Προς το περιεχόμενο

File hosting Software για Opensuse


Blondeamon

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα παιδιά

 

 

σύντομα θα μεταβώ σε δικό μου dedicated server και θέλω να προσφέρω web space στους χρήστες μου που κάνουν donate για να τους ανταμείψω. Για αυτό ψάχνω κάποιο low-cost σε resources software (open-source) για να τους παρέχω διαχείριση με ftp accounts που θα κάνουν login και θα διαχειρίζονται τα αρχεία τους.

 

Γνωρίζετε κάποιο τέτοιο σύστημα , έχει κάποιος δουλέψει σε κάτι παρόμοιο?

 

Εν ολίγοις κάτι σαν ενα προσωπικό rapidshare για 10-20 άτομα που ο καθένας θα έχει account και θα μπορεί να ανεβοκατεβάζει αρχεία , με ρυθμίσεις δικές μου για το τί χώρο δικαιούται κλπ

 

Οποιαδήποτε βοήθεια είναι ευπρόσδεκτη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν θελεις να ανεβαζουν ευκολα σε καποιον Ftp Server που θα σηκωσεις μια ευκολη λυση ειναι το Novell Netdrive, τωρα οσο αφορα Ftp Server o ProFTPd ειναι μια χαρά.

 

Αν απο την αλλη δεν σε νοιαζει αν θα ειναι FTP και θελεις κατι με ποιο ασφαλεια αφου ο Server σηκώνει SSH δοκιμασε το WinSCP η το Commercial Sftp Drive.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σκεφτόμουν να χρησιμοποιήσω filezilla , υπάρχει εμπειρία απο κάποιον? ο σερβερ θα τρεχει σε suse ετσι και αλλιως , ssh θα υπαρχει

 

Ο Filezilla έχει μόνο client στο linux νομίζω... όχι server

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγώ πάλι δηλώνω "εραστής" του vsftp το οποίο θεωρώ σαν εξαιρετικό server ftp ιδιαίτερα ασφαλή και με άπειρες ρυθμίσεις. Το μόνο κακό (αν και πιστεύω πως είναι το θετικό του) είναι ο τρόπος ρύθμισης που υλοποιείται μέσω του vsftpd.conf

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...