Προς το περιεχόμενο

Αρχιζουν να μου την σπανε οι περιορισμοι του Ubuntu?


million_voices

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ακριβως αυτο διανα!

Λιγα λογια και καλα στηρίζω όπως μπορω οσο μπορω αυτο!

 

Δλδ προτιμάς να μείνετε 5 λινουξάδες και να χαίρεστε που έχετε λίνουξ αλλά όχι troubleshooting?

 

Jesus κ πάλι Jesus !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 145
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση
Δλδ προτιμάς να μείνετε 5 λινουξάδες και να χαίρεστε που έχετε λίνουξ αλλά όχι troubleshooting?

 

Jesus κ πάλι Jesus !

 

Στους εκβιασμους λεω οχι!

Και ο Jesus που επικαλεισαι το ιδιο εκανε!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το καλο σου παιδι ειναι 50 χρονων εργατης οχι του πνευματος του χεριου που απολαμβανει τον τελευταιο καιρο τα καλουδια του ελευθερου λογισμικου στο μετρο των δυνατοτητων του εντυπωσιασμενο απο την δυναμη μιας κοινοτητας και την ανιδιοτελη προσφορα των μελων της και μπουχτισμενο απο την αλλη με διαφορους τυπους που μη εχοντας τιποτα αλλο να ασχοληθουνε ποσταρουν καμμια δεκαρια φορες στο ιδιο θεμα απειλωντας τους λινουξαδες οτι θα μεινουν μονοι τους αυτο ειναι εκβιασμος!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικά το dual boot είναι άσχημο πράγμα! Χίλιες φορές να πάρει κάποιος την απόφαση να φύγει από τα Windows και να στραφεί στο Linux, παρά να εμφανίζονται δεξιά κι αριστερά διάφοροι φερέλπιδες "λινουξάδες" που μόλις δεν τους παίξει ένα αρχείο ή δεν τους δουλέψει το wifi, να κατηγορούν το...ασύμφορο Linux και να γίνονται οι μεγαλύτεροι εχθροί του...

 

Όχι τόσο. Για κάποιους είναι απαραίτητο λόγω κάποιον εφαρμογών. Αρκεί αν έχεις dual boot να πεις θα χρησιμοποιώ Linux κυρίως αυτό το λειτουργικό (εν προκειμένω το Linux αλλιώς δεν έχει νόημα) και σε κάποιες πειρπτώσεις θα βάζω Windows για ότι λείπει.

Αλλιώς virtual machine.

 

 

 

...Και εγώ πάντως μόνο linux έχω, αλλά σε dual boot. Ubuntu και Debian.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το καλο σου παιδι ειναι 50 χρονων εργατης οχι του πνευματος του χεριου

 

πολύ ευχάριστο αυτό !

 

γιατί ο B. G. έχει σεκιουριτάδες

 

μη βρεθούμε σε χαντάκι για τις ¨πίστη¨ μας !

:mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen:

 

δεν υπάρχει θάλασσα κοντά σας ρε ¨παιδιά¨:-D

τί ¨σκάτε¨

μόνο GNU/Linux θα μείνει στον πλανήτη

και λίγο πιό ψηλά η στάθμη της θάλασσας *

* απο όπου ο κύριος μας παρακολουθεί και σημειώνει τους άτακτους

.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το καλο σου παιδι ειναι 50 χρονων εργατης οχι του πνευματος του χεριου που απολαμβανει τον τελευταιο καιρο τα καλουδια του ελευθερου λογισμικου στο μετρο των δυνατοτητων του εντυπωσιασμενο απο την δυναμη μιας κοινοτητας και την ανιδιοτελη προσφορα των μελων της και μπουχτισμενο απο την αλλη με διαφορους τυπους που μη εχοντας τιποτα αλλο να ασχοληθουνε ποσταρουν καμμια δεκαρια φορες στο ιδιο θεμα απειλωντας τους λινουξαδες οτι θα μεινουν μονοι τους αυτο ειναι εκβιασμος!

