Προς το περιεχόμενο

PlayStation 3 Hacking (ενημερώθηκε 22 Σεπ 2014) v1 [PS3]


mtzs
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικοί κανόνες για τη χρήση των νημάτων που αφορούν Hacking κονσόλας:

Επιτρέπονται:

  • Συζήτηση πάνω σε ειδήσεις για το hacking μιας κονσόλας
  •  Συζήτηση για εγκατάσταση Homebrew apps και δημιουργία/ εγκατάσταση αντιγράφων δικών σας νόμιμα αποκτηθέντων παιχνιδιών.

Δεν είναι ανεκτά τα παρακάτω:

  • Χρήση του νήματος για να αναζητήσετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών
  • Χρήση του νήματος για να ζητήσετε υποστήριξη για το πώς θα τρέξετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών που βρήκατε/κατεβάσατε.
  • Απαντήσεις του στυλ "τα  υπόλοιπα σε pm (γιατί δεν επιτρέπονται τέτοιες συζητήσεις στο forum)"

Στην περίπτωση που εντοπιστούν τέτοια μηνύματα στο νήμα και δεν έχει υποβληθεί ούτε μία αναφορά για αυτά, το νήμα θα κλειδωθεί.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 11,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Καλησπέρα,

 

Έχω PS3 που το έβγαλα από την ναφθαλίνη.. Έχει πάνω 3.55 cfw .. να αναβαθμίσω; Θέλω να το έχω jb.. Γίνεται update σε 4.76 και cfw εκει; Ή να το αφήσω έτσι; Patch για να παίζει παιχνίδια μέσω multiman που ζητάνε μεγαλύτερη έκδοση;

Βοηθήστε γιατί το έχω αφήσει 3 χρόνια και πλέον δεν ξέρω τ ι π ο τ α !

 

Ευχαριστώ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα,

 

Έχω PS3 που το έβγαλα από την ναφθαλίνη.. Έχει πάνω 3.55 cfw .. να αναβαθμίσω; Θέλω να το έχω jb.. Γίνεται update σε 4.76 και cfw εκει; Ή να το αφήσω έτσι; Patch για να παίζει παιχνίδια μέσω multiman που ζητάνε μεγαλύτερη έκδοση;

Βοηθήστε γιατί το έχω αφήσει 3 χρόνια και πλέον δεν ξέρω τ ι π ο τ α !

 

Ευχαριστώ!

αναβαθμισε σε 4.76 να εισαι κυριος κ να μην εχεις προβληματα στα loading

των παιχνιδιων,ουτε patch ουτε fix κλπ.δεν υπαρχει λογος να εισαι σε 3.55

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΠΡΟΣΟΧΗ!!! Μην μπερδευτεις μονο. 4,76 custom firmware θα βαλεις. Μην πας και περασεις το 4,76 της σόνυ κατεβαζοντας το στη κονσολα σου από το ιντερνετ. Πρεπει να το βρεις από καποια εμπιστη σελιδα ώστε να εισαι 100% σιγουρος οτι ειναι custom firmware. Αν σου κατσουν officail firmware και το κανεις χάνεις το custom και μετα θελει η κονσολα σου τεχνικο για να ξαναπεραστει custom. Συνηθως στο agreement πριν ξεκινησει το update ο δημιουργός του custom εχει γραψει το ονομα του οποτε απο εκει μπορεις να ξερεις σίγουρα οτι ειναι custom.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλημέρα, χρόνια πολλά.

 

Έχω, λοιπόν, το τελευταίο CFW 4.76 cobra ported και το τελευταίο ccAPI για OFW mode. Θα κουτουρήσω on line.

 

1. Χρειάζομαι κάτι άλλο για να μειώσω τις πιθανότητες για banner; (αντιλαμβάνομαι πως με τίποτα δε μπορώ να το αποκλείσω)

2. Το OFW mode το κάνω ΠΡΙΝ ή ΑΦΟΥ φορτώσω το παιχνίδι;

3. Εκτός απ' το να παίξω online σε multiplayer mode τα παιχνίδια που έπαιζα ως τώρα τοπικά, έχω άλλη δυνατότητα; Τι προσφέρει το PSN και πως μπαίνω σ' αυτό;

Επεξ/σία από gregomnia
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα,

 

Πέρασα Ermak CFW 4.76.. Όλα κομπλέ την πρώτη ημέρα..

Από την δεύτερη και μετά το ps3 κλείνει μόνο του(ΟΧΙ YLOD).

Ανάβει, τρέχει 2-3 λεπτά και μετά σβήνει..Όταν το ξάνα ανάψεις λειτουργεί 5-6 δευτερόλεπτα και κλείνει..

 

ΔΕΝ νομίζω ότι ζεσταίνεται γιατί η θερμοκρασία είναι 35-45c (μέσω fan control utility).

Τι μπορεί να φταίει;

 

Η CFW ? Θέμα ρεύματος/τροφοδοτικού; / Motherboard? / δίσκος;

 

Εαν ειναι το CFW, δε γίνεται να περάσω άλλο γιατί μέχρι να παω στο μενού σβήνει(ακόμα και στο restore menu όταν κανω rebuild, τα ίδια..)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα,

 

Πέρασα Ermak CFW 4.76.. Όλα κομπλέ την πρώτη ημέρα..

