυτικα τη κατασταση ωστε να αποφευχθουν πολλα ακυρα ποστ.Ουτως η αλλως πιστευω πως καποιο προβλημα με τους drivers θα παιζει.Τα sagem εχω ακουσει οτι ειναι δυστροπα με λινουξ:mad:

Καποιος να δωσει μια χειρα βοηθειας?

Ευχαριστω εκ των προτερων.:-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...