Προς το περιεχόμενο

Canon i560 και MP210 ερωτησούλες


parsifal

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα παιδιά. Αν μπορεί κάποιος να με πληροφορήσει σχετικά με τα παρακάτω ερωτηματάκια, θα ήμουν ευγνώμων:

 

  • Ο παλιός μου Canon i560 έχει παραδώσει πνεύμα, λόγω κεφαλής. Επειδή με είχε αφήσει απόλυτα ικανοποιημένο από θέμα ποιότητας και κόστους εκτύπωσης, γνωρίζει κανείς αν μπορώ, και από πού, να προμηθευτώ μία νέα συμβατή κεφαλή εκτύπωσης σε καλή τιμή; Λέγοντας καλή: να μην είναι στα επίπεδα τους κόστος αγοράς ενός νέου αξιόλογου inkjet εκτυπωτή.
  • Ο πατέρας μου αγόρασε πρόσφατα ένα πολυμηχάνημα, επίσης Canon, το MP210. Υπάρχουν συμβατά cartridges φθηνότερα/οικονομικότερα από τα αυθεντικά, σε τί τιμή και από πού; Υπάρχει δυνατότητα refilling σε κατάστημα και/ή κατ' οίκον;

 

Σε περίπτωση που αναφερθούν καταστήματα με physical presence και όχι απλώς e-shops, να διευκρινίσω πως ο τόπος ενδιαφέροντος είναι η Θεσ/νίκη.

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων για οποιαδήποτε ανταπόκριση!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η καλύτερη λύση είναι να αγοράσεις έναn νέο Canon στα 80-100 με ακόμα καλύτερη ανάλυση στα

9600χ2400 και 1pl μέγεθος σταγόνας με πολύ καλύτερη ποιότητα εκτύπωσης από τον παλιό σου Ι560.

 

Για κεφαλή εκτύπωσης σε καλή τιμή απευθύνεσαι στην Intersys που είναι η επίσημη αντιπροσωπεία της Canon στην Ελλάδα. Δεν γνωρίζω καν αν υπάρχει συμβατή κεφαλή εκτύπωσης που να μπαίνει στον i560.

 

Για το δεύτερο ερώτημα σου φυσικά και υπάρχουν.Για τιμές δεν ξέρω τι παίζει ακριβώς αλλά υπολόγιζε 40-50% κάτω από την τιμή του γνήσιου ανάλογα με το αν θα αγοράσεις συμβατό ή θα γεμίσεις μελάνη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Μπορεί να μου προτείνει κάποιος e-shops από όπου έχει παραγγείλει συμβατά μελάνια;

 

Έχω προς το παρόν υπ' όψιν μου το http://www.byron-shops.com, έχει πάρει κανείς από εκεί; Κάποιο άλλο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

parsifal από εκτυπωτές δεν κατέχω και πολλά (να ρώταγες από φορητούς πολύ ευχαρίστως...), αλλά επειδή είχα παρόμοιες απορίες, ψάχνοντας λίγο στο forum έπεσα στο θέμα "Αναγεμισμενα μελανια προβλημα!"

 

Ρίξε μια ματιά να δεις τι παίζει (ή μετέφερε το μύνημά σου εκεί) και αν θέλεις κάτι παραπάνω πμ στον candlebox71.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ! Είχα εντοπίσει νομίζω σε παλιότερη αναζήτησή μου το συγκεκριμένο θέμα, αλλά μάλλον λόγω τίτλου δεν το άνοιξα καν...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...