Προς το περιεχόμενο

PlayStation 3 Hacking (ενημερώθηκε 22 Σεπ 2014) v1 [PS3]


mtzs
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικοί κανόνες για τη χρήση των νημάτων που αφορούν Hacking κονσόλας:

Επιτρέπονται:

  • Συζήτηση πάνω σε ειδήσεις για το hacking μιας κονσόλας
  •  Συζήτηση για εγκατάσταση Homebrew apps και δημιουργία/ εγκατάσταση αντιγράφων δικών σας νόμιμα αποκτηθέντων παιχνιδιών.

Δεν είναι ανεκτά τα παρακάτω:

  • Χρήση του νήματος για να αναζητήσετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών
  • Χρήση του νήματος για να ζητήσετε υποστήριξη για το πώς θα τρέξετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών που βρήκατε/κατεβάσατε.
  • Απαντήσεις του στυλ "τα  υπόλοιπα σε pm (γιατί δεν επιτρέπονται τέτοιες συζητήσεις στο forum)"

Στην περίπτωση που εντοπιστούν τέτοια μηνύματα στο νήμα και δεν έχει υποβληθεί ούτε μία αναφορά για αυτά, το νήμα θα κλειδωθεί.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα,εχω ενα PS3 Slim CECH-25004A  0D στην εκδοση 4.80 OFW και θελω να το κανω jailbreak ωστε να περασω καποια Modakia στο CoD:BO2/BO1.Αποσο ειδα και διαβασα το συγκεκριμενο μοντελο που εχω γινεται Jailbreak και Downgrade.Το θεμα ειναι ομως οτι δεν εχω ιδεα πως θα μπορεσω να το κανω πρωτα Downgrade απο 4.80OFW σε 3.55OFW/CFW και επειτα να το κανω Jailbreak.

 

Το μονο που ειδα ειναι για ενα τσιπακι E3 Flasher που κοστιζει 40-50 ευρω και πρεπει να ανοιξεις και το ps3 για να το κουμπωσεις επανω στην μητρικη οποτε αυτος ο τροπος δεν ειναι για εμενα :ρ

 

Καμια ιδεα παιδια ? 

 

Ευχαριστω προκαταβολικα !! 

Επίσης να ξέρεις πως αν μιλάς για online υπάρχει πιθανότητα να φας ban στη κονσόλα οπότε μετά δεν θα μπορείς να ξαναπαίξεις ποτέ online.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 11,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Καλησπερα,εχω ενα PS3 Slim CECH-25004A  0D στην εκδοση 4.80 OFW και θελω να το κανω jailbreak ωστε να περασω καποια Modakia στο CoD:BO2/BO1.Αποσο ειδα και διαβασα το συγκεκριμενο μοντελο που εχω γινεται Jailbreak και Downgrade.Το θεμα ειναι ομως οτι δεν εχω ιδεα πως θα μπορεσω να το κανω πρωτα Downgrade απο 4.80OFW σε 3.55OFW/CFW και επειτα να το κανω Jailbreak.

MODS σε COD = 1000% ban. ουτε καν 100%.

το ξερω για την πιθανοτητα ban αλλα θελω να το ρισκαρω

Δεν ειναι θεμα πιθανοτητων και ρισκου. Ειναι θεμα βεβαιοτητας :devil:  :devil:  Ειναι κριμα να χαλασεις τον λογαριασμο σου. Οποτε αν μπεις στη διαδικασια να το κανεις κανε το αλλα με αλλο λογαριασμο μετα απο full format και setup απο την αρχη οταν περασεις cfw. Αν αυτος ο λογαριασμος που εχεις εχει μεσα ειναι με plus, και αλλα παιχνιδια κλπ κλπ. μετα το μπαν που θα φας στα σιγουρα θα τα χασεις ολα.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχω 2 ps3 κονσολες οποτε δεν καιγομαι και για το Ban ... οσο για τα account ολα ειναι στο Main ps3 στο moddarismeno θα μπει καινουριο account... :)


MODS σε COD = 1000% ban. ουτε καν 100%.


Δεν ειναι θεμα πιθανοτητων και ρισκου. Ειναι θεμα βεβαιοτητας :devil:  :devil:  Ειναι κριμα να χαλασεις τον λογαριασμο σου. Οποτε αν μπεις στη διαδικασια να το κανεις κανε το αλλα με αλλο λογαριασμο μετα απο full format και setup απο την αρχη οταν περασεις cfw. Αν αυτος ο λογαριασμος που εχεις εχει μεσα ειναι με plus, και αλλα παιχνιδια κλπ κλπ. μετα το μπαν που θα φας στα σιγουρα θα τα χασεις ολα.

