Προς το περιεχόμενο

PlayStation 3 Hacking (ενημερώθηκε 22 Σεπ 2014) v1 [PS3]


mtzs
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικοί κανόνες για τη χρήση των νημάτων που αφορούν Hacking κονσόλας:

Επιτρέπονται:

  • Συζήτηση πάνω σε ειδήσεις για το hacking μιας κονσόλας
  •  Συζήτηση για εγκατάσταση Homebrew apps και δημιουργία/ εγκατάσταση αντιγράφων δικών σας νόμιμα αποκτηθέντων παιχνιδιών.

Δεν είναι ανεκτά τα παρακάτω:

  • Χρήση του νήματος για να αναζητήσετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών
  • Χρήση του νήματος για να ζητήσετε υποστήριξη για το πώς θα τρέξετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών που βρήκατε/κατεβάσατε.
  • Απαντήσεις του στυλ "τα  υπόλοιπα σε pm (γιατί δεν επιτρέπονται τέτοιες συζητήσεις στο forum)"

Στην περίπτωση που εντοπιστούν τέτοια μηνύματα στο νήμα και δεν έχει υποβληθεί ούτε μία αναφορά για αυτά, το νήμα θα κλειδωθεί.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ξεζιπαρα το Resident Evil HD Remastered για να το περασω στο σκληρο,αλλα δεν μου εμφανισε τον κλασικο BLUSXXXX φακελο,αλλα εβγαλε κατευθειαν τα αρχεια PS3 game και PS3 disc...Σε τι φακελο πρεπει να βαλω τα αρχεια αυτα για να τα περασω στην κονσολα?Μπορω απο καπου να βρω τον κωδικο BLUS του παιχνιδιου?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 11,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ξεζιπαρα το Resident Evil HD Remastered για να το περασω στο σκληρο,αλλα δεν μου εμφανισε τον κλασικο BLUSXXXX φακελο,αλλα εβγαλε κατευθειαν τα αρχεια PS3 game και PS3 disc...Σε τι φακελο πρεπει να βαλω τα αρχεια αυτα για να τα περασω στην κονσολα?Μπορω απο καπου να βρω τον κωδικο BLUS του παιχνιδιου?

ανοιξε το PARAM.SFO με notepad και θα βρεις μεσα τον  BLxxxxxx φακελο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

CFW και online δεν πανε μαζι.Το ban ειναι σιγουρο καποια στιγμη.

Μέχρι να φάω ban θα μπορώ να παίζω online παιχνίδια που κατεβάζω τσάμπα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μέχρι να φάω ban θα μπορώ να παίζω online παιχνίδια που κατεβάζω τσάμπα?

Ναι θα μπορείς κανονικά. 5 χρόνια έχω cfw τα 4 έπαιζα κανονικά online. Πριν κατι μήνες σοβαρεψε η Sony και μπαναρε ένα σωρό account.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι θα μπορείς κανονικά. 5 χρόνια έχω cfw τα 4 έπαιζα κανονικά online. Πριν κατι μήνες σοβαρεψε η Sony και μπαναρε ένα σωρό account.

Επίσης άλλη απορία, άμα στα παιχνίδια που έχω κατεβάσει τσάμπα δεν παίζω online και ούτε καν συνδέω στο ίντερνετ το ps3 και παίζω online μόνο παιχνίδια που έχω αγοράσει υπάρχει πάλι κίνδυνος για ban?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επίσης άλλη απορία, άμα στα παιχνίδια που έχω κατεβάσει τσάμπα δεν παίζω online και ούτε καν συνδέω στο ίντερνετ το ps3 και παίζω online μόνο παιχνίδια που έχω αγοράσει υπάρχει πάλι κίνδυνος για ban?

απο την στιγμη που εχεις cfw στο ps3,ναι θα το φας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα πηρα μεταχειρισμενο ενα PS3 χοντρο παλιο mod. CECHL04.Παρακαλω την βοηθεια σας τι να χρησιμοποιησω απο την πρωτη σελιδα , η κατι αλλο για hack?  firmware  4.76  Ευχαριστω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

απο την πρωτη σελιδα

"Αφορά κονσόλες με OFW έως και 3.55 καθώς και κονσόλες που έχουν ήδη πάνω τους οποιοδήποτε CFW"

αν δεν ειναι ηδη custom δεν μπορεις να χρησιμοποιησεις κατι απο αυτα

 

πρεπει να ανοιχτει να κολληθει η με clip programmer  και να γινει downgrade

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...