Προς το περιεχόμενο

PlayStation 3 Hacking (ενημερώθηκε 22 Σεπ 2014) v1 [PS3]


mtzs
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικοί κανόνες για τη χρήση των νημάτων που αφορούν Hacking κονσόλας:

Επιτρέπονται:

  • Συζήτηση πάνω σε ειδήσεις για το hacking μιας κονσόλας
  •  Συζήτηση για εγκατάσταση Homebrew apps και δημιουργία/ εγκατάσταση αντιγράφων δικών σας νόμιμα αποκτηθέντων παιχνιδιών.

Δεν είναι ανεκτά τα παρακάτω:

  • Χρήση του νήματος για να αναζητήσετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών
  • Χρήση του νήματος για να ζητήσετε υποστήριξη για το πώς θα τρέξετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών που βρήκατε/κατεβάσατε.
  • Απαντήσεις του στυλ "τα  υπόλοιπα σε pm (γιατί δεν επιτρέπονται τέτοιες συζητήσεις στο forum)"

Στην περίπτωση που εντοπιστούν τέτοια μηνύματα στο νήμα και δεν έχει υποβληθεί ούτε μία αναφορά για αυτά, το νήμα θα κλειδωθεί.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 11,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

αρα μαλλον θα του πω να μην το βγαλει αφου εχει ακριβως τις ιδιες πιθανοτητες να τον μπαναρουν ακομη και αν βαλει official και μπαινει online.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Καλησπέρα σας, θα ήθελα να κάνω μια σημαντική ερώτηση! Αγορασα 100€ από ένα άτομο το ps3 fat +2τηλεχ, +7 παιχνίδια, δουλεύει άψογα, υπεροχα. και μου είπε ότι είναι τσιπαρισμενο και μου είπε πως δεν επιτρέπεται να μπω ιντερνετ γιατί θα χαλάσει! 1ον ισχύει κάτι τετοιο; Μπορώ να κάνω κάτι αν ισχύει αυτό ώστε να μπαινω; Και 2ον αντιγραφές παιχνίδια πως κάνω; Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπον.... Χωρις να θελω να γινω καυστικος, αλλα αν διαβασες το νημα και δεν καταλαβες κατι, ισως το τσιπαρισμενο ps3 δεν ειναι για εσενα.... Παμε παρακατω.... Αν αγορασες φατ συστημα τσιπαρισμενο με δυο μοχλους και εφτα παιχνιδια στα εκατο ευρω ,πιθανον πνεει τα λοισθια... Το ιντερνετ.... Δεν χαλαει αν μπεις ονλαιν ,αλλα υπαρχουν πολλες πιθανοτητες να σε "πιασει" ο σερβερ και να σε μπανναρει. Και επειτα ξεχνας εντελως το ονλαιν με την συγκεκριμενη κονσολα αλλα και το account σου.... Αντιγραμμενα παιχνιδια..... Δεν αντιγραφεις κατι, ουτε καις σε δισκο, απλα κατεβαζεις στον σκληρο της κονσολας.... Αλλα σου ξαναλεω.... Διαβασε καλα το νημα , εμπεδωσε το... Διαβασε το ps3hax.net.... Μαθε καλα τι ειναι και πως δουλευει το jailbroken ps3 και μετα να παιξεις

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα σας, θα ήθελα να κάνω μια σημαντική ερώτηση! Αγορασα 100€ από ένα άτομο το ps3 fat +2τηλεχ, +7 παιχνίδια, δουλεύει άψογα, υπεροχα. και μου είπε ότι είναι τσιπαρισμενο και μου είπε πως δεν επιτρέπεται να μπω ιντερνετ γιατί θα χαλάσει! 1ον ισχύει κάτι τετοιο; Μπορώ να κάνω κάτι αν ισχύει αυτό ώστε να μπαινω; Και 2ον αντιγραφές παιχνίδια πως κάνω; Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