αυτο ειχα στο μυαλο μου...εχω και 2 κονσολες Ps3 οποτε γιατι οχι xD

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα παιδιά δεν ξερω αν υπάρχει κατι σχετικό απλα με έχεις πιάσει ένας μικρός πανικός, έχω ένα PS3 jailbroken και στην αρχή συνδέεται στο Ίντερνετ κανονικά αλλα μετα από κατι Λέτα απλα δεν υπάρχει σύνδεση και αν πάω να κάνω test connection μου βγάζει failed και error 800100a όσα restore και να του έχω κάνει μου κάνει το ίδιο στην αρχή έχει κανονικά Ίντερνετ και μετα από λιγο απλα βγαίνει ακόμα και στατική ip του έβαλα και τιποτα , μήπως έχετε καμία ιδέα ; Λέω να του κάνω φορματ κανονικό αλλα επειδή το έχω cfw φοβάμαι μήπως φύγει το jailbreak κτλπ , τι να κάνω ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα παιδιά δεν ξερω αν υπάρχει κατι σχετικό απλα με έχεις πιάσει ένας μικρός πανικός, έχω ένα PS3 jailbroken και στην αρχή συνδέεται στο Ίντερνετ κανονικά αλλα μετα από κατι Λέτα απλα δεν υπάρχει σύνδεση και αν πάω να κάνω test connection μου βγάζει failed και error 800100a όσα restore και να του έχω κάνει μου κάνει το ίδιο στην αρχή έχει κανονικά Ίντερνετ και μετα από λιγο απλα βγαίνει ακόμα και στατική ip του έβαλα και τιποτα , μήπως έχετε καμία ιδέα ; Λέω να του κάνω φορματ κανονικό αλλα επειδή το έχω cfw φοβάμαι μήπως φύγει το jailbreak κτλπ , τι να κάνω ;

εχει να κανει με το ρουτερ σου.

μην σκαλιζεις την κονσολα κ την κανεις χειροτερα.

 

κανε ενα reset στο ρουτερ κ κανε ρυθμισεις ιντερνετ απο την αρχη

και τσεκαρε να λεει succedeed σε ολα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχει να κανει με το ρουτερ σου.

μην σκαλιζεις την κονσολα κ την κανεις χειροτερα.

 

κανε ενα reset στο ρουτερ κ κανε ρυθμισεις ιντερνετ απο την αρχη

και τσεκαρε να λεει succedeed σε ολα.

Πάντως και τωρα succeed λέει στην αρχή απλα μετα από κατι λεπτά βγαίνει από το δίκτυο , οκ θα κάνω reset λοιπόν ευχαριστώ

Τα ίδια μου κάνει και μετα το reset συνδέεται όλα καλα και με το που μπαίνω λιγο navi-X , movian yts κτλπ απλα μετα δεν φορτώνει τιποτα και οταν πάω να ξανασυνδεθω μου βγάζει failed και το ερρορ και οταν πάω να κάνω scan πάλι δεν μου εμφανίζει κανένα δίκτυο

Βασικά παίζει τωρα έχει ώρα να βγει παίζει και να έφτιαξε :0

Απλα μου βγάζει μονο ρωσικά plugins και θέλω κάποιο για να βλέπω σειρές έχετε κανένα υπόψιν ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παίζω call of duty και ξέρω κάτι λίγα...Γίνετε να βάλετε Mod menu σε PS3 χωρίς jailbreak! Γίνετε μόνο εάν εγκαταστήσετε modded BACKUP στο ps3 σας για τα εξής call of duty(mw-mw2-waw)... και όχι δεν τρώτε ban! (εκτός και αν σας κάνουν άλλοι report για cheating). Δηλαδή εάν χρησιμοποιείται το ModMenu 

για πλάκα με τους φίλους σας σε private match τότε δεν τρώτε ban 10000000%

 

Ά επίσης συμβουλευτικά, έχω ακούσει ότι αν βάλεις να παίξεις online black ops 2 ενώ είσαι σε CFW, τρώς κατευθείαν ban!Έχει γίνει σε φίλο μου, αλλά έχω διαβάσει σε άλλα forums ότι bo2 σε CFW=insta-ban(τώρα δεν ξέρω..αλλά λογικά ισχυει αυτο που λένε γιατι έχω πετύχει μόνο μία φορά Modder στο black ops 2)

 

Να ρωτήσω κάτι άσχετο και εγώ...

Υπάρχει κανένα πρόγραμμα για CFW το οποίο σου φτιάχνει μόνο του PSN?Δηλαδή απλώς βάζεις ένα όνομα και στο τρέχει σαν κανονικό PSN?

