Προς το περιεχόμενο

PlayStation 3 Hacking (ενημερώθηκε 22 Σεπ 2014) v1 [PS3]


mtzs
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικοί κανόνες για τη χρήση των νημάτων που αφορούν Hacking κονσόλας:

Επιτρέπονται:

  • Συζήτηση πάνω σε ειδήσεις για το hacking μιας κονσόλας
  •  Συζήτηση για εγκατάσταση Homebrew apps και δημιουργία/ εγκατάσταση αντιγράφων δικών σας νόμιμα αποκτηθέντων παιχνιδιών.

Δεν είναι ανεκτά τα παρακάτω:

  • Χρήση του νήματος για να αναζητήσετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών
  • Χρήση του νήματος για να ζητήσετε υποστήριξη για το πώς θα τρέξετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών που βρήκατε/κατεβάσατε.
  • Απαντήσεις του στυλ "τα  υπόλοιπα σε pm (γιατί δεν επιτρέπονται τέτοιες συζητήσεις στο forum)"

Στην περίπτωση που εντοπιστούν τέτοια μηνύματα στο νήμα και δεν έχει υποβληθεί ούτε μία αναφορά για αυτά, το νήμα θα κλειδωθεί.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Κάποια στιγμή I will (επίσης το dll λείπει απο τα 7 και τα 8.1). Ερώτηση, το προγραμμα που ειναι στο link ειναι απο το 2013? αν ναι τότε γιατι να δουλέψει αυτο οταν δεν δουλεύουν οι πιο καινούργιες μέθοδοι?

 

τελικα δεν γινεται τπτ επειδη δεν μπορει να κανει sign το eboot file.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 11,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

παιδια ψαχνω για αγορα ενα ps3 που να ειναι  σπασμενο, καθως δεν εχω ασχοληθει ποτε με το αθλημα παρακαλω πειτε μου τι παιζει και ποια ειναι μια λογικη τιμη??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια ψαχνω για αγορα ενα ps3 που να ειναι  σπασμενο, καθως δεν εχω ασχοληθει ποτε με το αθλημα παρακαλω πειτε μου τι παιζει και ποια ειναι μια λογικη τιμη??

κοιτα στις αγγελιες.

αν θα παρεις κοιτα να ειναι slim μεχρι 150 euro max.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα! Εχω ένα ps3 slim 160GB με το τελευταιο update. Συμφέρει να το πουλήσω μαζί με τα παιχνίδια και να αγοράσω ένα 'σπασμένο'?(για slim πάντα) Έχω κάπου στα 15 παιχνίδια (cod mw3,mw2,bo,bo2,ghosts, gtav,gta iv,pes12,killzone 3 κλπ). Θέλω ταυτόχρονα να παίζω και online και να έχω στην διάθεσή μου όποιο παιχνίδι θέλω με DLC(ξέρω ότι πρέπει να τα κατεβάζω :P).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχικά έχεις κοιτάξει αν είναι μοντέλο που "σπάει" το δικό σου; Επίσης άμα θες online το να πας σε " σπασμένη" κονσόλα δεν συνίσταται καθώς το πιο πιθανό είναι να φας ban!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα έχω "σπασμένο" ps3 με multiman 4.76 και είδα ότι βγήκε νέα έκδοση η 4.78, αξίζει να την περάσω, κερδίζω κάτι σχετικά με την παλιότερη έκδοση που έχω; Ακόμη πως μπορώ να την περάσω, αν μπορεί κάποιον να μου πει από που την κατεβάζω και πως την εγκαθιστώ βήμα προς βήμα. Ευχαριστώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα έχω "σπασμένο" ps3 με multiman 4.76 και είδα ότι βγήκε νέα έκδοση η 4.78, αξίζει να την περάσω, κερδίζω κάτι σχετικά με την παλιότερη έκδοση που έχω; Ακόμη πως μπορώ να την περάσω, αν μπορεί κάποιον να μου πει από που την κατεβάζω και πως την εγκαθιστώ βήμα προς βήμα. Ευχαριστώ.

