Προς το περιεχόμενο

PlayStation 3 Hacking (ενημερώθηκε 22 Σεπ 2014) v1 [PS3]


mtzs
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικοί κανόνες για τη χρήση των νημάτων που αφορούν Hacking κονσόλας:

Επιτρέπονται:

  • Συζήτηση πάνω σε ειδήσεις για το hacking μιας κονσόλας
  •  Συζήτηση για εγκατάσταση Homebrew apps και δημιουργία/ εγκατάσταση αντιγράφων δικών σας νόμιμα αποκτηθέντων παιχνιδιών.

Δεν είναι ανεκτά τα παρακάτω:

  • Χρήση του νήματος για να αναζητήσετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών
  • Χρήση του νήματος για να ζητήσετε υποστήριξη για το πώς θα τρέξετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών που βρήκατε/κατεβάσατε.
  • Απαντήσεις του στυλ "τα  υπόλοιπα σε pm (γιατί δεν επιτρέπονται τέτοιες συζητήσεις στο forum)"

Στην περίπτωση που εντοπιστούν τέτοια μηνύματα στο νήμα και δεν έχει υποβληθεί ούτε μία αναφορά για αυτά, το νήμα θα κλειδωθεί.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Τώρα τα εκανα όλα αυτά αλλά το game (final fantasy type0 English translated) δεν παιζει γιατί εμφανίζει black screen...

 

:(

Πάλι καλά που απάντησε ο mikele13- και στα εξήγησε καλύτερα. Όπως σου είπα δεν έχουν καλή υποστήριξη τα psp games στο ps3. Το ppsspp στον υπολογιστή είναι κλάσης ανώτερο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 11,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Τώρα τα εκανα όλα αυτά αλλά το game (final fantasy type0 English translated) δεν παιζει γιατί εμφανίζει black screen...

 

:(

δοκιμασες τους οδηγους?

 

Καλησπέρα, είμαι και, εγω κάτοχος του ps3. Έχω αλλάξει σκληρό αλλά δεν μπορώ να περάσω το official λογισμικό καθώς δεν έχω dual shock η κάποιο αντίστοιχο 3d controller. Αυτό που έχω είναι για ps3 αλλά δεν έχει ps button.

 

Το custom fw έχω καμία ελπίδα να το περάσω χωρίς την χρήση του PS button?

 

Και έχω κι άλλη μια ερώτηση που δεν μπορώ να την κάνω δημόσια λόγο κανονισμών του φορουμ. Ποιος έχει περάσει custom fw να τον ρωτήσω κάτι με προσωπικό μήνυμα;

σχετικα με το χειριστηριο,σου εχω απαντησει σε αλλο thread που ειχες ρωτησει.

οσο αφορα τις αποριες σου στειλε πμ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια ερωτησουλα!Υπαρχει δυνανοτητα να εχεις επανω σε ps3 και OFW και CFW και να τα ενναλασεις αναλογα?

Δηλαδη θες να παιξεις online επιλεγεις το OFW θελεις απλα sinlge player επιλεγεις CFW.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι δεν υπάρχει. Υπάρχει ένα cfw, το ferrox dual boot, που είναι σχεδόν σαν ofw με τη μόνη διαφορά ότι μπορείς να περάσεις άλλο cfw χωρίς downgrade. Θεωρητικά είναι το πιο ασφαλές για να μπάινεις online αλλά τελείως ασφαλές δεν είναι. Δεν το έχω δοκιμάσει αλλά απ' ότι έχω καταλάβει για να κάνεις εναλλαγή από το ferrox σε άλλο cfw και το αντίστροφο είναι μια διαδικασία οπότε δεν ξέρω κατά πόσο βολεύει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια ερωτησουλα!Υπαρχει δυνανοτητα να εχεις επανω σε ps3 και OFW και CFW και να τα ενναλασεις αναλογα?

Δηλαδη θες να παιξεις online επιλεγεις το OFW θελεις απλα sinlge player επιλεγεις CFW.

γινεται αλλα πρεπει η κονσολα σου να ειναι λυμενη,να εχεις εγκατεστημενο

ε3 flasher,και να εχεις 2 σκληρους,εναν για το ofw και ενα για το cfw.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τα 2 λινκς που σου εχω παραθεσει στην παραπανω ερωτηση σου.

 

για το πρωτο δεν μπορω να κανω κατι μιας και μου βγαζει σφαλμα για ενα missing dll

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

google it...

Κάποια στιγμή I will (επίσης το dll λείπει απο τα 7 και τα 8.1). Ερώτηση, το προγραμμα που ειναι στο link ειναι απο το 2013? αν ναι τότε γιατι να δουλέψει αυτο οταν δεν δουλεύουν οι πιο καινούργιες μέθοδοι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπάρχει θέμα για jailbreak εδώ http://www.insomnia.gr/topic/251838-ps3-hacking-%CE%B5%CE%BD%CE%B7%CE%BC%CE%B5%CF%81%CF%8E%CE%B8%CE%B7%CE%BA%CE%B5-22-%CF%83%CE%B5%CF%80-2014/

 

Όσο για την ερώτηση σου όχι δεν γίνεται. Και ανάλογα ποιας χρονολογίας κονσόλα έχεις μπορεί να μην γίνεται και καθόλου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάποια στιγμή I will (επίσης το dll λείπει απο τα 7 και τα 8.1). Ερώτηση, το προγραμμα που ειναι στο link ειναι απο το 2013? αν ναι τότε γιατι να δουλέψει αυτο οταν δεν δουλεύουν οι πιο καινούργιες μέθοδοι?

 

τελικα δεν γινεται τπτ επειδη δεν μπορει να κανει sign το eboot file.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...