Προς το περιεχόμενο

PlayStation 3 Hacking (ενημερώθηκε 22 Σεπ 2014) v1 [PS3]


mtzs
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικοί κανόνες για τη χρήση των νημάτων που αφορούν Hacking κονσόλας:

Επιτρέπονται:

  • Συζήτηση πάνω σε ειδήσεις για το hacking μιας κονσόλας
  •  Συζήτηση για εγκατάσταση Homebrew apps και δημιουργία/ εγκατάσταση αντιγράφων δικών σας νόμιμα αποκτηθέντων παιχνιδιών.

Δεν είναι ανεκτά τα παρακάτω:

  • Χρήση του νήματος για να αναζητήσετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών
  • Χρήση του νήματος για να ζητήσετε υποστήριξη για το πώς θα τρέξετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών που βρήκατε/κατεβάσατε.
  • Απαντήσεις του στυλ "τα  υπόλοιπα σε pm (γιατί δεν επιτρέπονται τέτοιες συζητήσεις στο forum)"

Στην περίπτωση που εντοπιστούν τέτοια μηνύματα στο νήμα και δεν έχει υποβληθεί ούτε μία αναφορά για αυτά, το νήμα θα κλειδωθεί.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα,εχω ps3 slim cech2003b το οποιο φοραει επανω :

Rebug toolbox 02.02.07

Ps3 System Fw:4.76

Lv2 Kernel Cex

Target Type Cex

Cobra 7.1

Το ειχα αφησει ετσι μεχρι που το ανοιξα σημερα και ειδα πως υπαρχει καινουριο update.

Πως μπορω να το κανω να εχει 4,78 μαζι με το τελευταιο rebug και cobra?

κανε αυτο που λεει ο JohnJohn3484.οσο για βοηθεια αναβαθμισης,

πηγαινε στην 1η σελιδα.....

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 11,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

 

 

Θέλω να παίξω PSP game στο ps3 ( Το έχω το ISO και δουλεύει στον ανάλογο emulator στο pc)

Έβαλα το folder στο stick και το PSP launcher app αλλά παρόλο που το βλέπει ο webman δεν μπορω να το τρεξω γιατί μου βγαίνει ενα message about the store. Δεν θυμάμαι τι firmware έχω αλλά είναι 4.65.

 

Ερωτηση

Μπορω να παίξω το game και αν ναι τι πρεπει να κατεβασω?

 

Thanks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λογικά θέλει ενεργοποίηση η εφαρμογή μέσω reactpsn ή psnpatch. Πάντως να ξέρεις ότι η υποστήριξη psp games στο ps3 δεν είναι καλή.

Μπορώ να το κάνω αυτό στο 4.65(δεν θυμάμαι ποιανού είναι το cfw ) ή θα πρεπει να κατεβασω οτι καινούργιο υπάρχει?

 

Thanks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

extra question 

ετσι και αποφασισω να αναβαθμισω το cfw, τι θα πρεπει να κατεβασω: rebug ή cobra?

 

thanks  



Edit

Το εβαλα το reactpsn3.20 και κόλλησαν όλα...

:-/
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχικά, αν δεν το έκανες ήδη, πρέπει να ενεργοποιήσεις τον webman μέσω του rebug tools. Μετά περνάς το ISO στο φάκελο PS3ISO στο σκληρό του ps3, εφόσον μιλάμε για παιχνίδι ps3, επανακκίνηση στο ps3 και θα το βρεις στη κατηγορία webman games στο κεντρικό μενού.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχικά, αν δεν το έκανες ήδη, πρέπει να ενεργοποιήσεις τον webman μέσω του rebug tools. Μετά περνάς το ISO στο φάκελο PS3ISO στο σκληρό του ps3, εφόσον μιλάμε για παιχνίδι ps3, επανακκίνηση στο ps3 και θα το βρεις στη κατηγορία webman games στο κεντρικό μενού.

Δεν το ενεργοποίησα τον webman και δεν ξερω πως να το κανω αυτο. Επίσης υπαρχει καποιο πρόβλημα να εχω το ISO στον φάκελο PSPISO στο USB stick?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν το έχω δοκιμάσει να σου πω την αλήθεια... Στη στήλη που είναι τα save και τα παιχνίδια στο μενού του ps3 κάτω κάτω θα βρεις μια εφαρμογή που λέγεται rebug tools. Άνοιξε την και βρες την επιλογή που ενεργοποιεί τον webman. Αλλιώς μπορείς να φορτώνεις τα ISO και μέσω του Multiman απλώς είναι λίγο πιο μεγάλη διαδικασία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν το έχω δοκιμάσει να σου πω την αλήθεια... Στη στήλη που είναι τα save και τα παιχνίδια στο μενού του ps3 κάτω κάτω θα βρεις μια εφαρμογή που λέγεται rebug tools. Άνοιξε την και βρες την επιλογή που ενεργοποιεί τον webman. Αλλιώς μπορείς να φορτώνεις τα ISO και μέσω του Multiman απλώς είναι λίγο πιο μεγάλη διαδικασία.

Προσπάθησα να φορτώσω το iso μεσω multiman αλλα μου εμφανίζει μήνυμα 'open it through psp launcher'...

Θα προσπαθήσω να ενεργοποιήσω τον webman

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν το ενεργοποίησα τον webman και δεν ξερω πως να το κανω αυτο. Επίσης υπαρχει καποιο πρόβλημα να εχω το ISO στον φάκελο PSPISO στο USB stick?

πας στην στηλη των games στην επιλογη package manager/install package/system storage

και θα σου βγαλει το rebug toolbox το οποιο κανεις install και το τρεχεις.

στην 2η στηλη απο αριστερα θα δεις υπαρχουν 2 επιλογες toggle cobra mode και toggle webman 

τις οποιες κανεις ENABLE και κανεις restart το ps3.

(αν δεν σου εμφανιστει η επιλογη WEBMAN GAMES στην στηλη των games,ξανα-κανεις restart το ps3)

οσο για το iso πρεπει να το βαλεις στον φακελο PSPISO στον σκληρο του ps3 και ΜΟΝΟ.

μπες multiman (αν δεν τον εχεις,κανε install την 4.78 εκδοση) και πηγαινε τερμα αριστερα που 

εχει file manager και περασε το εκει.

 

*δοκιμασε και αυτο....http://www.neogaf.com/forum/showthread.php?t=812584 η 

αυτο...https://gbatemp.net/threads/how-to-run-psp-games-on-your-ps3.354182/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...