Ρωτάω γιατί είχα πετύχει έναν καλό Modder στο call of duty και μόλις πήγα να του στείλω friend-request είχε αυτό το όνομα ^2Really^6Nigga. Πάτησα OK και μετά μου έβγαλε σφάλμα ότι δεν γίνετε να σταλθεί το αίτημα

Btw δεν είμαι σε CFW αλλά εάν κάποιος ξέρει ας μου απαντήσει ¨:3

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παίζω call of duty και ξέρω κάτι λίγα...Γίνετε να βάλετε Mod menu σε PS3 χωρίς jailbreak! Γίνετε μόνο εάν εγκαταστήσετε modded BACKUP στο ps3 σας για τα εξής call of duty(mw-mw2-waw)... και όχι δεν τρώτε ban! (εκτός και αν σας κάνουν άλλοι report για cheating). Δηλαδή εάν χρησιμοποιείται το ModMenu 

για πλάκα με τους φίλους σας σε private match τότε δεν τρώτε ban 10000000%

 

Ά επίσης συμβουλευτικά, έχω ακούσει ότι αν βάλεις να παίξεις online black ops 2 ενώ είσαι σε CFW, τρώς κατευθείαν ban!Έχει γίνει σε φίλο μου, αλλά έχω διαβάσει σε άλλα forums ότι bo2 σε CFW=insta-ban(τώρα δεν ξέρω..αλλά λογικά ισχυει αυτο που λένε γιατι έχω πετύχει μόνο μία φορά Modder στο black ops 2)

 

Να ρωτήσω κάτι άσχετο και εγώ...

Υπάρχει κανένα πρόγραμμα για CFW το οποίο σου φτιάχνει μόνο του PSN?Δηλαδή απλώς βάζεις ένα όνομα και στο τρέχει σαν κανονικό PSN?

Ρωτάω γιατί είχα πετύχει έναν καλό Modder στο call of duty και μόλις πήγα να του στείλω friend-request είχε αυτό το όνομα ^2Really^6Nigga. Πάτησα OK και μετά μου έβγαλε σφάλμα ότι δεν γίνετε να σταλθεί το αίτημα

Btw δεν είμαι σε CFW αλλά εάν κάποιος ξέρει ας μου απαντήσει ¨:3

δεν βρηκες το ονομα που ειχε βαλει αυτος,διοτι το ειχε αλλαξει με καποιο rtm tool.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα παιδιά, έχω βάλει το Pro evolution euro 2016 στο ps3 και μου βγάζει τα εξής μηνύματα όταν επιλέγω να παίξω: 

 

 

1. The game reguires 4.78 firmware version. Do yo want to change it to your current 4.75 version? Note: The operation will fix 800100009 errors for 4.20-4.31 FW games/updates if files are encrypted 4.20/0x1C or lower key revision.

2. The system software of your PS3 system is version 4.76. To start you must update to version 4.78 or later. Do you want to update now?

 

Το ps3 μου έχει τις εξής εγκατεστημένες εκδόσεις: mmCM Version: 04.76.00   / Ps3 firmware: 4.76 (SC-35 I PL3)    / Firmware mode: Cobra 7.20 compatible. 

  

1.Τι πρέπει να κάνω ώστε να παίξω το παραπάνω παιχνίδι; 

2. Θέλει να κάνω κάποια αναβάθμιση και αν ναι σας ΠΑΡΑΚΑΛΩ πείτε μου αναλυτικά τα βήματα και από ποιό link θα πρέπει να κατεβάσω την όποια αναβάθμιση.

 

Σας ευχαριστώ πολύ, αλλά είμαι παντελώς άσχετος και δεν το κατέχω καθόλου, για αυτό σας ρωτάω και γίνομαι κουραστικός.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Mikele σε ευχαριστώ πολύ για την άμεση απάντηση. Αυτό που ρώτησα και μέσω pm, το multiMAN με τον ίδιο τρόπο θα τον αναβαθμίσω, όπως και το cobra; Και κάτι τελευταίο, παίζει ρόλο η σειρά της αναβάθμισης; Σε ευχαριστώ και πάλι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Mikele σε ευχαριστώ πολύ για την άμεση απάντηση. Αυτό που ρώτησα και μέσω pm, το multiMAN με τον ίδιο τρόπο θα τον αναβαθμίσω, όπως και το cobra; Και κάτι τελευταίο, παίζει ρόλο η σειρά της αναβάθμισης; Σε ευχαριστώ και πάλι

με αλλον τροπο κανουμε αναβαθμιση firmware,

και με αλλον τροπο κ πολυ πιο ευκολο,τις εφαρμογες.

οχι δεν παιζει ρολο η σειρα,ο νεος και καθε νεος multiman μπορει να παιξει

σε παλαιοτερα firmware

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα,εχω ενα ps3 phat 80gb(αλλαγμενο σε 500αρι) OFW 4.80,το serial του τελειωνει σε CECHKxx

Αναρωτιεμαι αν γινεται να του κανω jailbreak και αν αυτο μπορω να το κανω μονος μου δηλαδη μεσω software μονο η μονο μεσω hardware που για να μην το brickarw θα το στειλω σε καποιον που ξερει.

 

Ευχαριστω!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...