Προς το περιεχόμενο

Αρχιζουν να μου την σπανε οι περιορισμοι του Ubuntu?


million_voices

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 145
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση
οσο για το kde φανταζομαι οτι πολλοι το γουσταρουμε αλλα δεν μπορουμε να ζησουμε με την ασταθεια και τα bugs του

Το KDE 3.5 είναι ώριμο και σταθερό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Διαβάζοντας αυτό το thread θέλησα να θέσω της παρατηρήσεις μου ως προς το community που συμπαθώ αλλά οι φωστήρες του αρνούνται να το πάνε ποιο μπροστά.

 

O million_voices έχει δίκιο μερικοί "guru" του λίνουξ στα απανταχού φόρουμ φέρονται εντελώς χαζά να μην πω ανόητα. Απαντήσεις "Ωχ τη ρωτάς τώρα.!Μείνε στα windows κ άσε μας στην ησυχία μας." είναι εντελώς ηλίθιες χαζές και ναι ανώριμες (επειδή το ξέρεις εσύ δεν θα πεί ότι είναι κοινή γνώση).

Το να λέτε το Ubuntu ή οποιοδήποτε ubuntu είναι ως έχει και εγώ διάβασα και χοχοχο READ THE FUCKING MANUAL δεν εξυπηρετή κανένα πόσο μάλλον το community. Tο ότι γνωρίζεται ένα δύο πράγματα παραπάνω αυτό δε δίνει το δικαίωμα να στέλνεις τον άλλο για διάβασμα,έχετε μόνο το δικαίωμα να μην απαντήσετε απλά όχι να φέρεστε σαν να τα ξέρετε όλα απλά να βαριέστε να απαντήσετε (καταλαβαίνουμε ότι έχετε δουλειές , όλοι έχουμε αλλά το community βασίζεται στα φόρουμ. Αν δεν ξέρεις δεν γράφεις ότι σου κατέβει, άσε να απαντήσει κανένας άλλος.

 

Αν είναι δυνατόν δλδ τόση ολιγωρία ούτε το δημόσιο.

 

Φιλικά ΠΑΝΤΑ

Στέλιος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και το κορυφαίο κλισέ, να βλέπω σε όλα τα φορουμς να λένε... "ΤΟ linux όχι τα linux" και στην επόμενη πρόταση να γράφουν "τα windows" :lol:

 

Lower πήραμε; Ή παίζαμε psp συνέχεια;

 

The window

The Windows

One window

Two windows

many many windows

 

Τα windows ονομάστηκαν έτσι επειδή έχουμε τόσα πολλά "πλαίσια" εφαρμογών (windows) ανοιχτά στην επιφάνεια εργασίας μας.

Με το linux? Έχουμε πολλά linux(es) ανοιχτά;

Έχω την εντύπωση πως είναι ένα ...

 

Τώρα, άμα σ' αρέσει κάν' το και θηλυκό : Εγκατέστησα μια linux μα τι linux, μπουκιά και συγχώριο. Ή για τις γυναίκες: Εγκατέστησα έναν linux, σωστό αρχαιοελληνικό θεό...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποτέ δεν είχα τέτοια νοοτροπία και πάντα βοηθούσα τους νέους χρήστες σε όποιο πρόβλημα παρουσιαστεί ακόμα και το πιο χαζό που έχουν. Λυπάμαι αν μέσα στους φωστήρες τους βάζεις εμένα και γενικά όλο το εδώ forum που καθημερινά σε αντιθεση με άλλα forum βοηθάει νέους και τελειως αρχάριους χρήστες.

Υπάρχουν μερικοί βασικοί κανόνες συμπεριφοράς που λένε ότι με τους ανθρώπους ανοίγεις διάλογο ώστε να βρείς ένα κοινό σημείο και όχι κάνεις γενικη επίθεση σε ότι δεν σου αρέσει και ιδίως σε αυτούς που λίγο καιρό πριν σε βοηθούσαν σε ότι πρόβλημα είχες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποτέ δεν είχα τέτοια νοοτροπία και πάντα βοηθούσα τους νέους χρήστες σε όποιο πρόβλημα παρουσιαστεί ακόμα και το πιο χαζό που έχουν. Λυπάμαι αν μέσα στους φωστήρες τους βάζεις εμένα και γενικά όλο το εδώ forum που καθημερινά σε αντιθεση με άλλα forum βοηθάει νέους και τελειως αρχάριους χρήστες.

Υπάρχουν μερικοί βασικοί κανόνες συμπεριφοράς που λένε ότι με τους ανθρώπους ανοίγεις διάλογο ώστε να βρείς ένα κοινό σημείο και όχι κάνεις γενικη επίθεση σε ότι δεν σου αρέσει και ιδίως σε αυτούς που λίγο καιρό πριν σε βοηθούσαν σε ότι πρόβλημα είχες.

 

 

Σε ευχαριστησα πολλες φορες και αναγνωριζω την προσφορα σου και το ανιδιοτελες αυτης

 

ως επιθεση το εξελαβες μονο εσυ, τους λογους ψαξτους

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποτέ δεν είχα τέτοια νοοτροπία και πάντα βοηθούσα τους νέους χρήστες σε όποιο πρόβλημα παρουσιαστεί ακόμα και το πιο χαζό που έχουν. Λυπάμαι αν μέσα στους φωστήρες τους βάζεις εμένα και γενικά όλο το εδώ forum που καθημερινά σε αντιθεση με άλλα forum βοηθάει νέους και τελειως αρχάριους χρήστες.

Υπάρχουν μερικοί βασικοί κανόνες συμπεριφοράς που λένε ότι με τους ανθρώπους ανοίγεις διάλογο ώστε να βρείς ένα κοινό σημείο και όχι κάνεις γενικη επίθεση σε ότι δεν σου αρέσει και ιδίως σε αυτούς που λίγο καιρό πριν σε βοηθούσαν σε ότι πρόβλημα είχες.

 

δεν κρίνω προσωπικά εσένα, δεν σε ξέρω και δεν έχω το δικαίωμα, τη γενική αντίληψη του community κρίνω.

Συγγνώμη αν το πήρες προσωπικά :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά κάνω εγώ και δεν ρωτάω τίποτα στο Linux section.Mερικοί την έχουν δεί πολύ 1337.

 

ρωτα οτι θες και οσοι μπορουν θα βοηθησουν να σαι σιγουρος

 

ετσι παει μπροστα το πραγμα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πάλι έχω ανακαλύψει πως από τότε που έβαλα linux, για πρώτη φορά, όλα τα προβλήματα μου λυνόντουσαν με το documentation. Τώρα αν εσύ θεωρείς πως το community υπάρχει ως tech support απλά έχασες το νόημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το σωστο δεν ειναι σου δινουν μια μερσεντες

 

το σωστο ειναι σου δινουν ανταλλακτικα να φτιαξεις την μερσεντες και ενα manual για το πως θα την φτιαξεις.

 

και αν εχεις αποριες για το manual μην ξυπνησεις τον αρχιμηχανικο και τον ενοχλησεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομίζω δεν έχει πρόβλημα το manual. Το θέμα είναι ότι στην πλειοψηφία οι χρήστες για τους οποίους μιλάμε δεν ανοίγουν καν το manual.

 

Και για κάποιο λόγο guru είναι τα ίδια άτομα που θα σου πούνε "ψάξτο και δίαβασε πριν ρωτήσεις" ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...