Προς το περιεχόμενο

PlayStation 3 Hacking (ενημερώθηκε 22 Σεπ 2014) v1 [PS3]


mtzs
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικοί κανόνες για τη χρήση των νημάτων που αφορούν Hacking κονσόλας:

Επιτρέπονται:

  • Συζήτηση πάνω σε ειδήσεις για το hacking μιας κονσόλας
  •  Συζήτηση για εγκατάσταση Homebrew apps και δημιουργία/ εγκατάσταση αντιγράφων δικών σας νόμιμα αποκτηθέντων παιχνιδιών.

Δεν είναι ανεκτά τα παρακάτω:

  • Χρήση του νήματος για να αναζητήσετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών
  • Χρήση του νήματος για να ζητήσετε υποστήριξη για το πώς θα τρέξετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών που βρήκατε/κατεβάσατε.
  • Απαντήσεις του στυλ "τα  υπόλοιπα σε pm (γιατί δεν επιτρέπονται τέτοιες συζητήσεις στο forum)"

Στην περίπτωση που εντοπιστούν τέτοια μηνύματα στο νήμα και δεν έχει υποβληθεί ούτε μία αναφορά για αυτά, το νήμα θα κλειδωθεί.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Κατι παραξενο και λιγο σπαστικο

 

Απο τοτε που ετρεξα το webman mod δεν μπορει να συνδεθει με ftp client(ουτε με winSCP,ουτε με Filezilla)

 

Στο filezilla μου βγαζει:

 

Response:    220-VSH ftpd                                (πρασινα γραμματα)
Response:    220 webMAN ftpd 1.43.16 MOD    (πρασινα γραμματα)
Command:    USER FTP12345                           (μπλε γραμματα)
Response:    331 OK                                         (πρασινα γραμματα) 
Command:    PASS                                            (μπλε γραμματα)
Response:    501 Error                                       (πρασινα γραμματα)
Error:    Critical error: Could not connect to server (κοκκινα γραμματα)

 

Καμια ιδεα για το τι παιζει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 11,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Κατι παραξενο και λιγο σπαστικο

 

Απο τοτε που ετρεξα το webman mod δεν μπορει να συνδεθει με ftp client(ουτε με winSCP,ουτε με Filezilla)

 

Στο filezilla μου βγαζει:

 

Response:    220-VSH ftpd                                (πρασινα γραμματα)

Response:    220 webMAN ftpd 1.43.16 MOD    (πρασινα γραμματα)

Command:    USER FTP12345                           (μπλε γραμματα)

Response:    331 OK                                         (πρασινα γραμματα) 

Command:    PASS                                            (μπλε γραμματα)

Response:    501 Error                                       (πρασινα γραμματα)

Error:    Critical error: Could not connect to server (κοκκινα γραμματα)

 

Καμια ιδεα για το τι παιζει;

δοκιμασες να εισαι μεσα στον Multiman κ δεν σου κανει connect?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δοκιμασες να εισαι μεσα στον Multiman κ δεν σου κανει connect?

Ουτε απο mm ουτε απο blackbox ενω δεν ειχα κανενα προβλημα μεχρι τωρα με winSCP.Ξαφνηκα χωρις να εχω αλλαξει κατι αλλο στην κονσολα παρα μονο την εγκατασταση του webman πριν απο 4-5 μερες γι αυτο υποθετω οτι ισως να φταιει αυτο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://www.public.gr/product/gaming/used-games/ps3-used/ps3-used-game:-buzz-to-apolyto-moysiko-quiz/prod3310685pp/

Έχεις σκεφτεί πότε να το αγοράσεις ; Μιλάμε για 8 - 9 ευρώ  

Οταν περυσι τετοια εποχη το εψαχνα για αγορα,δεν υπηρχε πουθενα! τωρα δεν μπηκα καν στον κοπο να το κοιταξω...αν και αυτο ειναι το μουσικο κουιζ, και οχι το παγκοσμιο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ουτε απο mm ουτε απο blackbox ενω δεν ειχα κανενα προβλημα μεχρι τωρα με winSCP.Ξαφνηκα χωρις να εχω αλλαξει κατι αλλο στην κονσολα παρα μονο την εγκατασταση του webman πριν απο 4-5 μερες γι αυτο υποθετω οτι ισως να φταιει αυτο.