Από την δεύτερη και μετά το ps3 κλείνει μόνο του(ΟΧΙ YLOD).

Ανάβει, τρέχει 2-3 λεπτά και μετά σβήνει..Όταν το ξάνα ανάψεις λειτουργεί 5-6 δευτερόλεπτα και κλείνει..

 

ΔΕΝ νομίζω ότι ζεσταίνεται γιατί η θερμοκρασία είναι 35-45c (μέσω fan control utility).

Τι μπορεί να φταίει;

 

Η CFW ? Θέμα ρεύματος/τροφοδοτικού; / Motherboard? / δίσκος;

 

Εαν ειναι το CFW, δε γίνεται να περάσω άλλο γιατί μέχρι να παω στο μενού σβήνει(ακόμα και στο restore menu όταν κανω rebuild, τα ίδια..)

 

Χρονια πολλα. Μαλλον ylod ειναι, τουλαχιστον αυτα ξερω για συμπτωματα. Δοκιμασε να βγαλεις τον δισκο να δεις αν ετσι μενει αναμμενο, αν ουτε ετσι χαιρετα το.

Καλημέρα, χρόνια πολλά.

 

Έχω, λοιπόν, το τελευταίο CFW 4.76 cobra ported και το τελευταίο ccAPI για OFW mode. Θα κουτουρήσω on line.

 

1. Χρειάζομαι κάτι άλλο για να μειώσω τις πιθανότητες για banner; (αντιλαμβάνομαι πως με τίποτα δε μπορώ να το αποκλείσω)

2. Το OFW mode το κάνω ΠΡΙΝ ή ΑΦΟΥ φορτώσω το παιχνίδι;

3. Εκτός απ' το να παίξω online σε multiplayer mode τα παιχνίδια που έπαιζα ως τώρα τοπικά, έχω άλλη δυνατότητα; Τι προσφέρει το PSN και πως μπαίνω σ' αυτό;

 

Αν εχεις μπει με cfw εστω μια φορα στο psn εχεις ηδη σημαδευτει, δεν σε κρυβει ουτε stealth, ουτε ofw mode, ουτε κατι αλλο και απλα ευχεσαι την επομενη φορα που η sony θα ριξει μαζικούς αποκλεισμους να σε προσπερασει. Οχι δηλαδη πως αν χασεις την προσβαση στο psn θα χασει η Βενετιά βελόνι απλα στο λεω σε περιπτωση που "καιγεσαι" για psn.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλη χρονια σε ολους σας. να ρωτησω κατι σχετικα με το ban απο την sony. αν η σονυ κανει ban απο το psn τοτε θα μπορω να παιξω online προ 2016 που μπαινω μεσα απο το παιχνιδι σε servers της konami νομιζω ήα γενικα δεν θα μπορω να παιζω πλεον online με το ps3 που εχω?


επισης αν καταλαβα καλα αν εχω μπει και εχω παιξει online pro 2015 πριν 1 χρονο με cfw μπορει οποιαδηποτε μερα η sony να κανει ban ακομη και αν εχω εχω ενα χρονο να μπω online?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπάρχει κάποια λίστα με τα παιχνίδια που θέλουν φυσικό δισκάκι στο drive για να ξεκινήσουν ή δεν χρειάζεται πλέον?

έκανα μια έρευνα στο google αλλά δεν υπάρχει κάτι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

καλη χρονια σε ολους σας. να ρωτησω κατι σχετικα με το ban απο την sony. αν η σονυ κανει ban απο το psn τοτε θα μπορω να παιξω online προ 2016 που μπαινω μεσα απο το παιχνιδι σε servers της konami νομιζω ήα γενικα δεν θα μπορω να παιζω πλεον online με το ps3 που εχω?

επισης αν καταλαβα καλα αν εχω μπει και εχω παιξει online pro 2015 πριν 1 χρονο με cfw μπορει οποιαδηποτε μερα η sony να κανει ban ακομη και αν εχω εχω ενα χρονο να μπω online?

 

Μετα τον αποκλεισμό δεν μπορεις να μπεις στο psn με οτι αυτο συνεπαγεται.Mπορεις παρολαυτα να κανεις αναβαθμισεις στα παιχνιδια ή περιήγηση στο διαδίκτυο.

 

Υπάρχει κάποια λίστα με τα παιχνίδια που θέλουν φυσικό δισκάκι στο drive για να ξεκινήσουν ή δεν χρειάζεται πλέον?

έκανα μια έρευνα στο google αλλά δεν υπάρχει κάτι.

Ολα παιζουν κατευθειαν απο τον δισκο αρκει να το υποστηριζει η cfw που εχεις περασει.Σχεδον ολες το κανουν παντως.

Επεξ/σία από Man2015
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χρονια πολλα. Μαλλον ylod ειναι, τουλαχιστον αυτα ξερω για συμπτωματα. Δοκιμασε να βγαλεις τον δισκο να δεις αν ετσι μενει αναμμενο, αν ουτε ετσι χαιρετα το.

 

 

 

Καλησπέρα και καλή χρονιά!

 

Είναι το τροφοδοτικό μάλλον..Από 'βδομάδα θα ξέρουμε 100%..

Δεν ανάβει κανενα λαμπάκι όταν σβήνει, απλά σβήνει - σαν βραχυκύκλωμα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...