 

1) To "παιδί" αν το πήρες στραβά δεν φταίω εγώ.!

2) έχω περάσει από πολλά επαγγέλματα πριν καταλήξω με το πτυχίο μου να εργάζομαι σε αυτό που σπούδασα. και μαγκιά σου και νταηλίκι σου που κάνεις δουλειές του χεριού και το σέβομαι.

3) Η ανιδιοτέλεια της κοινότητας φάνηκε από πολλά μηνύματα κατά καιρούς που βολοδέρνουν απ' εδώ κ απ' εκεί στα διάφορα Ελληνικά φόρα. και δεν είπα ότι δε υπάρχουν άτομα που θέλουν να βοηθήσουν απλά βλάκες που δεν ξέρουν να απαντήσουν αλλά το κάνουν.

4) Την ώρα που έγραφα της σχετικές απαντήσεις ήμουν στη δουλειά είχα δουλειά αλλά απάντησα δεν είμαι ούτε κανένας τεμπέλης όπως εννοείς , όλοι εδώ μέσα σπαταλάμε λίγο απ' τον εταιρικό μας χρόνο για να δώσουμε μία απάντηση στα πλαίσια του υγιούς διαλόγου.

 

5) Όπως προείπα (εάν ΟΝΤΩΣ διάβασες τα ποστ μου) ότι δουλεύω λίνουξ ότι συμπαθώ το λίνουξ κ ότι ο κάθε ένας επιλέγει ότι τον βολεύει και αναφέρθηκα μόνο στους ανήξερους που σπαταλάνε το bandwidth τους σε ανώφελες μηχανικές απαντήσεις. Δεν έχω τίποτα προσωπικό με εσένα ούτε με κανένα άλλο εδώ μέσα και το έχω πει, τώρα αν νομίζεις ότι είμαι κανένα σκυλάκι της Microsoft τότε κάνεις λάθος. Απλά αγαπώ την κοινότητα του λίνουξ και θέλω να πηγαίνει μπροστά , τώρα αν νομίζεις ότι έχω κάπου λάθος πες το μου.

 

Φιλικά πάντα

Στέλιος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δε μας ενδιαφερει να προσηλυτισουμε κοσμο' (βλεπε 'διαδωσουμε το Λινουξ')

 

Μας ενδιαφέρει να να ενημερώσουμε/διαδώσουμε τον/στον κόσμο (για) το ελεύθερο λογισμικό και τις δυνατότητές του και να τον βοηθήσουμε να μεταβεί σε αυτό, σε αντίθεση με την πολιτική μερικών εταιριών (που κυριαρχούν αυτήν την στιγμή λόγο της πετυχημένης διαφήμισης που κάνουν) που προσπαθούν να περιορίσουν όλο και περισσότερο την ανάπτυξη software (βλέπε πατέντες λογισμικού) και τα δικαιώματα των χρηστών.

 

:lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

 

πες και κανενα με τον τοτο

 

ειδικα στο Insomnia οι linuxades ειναι στην μεγαλυτερη πλειοψηφία τους αφορμη να μην ξανασχοληθεις η ξεκινησεις να ασχολεισαι μαζί του.

το μονο που τους λειπει ειναι η σκοπια στο χερι και να βγουν στην στουρναρη να μοιράζουν cd με διανομες.

κατα τα αλλα, τρολαρισμα, σπαμαρισμα, διαφημιστικα ποστ τυπου κερδιστε απειρα χρηματα το εκανε η γιαγια μου, το εκανε ο γατος μου καντο και συ, μπασιμο σε ολα τα ms/win/μη λινουξοειδη τοπικ λεγοντας την παπαρια τους και παει λεγοντας

 

προσωπικα εχω βαλει στο ignore list εδω και καιρο πολλους απο αυτους και διαβάζω ποστ τους οταν θέλω να γελασω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

:lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

....

ειδικα στο Insomnia οι linuxades ειναι στην μεγαλυτερη πλειοψηφία τους αφορμη να μην ξανασχοληθεις η ξεκινησεις να ασχολεισαι μαζί του.