ο webman δεν παρεμβαλεται οσο αφορα συνδεση ps3-pc με filezilla+flashfxp

Δοκιμασε με ενα απο αυτα τα 2 προγραμματα.

(απλα στο ps3 να εχεις ανοιχτο τον multiman)

και τσεκαρε τα settings του webman μηπως εχει πειραχτει κατι... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπερα παιδια εχω ενα PS3 FAT CECHG04 οταν μου το ειχαν δωσει δεν ειχα προσεξει τι φορουσε ( ασε ποθ το ειχα στην αποθηκη πανω απο 1 χρονο) τεσπα τοu εκανα update και ειμαι τωρα στην 4.76...διαβασα εδω οτι μπορω να δω την αρχικη version κατι τετοιο

εβαλα λοιπον το προγραμμα Minverch και μου εβγαλε οτι μπορω να βαλω firmware apo 1.90 και πανω..

ερωτηση -μπορω να την κανω την κονσολα downgrade για να βαλω την πολυσυζητημενη 3.55 ...αν ναι με ποιο τροπο και αν υπαρχει κανεισ που ασχολειτε ( διαβαζα κατι για combra , e3 flasher κτ.λπ)

ειμαι απο θεσσαλονικη (δεκτα και πμ)

ευχαριστω και συγνωμη αν κουρασα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπερα παιδια εχω ενα PS3 FAT CECHG04 οταν μου το ειχαν δωσει δεν ειχα προσεξει τι φορουσε ( ασε ποθ το ειχα στην αποθηκη πανω απο 1 χρονο) τεσπα τοu εκανα update και ειμαι τωρα στην 4.76...διαβασα εδω οτι μπορω να δω την αρχικη version κατι τετοιο

εβαλα λοιπον το προγραμμα Minverch και μου εβγαλε οτι μπορω να βαλω firmware apo 1.90 και πανω..

ερωτηση -μπορω να την κανω την κονσολα downgrade για να βαλω την πολυσυζητημενη 3.55 ...αν ναι με ποιο τροπο και αν υπαρχει κανεισ που ασχολειτε ( διαβαζα κατι για combra , e3 flasher κτ.λπ)

ειμαι απο θεσσαλονικη (δεκτα και πμ)

ευχαριστω και συγνωμη αν κουρασα

όχι δεν γίνεται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπερα παιδια εχω ενα PS3 FAT CECHG04 οταν μου το ειχαν δωσει δεν ειχα προσεξει τι φορουσε ( ασε ποθ το ειχα στην αποθηκη πανω απο 1 χρονο) τεσπα τοu εκανα update και ειμαι τωρα στην 4.76...διαβασα εδω οτι μπορω να δω την αρχικη version κατι τετοιο

εβαλα λοιπον το προγραμμα Minverch και μου εβγαλε οτι μπορω να βαλω firmware apo 1.90 και πανω..

ερωτηση -μπορω να την κανω την κονσολα downgrade για να βαλω την πολυσυζητημενη 3.55 ...αν ναι με ποιο τροπο και αν υπαρχει κανεισ που ασχολειτε ( διαβαζα κατι για combra , e3 flasher κτ.λπ)

ειμαι απο θεσσαλονικη (δεκτα και πμ)

ευχαριστω και συγνωμη αν κουρασα

Φίλε KARASOULI4 γίνεται και δεν γίνεται. Θεωρητικά γίνεται αλλά στη συγκεκριμένη κονσόλα είναι στοίχημα αν μετά τη διαδικασία του downgrade θα υπάρχει ακόμα κονσόλα.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γινεται φιλε μου με teensy ή progskeet 

Το "γίνεται" πρέπει να έχει και ένα καλό αποτέλεσμα.

είναι κονσόλα φατ,και όπως λέει και ο φίλος JohnJohn3484,αν ζήσει η κονσόλα.

Downgrade 40 euro

reflow+reball το λιγότερο ένα 60 euro + ότι δεν σου εγγυάται την καλή λειτουργία,μετά το reball.(ylod free)

=100<

130 euro έχουν οι slim!!!

όποτε θα πρέπει να συμφέρει για να "γίνεται".

 

 

Φιλικά πάντα!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ισως και να εχεις δικιο αλλα δεν μου  εχει βγαλει ylod καμια κονσολα μαλλον για αυτο. και γενικα διαφωνω για το θεμα του ylod . ουτε κολλας στην μητρικη πανω κατι ουτε τιποτα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...