Προς το περιεχόμενο

Χαμηλό Κόστος Εκτύπωσης


cinemania

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γειά σε όλους.

 

Πολλοί απο εμάς σαν και εμένα ψάχνουν κάτι σαν το θέμα.

 

Το γεγονός είναι πως οι εκτυπώσεις που κάνω εβδομαδιαία ή ακόμα και μηνιαία είναι πολύ λίγες με αποτέλεσμα να χρειάζομαι έναν εκτυπωτή inkjet ο οποίος όχι μόνο να έχει ότι φτηνότερο υπάρχει σε αγορά αλλά και κυρίως σε αλλαγή μελανιών. Οπότε,

 

Παρακαλώ για την βοήθειά σας. Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

 

Υ.Γ. Η λέξη ποιότητα δέν με απασχολεί καθόλου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάτι φθηνό σε lexmark ή HP ...Ο lexmark έχει φθηνά αλλά μικρά μελάνια,ο HP ακριβότερα αλλά σαφώς κρατούν περισσότερο..και στις 2 περιπτώσεις μπορείς να τα ξεμίσεις μέχρι 3 φορές νομίζω σε μαγαζιά που ασχολούνται μ'αυτό με κόστος 3 ευρώ νομίζω..και οι δύο είναι καλές μάρκες..είχα αρκετά μηχανήματα και των δύο εταιριών και έμεινα απόλυτα ικανοποιημένος..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απλά παίρνεις canon ή epson εκτυπωτή που διατίθονται για αυτούς ωραιότατα μελάνια και πολύ φτηνά (για συμβατά μιλώ).

Αν θες μάλιστα πολύ φτηνές τιμές πες μου ποιον εκτύπωτη θα πάρεις να σου δώσω μια τιμή για κάνα στοκ που έχω..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ακριβώς σε αυτό αναφέρομαι όταν λέω χαμηλό κόστος εκτύπωσης.Μόλις απο 2 άτομα πήρα πληροφορίες για 4 διαφορετικές μάρκες!!!

 

Δέν είναι τόσο σημαντικό για εμένα (και πιστεύω και για άλλους) η αγορά του εκτυπωτή αλλά μάλλον το κόστος των μελανιών αφού για παράδειγμα είχα εναν εκτυπωτή hp (δεν θυμάμαι ακριβώς το μοντέλο), στον οποίο τα μελάνια κόστιζαν όσο ένας καινούριος εκτυπωτής.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στον canon & τον epson τα συμβατά μελάνια αρχίζουν από 5 ευρώ ενώ στους αλλούς είναι και πολύ ακριβά και δεν είναι και ποιοτικά ,αν διαλέξεις κάποιο από αυτά πες μου το μοντέλο να σου πω τιμές για πακέτο μελανιών.Από Αθήνα δεν είσαι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να ρωτήσω επι της ευκαιρίας...

για φωτογραφική ποιότητα ποια μελάνια είναι καλά(σε χύμα)?Εχω έναν canon i560 και δοκίμασα κάποια μπουκαλάκια με τα οποία ξαναγεμίζω τα δοχεία αλλά δεν μπορώ να πω ότι έχω μείνει ευχαριστημένος με την ποιότητα σύν το ότι στο τρίτο γέμισμα το χρώμα διαχέεται στα άλλα δοχεία(το κίτρινο έγινε πρασινο επειδή ρουφούσε μπλε χρώμα...

Υπάρχει κάτι ποιοτικό σε χύμα μελάνια?Οι εταιρείες κυκλοφορούν γνήσια σε χύμα?Πχ μπορώ να βρω γνήσια canon μελάνια αλλά να μου έρχονται πιο φτηνά επειδή γλιτώνουμε τα δοχεία?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι δεν γίνεται να βρεις μελάνια γνήσια για να αναγομώνεις τον canon σου ,αλλά υπάρχουν πολύ ποιότικα μελάνια συμβατά για τον εκτυπωτή σου ,εμείς φέρνουμε τα Black Diamond που είναι πολύ καλά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το γεγονός είναι πως οι εκτυπώσεις που κάνω εβδομαδιαία ή ακόμα και μηνιαία είναι πολύ λίγες με αποτέλεσμα να χρειάζομαι έναν εκτυπωτή inkjet ο οποίος όχι μόνο να έχει ότι φτηνότερο υπάρχει σε αγορά αλλά και κυρίως σε αλλαγή μελανιών. Οπότε,

Παρακαλώ για την βοήθειά σας. Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Προτίμησε κάποιον HP ή Canon με δύο μελάνια (cartridges), μαύρο και έγχρωμο (τρίχρωμο). Όχι αυτούς με τα 4 ή περισσότερα ξεχωριστά μελάνια. Ο λόγος, στα μοντέλα με τα ξεχωριστά μελάνια η κατανάλωση είναι μεγάλη όταν γίνεται καθαρισμός. Έτσι δεν συνιστώνται για μικρή ή πολύ μικρή χρήση. Αντίθετα, συνήθως για μεγάλη κατανάλωση προτιμούνται εκτυπωτές με ξεχωριστά μελάνια. Πριν μήνες σε κάποιο forum διαπιστώθηκε ότι σε κάποιο μοντέλο Canon (4 ξεχωριστά μελάνια) ο ένας που τύπωνε αρκετά τα τέλειωνε σε 3 μήνες και ο άλλος που τύπωνε εξαιρετικά λίγο τα τέλειωνε σε 4 μήνες!

Από ΗΡ προτίμησε όποιο μοντέλο δέχεται σαν μαύρο cartridge κάποιο από τα 339, 337, 338. Από Canon προτίμησε όποιο δέχεται τα PG-50 ή PG-40.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...