το μονο που τους λειπει ειναι η σκοπια στο χερι και να βγουν στην στουρναρη να μοιράζουν cd με διανομες.

κατα τα αλλα, τρολαρισμα, σπαμαρισμα, διαφημιστικα ποστ τυπου κερδιστε απειρα χρηματα το εκανε η γιαγια μου,...

Έχεις κάνει δημοσκόπηση, στατιστική ανάλυση; Αν ναι δημοσίευσε και τα αποτελέσματά σου.

 

Πραγματικά, απάντησέ μου:

  1. Αλήθεια, υπάρχει μικρότερη μέση και μεγαλύτερη μειοψηφία;
  2. Πόσα μέλη στο insomnia είναι linuxαδες;
  3. Αλήθεια τι σημαίνει linuxας; και γιατί χαρακτηρίζεται έτσι κάποιος;
  4. Πόσοι από αυτούς στο υπόγειό τους κόβουν cd για ναβγούν από πρώτη του μηνός στη στουρνάρη (στο κέντρο του κόσμου σου δηλαδή);
  5. Πόσοι ήρθαν στο σπίτι σου και σου μίλησαν για τη γιαγιά τους που κάνει ./configure, make, make configure, make install, man man, man * ;
  6. Πόσες φορές σκέφτεσαι πριν απαντήσεις;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μεγαλύτερη μειοψηφία υπάρχει όταν δεν υπάρχει έστω και μικρή πλειοψηφία.

 

Μεγάλη πλειοψηφία δεν υπάρχει, αλλιώς μιλάμε για υπερβατικά ποσοστά (δικός μου όρους).

 

:P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

:lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

:rolleyes::rolleyes::rolleyes::rolleyes::rolleyes::rolleyes::rolleyes::rolleyes:

 

πες και κανενα με τον τοτο

Με τον τοτο δεν ξέρω, γέλα με τα παρακάυω αν θες...

 

ειδικα στο Insomnia οι linuxades ειναι στην μεγαλυτερη πλειοψηφία τους αφορμη να μην ξανασχοληθεις η ξεκινησεις να ασχολεισαι μαζί του.

Είμαι γραμμένος σε 5 τεχνολογικά forum και θα έλεγα οτι το insomnia είναι το τελευταίο που θα κατηγορούσα για αυτό το λόγο.Πως το συμπέρανες εσύ δεν καταλαβαίνω.

 

το μονο που τους λειπει ειναι η σκοπια στο χερι και να βγουν στην στουρναρη να μοιράζουν cd με διανομες.

Εσύ να μην πάρεις αν σου προσφέρουν, να πας να το αγοράσεις.

 

κατα τα αλλα, τρολαρισμα, σπαμαρισμα, διαφημιστικα ποστ τυπου κερδιστε απειρα χρηματα το εκανε η γιαγια μου, το εκανε ο γατος μου καντο και συ, μπασιμο σε ολα τα ms/win/μη λινουξοειδη τοπικ λεγοντας την παπαρια τους και παει λεγοντας

Μπορείς να τους κάνεις ignore όπως έκανες αν σε ενοχλούν.Δικαίωμα του καθενός να λέει την άποψή του.

 

προσωπικα εχω βαλει στο ignore list εδω και καιρο πολλους απο αυτους και διαβάζω ποστ τους οταν θέλω να γελασω.

Τώρα μπορείς να γελάσεις .

 

Φτάνει το γέλειο, ώρα να μεγαλώσεις την ignore list. ;)

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οι γέροι μου οι δυό οι φουκαράδες

μ'εκείνο το μυαλό τους το παλιό

παρά τους φοβερούς καυγάδες

με στέλναν με το ζόρι στο σχολειό

 

κι'εγώ που δεν γουστάρω κάτι τέτοια

παρεξηγήθηκα

τους τράβηξα λοιπόν δυό μούτζες

.... δεν θυμάμαι λόγω gtroza47....

....

κι'ευχαριστήθηκα

 

:lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...