καλησπέρα φίλε μου

ας αρχίσουμε,οτι τα 100 ευρω για fat είναι πολλά,διότι ρισκάρεις.ρισκάρεις γιατί δν ξέρεις αν θα σου κρατήσει,και ας δουλεύει καλά τώρα.

internet και βέβαια μπορείς να μπεις χωρίς να χαλάσει αλλα απο την στιγμή που θα μπεις υπάρχει ''ημερομηνία λήξεις'' διότι θα σε μπαναρουν από το psn,πράγμα που σημαίνει οτι δν θα μπορείς να μπεις online και ΜΟΝΟ.Κατα τα άλλα το ps3 θα είναι λειτουργικό όπως ήταν,αν σε μπαναρουν,online μπορείς να ξαναμπεις μόνο αν βρεις id από άλλο ps3 (αμπαναριστο) πράγμα όχι και τόσο δύσκολο.

Αντιγραφές παιχνιδιών αν και εφόσον είναι τσιπαρισμενο το ps3 σου κάνεις με 2 τρόπους.

1 νοικιάζεις απο βηντεοclub το game που θέλεις και το κάνεις αντιγραφή μέσω multiman.

2 κατεβάζεις από γνωστά μαγαζιά το game που θέλεις το βάζεις σε έναν εξωτερικό δίσκο και το αντιγράφεις πάλι απο webman

Υ.Γ. Πάντα μιλάμε για νόμιμα αγορασμένα backup παιχνιδιών

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Καλησπέρα. Ψαχνω εδω και 3 ωριτσες για καποια πληροφορία για την 4.66 έκδοση αλλα εχουν πρηστεί τα μάτια μου. Οποιαδήποτε βοήθεια δεκτη. Σκέφτομαι για jailbreak αλλα ειμαι ανοικτος και σε προτασεις για να αποθηκεύω τα νοικιασμενα παιχνίδια στον σκληρό του Ps3.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα. Ψαχνω εδω και 3 ωριτσες για καποια πληροφορία για την 4.66 έκδοση αλλα εχουν πρηστεί τα μάτια μου. Οποιαδήποτε βοήθεια δεκτη. Σκέφτομαι για jailbreak αλλα ειμαι ανοικτος και σε προτασεις για να αποθηκεύω τα νοικιασμενα παιχνίδια στον σκληρό του Ps3.

διαβασε τον οδηγο στην 1η σελιδα.

πρεπει να εισαι σε 3.55 fw για να δεχτει jailbreak.

δεν εχει σημασια ποιο fw εχεις τωρα,ΑΛΛΑ αν ειναι εφικτο

το μοντελο της κονσολας σου,(διοτι δεν γινονται ολα.)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

Καλησπερα σας,εχω ενα ps3 CFW 4,76 και περασμενο το WEBMAN..Yπαρχει καποιος οδηγος η καποιο link που μπορει να με κατατοπισει;Exω διαβασει καποιες σελιδες αλλα δεν βγαζω ακρη (πχ διαφορες MULTIMAN ME WEBMAN ΚΤΛ).Ευχαριστω εκ των προτερων για οποιαδηποτε απαντηση και βοηθεια.

 

 

edited

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα,εχω ps3 slim cech2003b το οποιο φοραει επανω :

Rebug toolbox 02.02.07

Ps3 System Fw:4.76

Lv2 Kernel Cex

Target Type Cex

Cobra 7.1

Το ειχα αφησει ετσι μεχρι που το ανοιξα σημερα και ειδα πως υπαρχει καινουριο update.

Πως μπορω να το κανω να εχει 4,78 μαζι με το τελευταιο rebug και cobra?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://rebug.me/official-rebug-4-78-2-cobra-7-3-toolbox-2-02-09-feb-23rd-2016/ Κατέβασε τη Rex έκδοση. Άμα δεν το έχεις ξανακάνει διάβασε καλά κανα guide πρώτα και διάβασε κ τις οδηγίες στο site που σου έστειλα γιατί χρειάζεται κάποιες ρυθμίσεις μετά το upgrade.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...