Προς το περιεχόμενο

PlayStation 3 Hacking (ενημερώθηκε 22 Σεπ 2014) v1 [PS3]


mtzs
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικοί κανόνες για τη χρήση των νημάτων που αφορούν Hacking κονσόλας:

Επιτρέπονται:

  • Συζήτηση πάνω σε ειδήσεις για το hacking μιας κονσόλας
  •  Συζήτηση για εγκατάσταση Homebrew apps και δημιουργία/ εγκατάσταση αντιγράφων δικών σας νόμιμα αποκτηθέντων παιχνιδιών.

Δεν είναι ανεκτά τα παρακάτω:

  • Χρήση του νήματος για να αναζητήσετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών
  • Χρήση του νήματος για να ζητήσετε υποστήριξη για το πώς θα τρέξετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών που βρήκατε/κατεβάσατε.
  • Απαντήσεις του στυλ "τα  υπόλοιπα σε pm (γιατί δεν επιτρέπονται τέτοιες συζητήσεις στο forum)"

Στην περίπτωση που εντοπιστούν τέτοια μηνύματα στο νήμα και δεν έχει υποβληθεί ούτε μία αναφορά για αυτά, το νήμα θα κλειδωθεί.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παιδια εβαλα το 4,80 rebug το οποιο γεμισε η μπαρα μεχρι το 45 και μετα εκλεισε το ps3 .Οταν ξανα ανοιξε εκανε σαν τουρμπινα αεροπλανου και δε σταματαγε.

Ξαναδοκιμασα να περασω το cfw παλι τα ιδια.Πηγα στο system info ελεγε 4.80. Μετα δοκιμασα να κανω update τον mm απο μεσα, το εκανα, πατησα να φορτωσει παιχνιδι και μετα οταν βγηκε στο xmb δεν φορτωνε.

Διαγραψα τον mm εκλεισα το ps3 και τον κατεβασα στο στικακι.

Οταν ξανανοιξα το ps3 ελεγε REBUG στην αρχη, το ps3 παλι εκανε πολυ ηχο, το ανεμιστηρακι, και οταν πηγα να κανω install το mm μετα τα accept μου εβγαλε Installation of required data failed, please restart program! και οταν ξαναδοκιμαζω τα ιδια.

Τι φταιει?

ευχαριστω εκ των προτερων

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 11,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Παιδια ξανα δοκιμασα με την εγκατασταση, παλι δεν εμπαινε mm και μετα πειραξα λιγο μεσα στο μενου του toolbox και εκανα enable to cobra απο τις ρυθμισεις και τον webman που ηταν disable,το εβαλα enabled.

Mετα εκανα full reboot και οταν εβαλα το fifa και πηγα να κανω το update των μεταγραφων μου εβγαλε Account Banned or Temporarily Suspended....

Eιναι μονιμο??? Online δεν ειχα παιξει ποτε, μονο fifa τα updates απο την ea εκανα και στ 4.78 cfw μου εμπαινε κανονικα.

Πατησα στο internet connection test και μου εβγαλε στο psn failled και απο κατω το ιδιο μηνυμα με το ερρορ 8002Α231. Και απο οτι ειδα αυτο ειναι suspension. Το email ομως που εχω δωσει δεν υπαρχει σαν λογαριασμος οποτε δε μπορω να μπω να δω αν εχουν στειλει εμειλ. Υπαρχει περιπτωση να ειναι προσωρινο; Εχει συμβει σε κανεναν;

Επεξ/σία από dinhio
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σου εχουν μπαναρει τον λογαριασμο,ειναι μονιμο κ κοινως τον ξεχνας,φτιαχνεις αλλον.

 

η διαδικασια αναβαθμισης ειναι οκ,στο 45% περιπου κανει reboot η κονσολα.

κανε enable cobra + webman απο toolbox και restart την κονσολα.

μπες webman setup κανε enable το fan control,επελεξε manual στο 38-40% και κανε save τερμα κατω.

 

μετα περασε και τον 4.80.00 multiman απο brewology και εισαι οκ.

 

**τα παιχνιδια να τα τρεχεις με webman**

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σου εχουν μπαναρει τον λογαριασμο,ειναι μονιμο κ κοινως τον ξεχνας,φτιαχνεις αλλον

Τι εννοεις φτιαχνω αλλον;

Δεν ειναι μπαναρισμενο πια το ps3 ? Κατι σαν η ip του ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι εννοεις φτιαχνω αλλον;

Δεν ειναι μπαναρισμενο πια το ps3 ? Κατι σαν η ip του ;

Account Banned or Temporarily Suspended.... σημαινει banned λογαριασμος και οχι κονσολα.

 

μπες με αλλον λογαριασμο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα παιδια...το τελευταιο cfw ειναι το 4.80 rebug??Εχω πολυ καιρο να ασχοληθω με to ps3 και ειπα να κανω update σημερα!!!

ναι rebug 4.80

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ok φιλε ευχαριστω .

Θα περιμενω μια βδομαδα γτ καπου διαβασα οτι αυτο ειναι το μινιμουμ και μετα μπορει να σου ανοιξει, αν οχι τοτε θα κανω νεο οπως ειπες!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα παιδιά υπάρχει στην Αθήνα κάποιος που να κάνει donwgrade/jailbreak αν γίνεται βέβαια και στο ps3 μου και σε τι τιμές παίζει αυτό??

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα παιδιά υπάρχει στην Αθήνα κάποιος που να κάνει donwgrade/jailbreak αν γίνεται βέβαια και στο ps3 μου και σε τι τιμές παίζει αυτό??

στειλε πμ το μοντελο σου κ αν ολα ειναι οκ μιλαμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

Παιδια καλησπερα εχω το Playstation 3 slim και το εχω τσιπαρισμενο δηλαδη multiman και αυτα.Μπορω να παιξω online???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπαρχουν καποια εργαλεια που υποτιθεται πως κρυβουν το οτι εχεις custom firmware αλλα τιποτα δεν δουλευει 100%, το πιθανοτερο ειναι πως θα φας ban μια μερα που δεν θα το περιμενεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

Φιλε μου σε ευχαριστο με βοηθισες,ηθελα να σιγουρευτω αλλα σε ευχαριστω και παλι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...