αν με τα παιχνιδια που εχεις εισαι οκ,δεν ειναι αμεση η αναβαθμιση,

απλα πρεπει να την κανεις καποια στιγμη.

οδηγος υπαρχει στην 1η σελιδα.

το απο που θα το κατεβασεις,πρεπει να ψαχτεις λιγο,

διοτι ειναι 2-3 διαφορετικα βαση developer.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Mikele 13 σ ευχαριστώ πολύ για την απάντησή σου. Στην ουσία 2-3 παιχνίδια δεν μου παίζουν με την έκδοση που έχω. Όσο για την έκδοση που πρέπει να κατεβάσω, από που μπορώ να το καταλάβω ποιά έκδοση έχω; Με συγχωρείς για τις ερωτήσεις μου, αλλά δεν γνωρίζω και πολλά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποια παιχνιδια δεν σου παιζουν με την 4.76? Δεν νομιζω οτι υπαρχει παιχνιδι που να απαιτει την 4.78, το πιθανοτερο ειναι να μην παιζουν για καποιο αλλο λογο. Ο μοναδικος λογος για την 4.78 ειναι μονο αν θες να μπαινεις psn χωρις spoof

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποια παιχνιδια δεν σου παιζουν με την 4.76? Δεν νομιζω οτι υπαρχει παιχνιδι που να απαιτει την 4.78, το πιθανοτερο ειναι να μην παιζουν για καποιο αλλο λογο. Ο μοναδικος λογος για την 4.78 ειναι μονο αν θες να μπαινεις psn χωρις spoof

 

   Δε μου παίζει το wwe, το nba2k16 κολλάει. Δηλαδή άποψή σου είναι ότι δεν είναι απαραίτητη; Πίστευα ότι ίσως να ήταν καλύτερη έκδοση, ως νεότερη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε 4.76 ermak αυτα τα παιχνιδια μου παιζουν κανονικα με webman γιαυτο σου λεω οτι αλλου υπαρχει προβληνμ. Anyway αμα θες κανεις αναβαθμιση 5 λεπτα δουλεια ειναι και θα προτεινα rebug. Εγω απλα μενω σε 4.76 ermak επειδη μου αρεσει που εχει ελληνικα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε 4.76 ermak αυτα τα παιχνιδια μου παιζουν κανονικα με webman γιαυτο σου λεω οτι αλλου υπαρχει προβληνμ. Anyway αμα θες κανεις αναβαθμιση 5 λεπτα δουλεια ειναι και θα προτεινα rebug. Εγω απλα μενω σε 4.76 ermak επειδη μου αρεσει που εχει ελληνικα

Θα είχες πρόβλημα να σε ενοχλήσω κάποια άλλη στιγμή να με βοηθήσεις καθώς δε γνωρίζω πολλά; Διότι δεν θυμάμαι και τι ακριβώς και ποιές εκδόσεις μου έχουν περαστεί στο ps3. Π.χ. στο 2κ16 εμένα μου κολλάει συνεχώς όπως είπα ενώ το wwe δεν ξεκινάει καν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι φιλε οτι θες ρωτας εδω μην αγχωνεσαι, απλα μπορεις να ακολουθησεις και τους οδηγους απο το forum δεν θα αντιμετωπισεις καποιο προβλημα. Οπως σου ειπε κι ο μιχαλης μαλλον εχεις θεμα με το firmware οποτε ξαναπερασε το ή βαλε καποιο αλλο κατα προτιμηση 4.78 rebug ή αν θες ελληνικα 4.76 ermak.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω multiMAN 4.76.00 και έχω κάνει την εξής αναβάθμιση HABIB_476_COBRA_V1.00.PUP (http://www4.zippyshare.com/v/syOhzv9q/file.html), άρα τι μου προτείνεις να κάνω; Θα επηρεάσει τα παιχνίδια που έχω ήδη στο ps3;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Για άλλη μια φορά: Το νήμα δεν προορίζεται για support πειρατικών εκδόσεων που κατεβάζετε. 

 

Edit: Απορίες και σχόλια για το συντονισμό μόνο μέσω pm, παρακαλώ. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...