Προς το περιεχόμενο

PlayStation 3 Hacking (ενημερώθηκε 22 Σεπ 2014) v1 [PS3]


mtzs
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικοί κανόνες για τη χρήση των νημάτων που αφορούν Hacking κονσόλας:

Επιτρέπονται:

  • Συζήτηση πάνω σε ειδήσεις για το hacking μιας κονσόλας
  •  Συζήτηση για εγκατάσταση Homebrew apps και δημιουργία/ εγκατάσταση αντιγράφων δικών σας νόμιμα αποκτηθέντων παιχνιδιών.

Δεν είναι ανεκτά τα παρακάτω:

  • Χρήση του νήματος για να αναζητήσετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών
  • Χρήση του νήματος για να ζητήσετε υποστήριξη για το πώς θα τρέξετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών που βρήκατε/κατεβάσατε.
  • Απαντήσεις του στυλ "τα  υπόλοιπα σε pm (γιατί δεν επιτρέπονται τέτοιες συζητήσεις στο forum)"

Στην περίπτωση που εντοπιστούν τέτοια μηνύματα στο νήμα και δεν έχει υποβληθεί ούτε μία αναφορά για αυτά, το νήμα θα κλειδωθεί.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

παιδες καλησπερα τωρα φορα το τελευταιο cfw  ermak.τωρα που βγηκε  update apo sony παιζει καινουργιο  cfw γιατι θελω να κανω update ενημερωσεις του pro 2016 και δεν μπορω να μπω αν δεν βαλω το τελευταιο της sony

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 11,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

φίλε dompapa βάλε τον multiMAN 4.78.00 και δες αν διορθώθηκε το πρόβλημα που αντιμετώπιζες.

Δεν θα επηρεάσει τπτ

Είναι κάποια συγκεκριμένη έκδοση multiman που πρέπει να κατεβάσω, έχεις κάποιο link; Ευχαριστώ για την βοήθεια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι κάποια συγκεκριμένη έκδοση multiman που πρέπει να κατεβάσω, έχεις κάποιο link; Ευχαριστώ για την βοήθεια.

googlare το θα στο βγαλει.

μια εκδοση ειναι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι κάποια συγκεκριμένη έκδοση multiman που πρέπει να κατεβάσω, έχεις κάποιο link; Ευχαριστώ για την βοήθεια.

hxxp://www37.zippyshare.com/v/J0RqjHU6/file.html

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδες καλησπερα τωρα φορα το τελευταιο cfw  ermak.τωρα που βγηκε  update apo sony παιζει καινουργιο  cfw γιατι θελω να κανω update ενημερωσεις του pro 2016 και δεν μπορω να μπω αν δεν βαλω το τελευταιο της sony


υπαρχει καποιο πιο νεο να βαλω πανω απο του ermak που φοραει τωρα μεχρι να βγαλει νεο o ermak?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδες καλησπερα τωρα φορα το τελευταιο cfw  ermak.τωρα που βγηκε  update apo sony παιζει καινουργιο  cfw γιατι θελω να κανω update ενημερωσεις του pro 2016 και δεν μπορω να μπω αν δεν βαλω το τελευταιο της sony

υπαρχει καποιο πιο νεο να βαλω πανω απο του ermak που φοραει τωρα μεχρι να βγαλει νεο o ermak?

ναι υπαρχουν 3 διαφορετικα ανα developer(ferrox/habib/rebug)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ που έχω ήδη habib τώρα μπορώ να βάλω πχ rebug, με απλή εγκατάσταση; Το προηγούμενο cfw επηρεάζει που είναι διαφορετικό;

οποιο θες βαζεις,με την διαφορα οτι habib και rebug ειναι cobra.

η αναβαθμιση δεν επηρεαζεται απο προηγουμενο firmware.

 

και εγω που εχω ermak πιο προτεινεται να βαλω?

τα ιδια που εγραψα στον ανω φιλο,ισχυει και για σενα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Παιδιά έχω OFW 4.78 και από ό,τι γνωρίζω jailbreak γίνεται σε PS3 μέχρι OFW 3.55. Για παραπάνω χρειάζεσαι E3 Flasher για να κάνεις Downgrade και επιπλέον πρέπει να είναι συμβατό και το μοντέλο του PS3.... Απλά είδα σε κάποια site ότι γίνεται χωρίς Downgrade, από 4.78 με ένα απλό φλασάκι. Μάλλον κατά 99% πρόκειται για scam, απλά επειδή από κάτω βλέπω σχόλια του στυλ "Δουλεύει!" κ.τ.λ. ήθελα να ρωτήσω μπας και...

 

http://jailbroken.co/index.php/ps3-jailbreak-4-76-ofw-to-cfw/


ΑΚΥΡΟ!!! ΜΗΝ ΜΠΕΙ ΚΑΝΕΙ ΚΑΝΕΙΣ!!

Μόλις πάτησα download μου έβγαλε τις γνωστές διαφημίσεις scam. Οπότε μην μπείτε στον κόπο.


Απλά επιβεβαιώστε μου ότι ακόμα ισχύει αυτό που είπα παραπάνω, ότι δηλαδή πρέπει να έχεις 3.55, δεν έχει αλλάξει κάτι ακόμα έτσι;

Πρόκειται στο μέλλον να βγει κάτι χωρίς E3 Flasher;

Επεξ/σία από Lolarikos
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

'Ολα τα site που αναφέρουν ότι δεν χρειάζεται downgrade είναι fake. Ο μόνος τρόπος εκτός του downgrade με Ε3 flasher και cfw είναι το cobra ode που και ακριβό είναι και έχουν ψιλοπαρατήσει την υποστήριξη του.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οπότε το φθηνότερο είναι να πάρουμε E3 Flasher από Φιλιππίνες 35 ευρώ μέσω ebay; Τσιπαριστές στην Πάτρα μου ζητήσανε 120.

αν γνωριζεις την διαδικασια,η οποια ΔΕΝ ειναι ευκολη,

(οπως νομιζουν μερικοι),εχεις τις γνωσεις,και πιανουν τα χερια σου,

ναι να το κανεις.

120 ευρω????χαχαχαχαχα 

πρεπει να εισαι απο αλλον πλανητη για να τα δωσεις...ελεος!!!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οπότε το φθηνότερο είναι να πάρουμε E3 Flasher από Φιλιππίνες 35 ευρώ μέσω ebay; Τσιπαριστές στην Πάτρα μου ζητήσανε 120.

Τι 120;;;; Ε ρε κάτι κλέφτες. Πάντως να ξέρεις, καλύτερα να το στείλεις Αθήνα όπως έκανα εγώ σε έμπιστα άτομα που ζητάνε κανα 30αρι και ξέρουν τι κάνουν από το να πάρεις τη συσκευή εσύ και ενδεχομένως να κάνεις ζημιά στη κονσόλα αν δεν το κατέχεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το κατεχω μην φοβαστε. Οσον αφορα τους κλεφτες υπαρχουν και χειροτερα. Στο Game Buster στην Οδο Γουναρη των πατρων ηθελαν πενηνταευρο για να μου περασουν CFW απο Official 3.55 και κατω. Μαλιστα οταν τους ειπα οτι εχω νεοτερο firmware μου ειπαν δεν γινεται τιποτα! Δηλαδη μια περιουσια για να συνδεσουν ενα φλασακι. Ελεος. Και τους λεω με E3 flasher δεν τσιπαρεται; Και μου λενε παλι καθετα <<οχι δεν γινεται τιποτα>>.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...