Προς το περιεχόμενο

PlayStation 3 Hacking (ενημερώθηκε 22 Σεπ 2014) v1 [PS3]


mtzs
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικοί κανόνες για τη χρήση των νημάτων που αφορούν Hacking κονσόλας:

Επιτρέπονται:

  • Συζήτηση πάνω σε ειδήσεις για το hacking μιας κονσόλας
  •  Συζήτηση για εγκατάσταση Homebrew apps και δημιουργία/ εγκατάσταση αντιγράφων δικών σας νόμιμα αποκτηθέντων παιχνιδιών.

Δεν είναι ανεκτά τα παρακάτω:

  • Χρήση του νήματος για να αναζητήσετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών
  • Χρήση του νήματος για να ζητήσετε υποστήριξη για το πώς θα τρέξετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών που βρήκατε/κατεβάσατε.
  • Απαντήσεις του στυλ "τα  υπόλοιπα σε pm (γιατί δεν επιτρέπονται τέτοιες συζητήσεις στο forum)"

Στην περίπτωση που εντοπιστούν τέτοια μηνύματα στο νήμα και δεν έχει υποβληθεί ούτε μία αναφορά για αυτά, το νήμα θα κλειδωθεί.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Οι super slim δεν γινονται jailbreak.υπαρχει το ode αλλα το εχουν 

παρατησει,και με τα τελευταια firmware δεν υπαρχει σωτηρια...

ειμαι στην 4.75.καταλαβα το αφηνω οπως ειναι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 11,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

καλησπέρα παιδια αγορασα προσφατα μια κονσολα ps3 και θέλω να την τσιπάρω.Πως μπορώ να το κάνω αυτό.η κονσόλα ειναι cech-2504b kai 0c.Χρειάζομαι τη βοήθεια σας.Ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χρειάζεται να γίνει Downgrade και θα μπορείς να παίζεις απο εξωτερικό σκληρό. Ξεχνάς το Online κομμάτι (παίζουν Ban). Θα πρέπει να βρεις άτομο να το αναλάβει, διότι θέλει εργαλεία και γνώσεις. Κάνε μια βόλτα απο το 360-gr.com.

 

http://www.360-gr.com/f28-forum

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μήπως γνωρίζεις περιπου το κόστος και αν αξίζει η όλη διαδικασία?

 

40€ - 60€ συνήθως. Το αν αξίζει το κρίνεις εσύ. Χρειάζεσαι και καλή σύνδεση ADSL / VDSL γιατί τα παιχνίδια είναι 20GB - 50GB το καθένα, οπότε για να κατέβει θα θέλει χρόνο. Αντίγραφα απο δισκάκι δεν παίζει όπως ήταν με το PS2...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλε μου για τετοιες αποριες διαβασε στο nextgenupdate και στο ps3xax.net.... Εδω το θεμα θα κλειδωσει γιατι γραφεται καθαρα στους ορους χρησης περι πειρατικου λογισμικου

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπέρα παιδια αγορασα προσφατα μια κονσολα ps3 και θέλω να την τσιπάρω.Πως μπορώ να το κάνω αυτό.η κονσόλα ειναι cech-2504b kai 0c.Χρειάζομαι τη βοήθεια σας.Ευχαριστώ

Άτομα από εδώ μέσα αναλαμβάνουν τη διαδικασία με κόστος γύρω στα 30€.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...