Προς το περιεχόμενο

PlayStation 3 Hacking (ενημερώθηκε 22 Σεπ 2014) v1 [PS3]


mtzs
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικοί κανόνες για τη χρήση των νημάτων που αφορούν Hacking κονσόλας:

Επιτρέπονται:

  • Συζήτηση πάνω σε ειδήσεις για το hacking μιας κονσόλας
  •  Συζήτηση για εγκατάσταση Homebrew apps και δημιουργία/ εγκατάσταση αντιγράφων δικών σας νόμιμα αποκτηθέντων παιχνιδιών.

Δεν είναι ανεκτά τα παρακάτω:

  • Χρήση του νήματος για να αναζητήσετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών
  • Χρήση του νήματος για να ζητήσετε υποστήριξη για το πώς θα τρέξετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών που βρήκατε/κατεβάσατε.
  • Απαντήσεις του στυλ "τα  υπόλοιπα σε pm (γιατί δεν επιτρέπονται τέτοιες συζητήσεις στο forum)"

Στην περίπτωση που εντοπιστούν τέτοια μηνύματα στο νήμα και δεν έχει υποβληθεί ούτε μία αναφορά για αυτά, το νήμα θα κλειδωθεί.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα παιδια,πρόσφατα χακαρα & εγω την κονσολα μου με  ( downgrade  cfw to 4.76.1 rebug lite )θα ηθελα να ρωτήσω σε μερικά παιχνίδια περνάς κάποιο κωδικό & έχεις αμέτρητα όπλα,δεν σκοτώνεσαι  & τα λοιπά,αυτα τα παιρνας στο ps-3...?

η  μπορείς να τα περάσεις στο pc  σου κάποιο αρχείο & από εκεί να επιλέγεις ,απεριόριστα οπλα & τα λοιπά,

ποιο απο τα 2 ειναι αλήθεια .?,ισχύει αυτο...?, ευχαριστώ  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 11,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ειχα να ανοιξω κανα χρονο το ps3 και οταν πηγα να συνδεθω psn μου λεει οτι ο λογαριασμος ειναι banned ή suspended.Εχω ενα αλλο ps3 fat to οποιο ειναι με ylod.Εχω ακουσει οτι γινεται να ξεμπαναριστω βαζοντας καποιο ID απο το χαλασμενο ps3.Υπαρχει καποιος οδηγος?Δουλευει η διαρκει για καμια βδομαδα και τρωει και με αυτο ban?

για να παρεις την id απο το ps3 με ylod,πρεπει να το φτιαξεις πρωτα,

ωστε να ειναι λειτουργικο,και μετα να παρεις backup απο την nand/nor

για να εχεις την πολυποθητη....

 

Καλησπερα παιδια,πρόσφατα χακαρα & εγω την κονσολα μου με  ( downgrade  cfw to 4.76.1 rebug lite )θα ηθελα να ρωτήσω σε μερικά παιχνίδια περνάς κάποιο κωδικό & έχεις αμέτρητα όπλα,δεν σκοτώνεσαι  & τα λοιπά,αυτα τα παιρνας στο ps-3...?

η  μπορείς να τα περάσεις στο pc  σου κάποιο αρχείο & από εκεί να επιλέγεις ,απεριόριστα οπλα & τα λοιπά,

ποιο απο τα 2 ειναι αλήθεια .?,ισχύει αυτο...?, ευχαριστώ  

διαβασε τι απαντω σε αλλον συμφορουμιτη λιγο πιο πανω και googlare...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε jailbroken ps3

  1. Χρειάζεται disk παιχνιδιού μέσα στο drive για να παίξουν τα back up games απο τον σκληρό; Μόνο έτσι;
  2. Μπορεί αυτό να γίνει και με demo disc?
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Σε jailbroken ps3

  1. Χρειάζεται disk παιχνιδιού μέσα στο drive για να παίξουν τα back up games απο τον σκληρό; Μόνο έτσι;
  2. Μπορεί αυτό να γίνει και με demo disc?

 

1.αν παιζεις με multiman ναι χρειαζεται,αλλα τα περισσοτερα παιζουν κ χωρις.

2.ναι

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Koνσόλα slim με αρχικό firmware 3.56, μπορεί να πάρει jailbreak και αν ναι, με ποιον τρόπο;

3.56 και πανω οχι

για να εισαι 1000% σιγουρος,τρεξε το minverchk και δες μεχρι ποιο fw κατεβαινει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα παιδια,πρόσφατα χακαρα & εγω την κονσολα μου με  ( downgrade  cfw to 4.76.1 rebug lite )θα ηθελα να ρωτήσω σε μερικά παιχνίδια περνάς κάποιο κωδικό & έχεις αμέτρητα όπλα,δεν σκοτώνεσαι  & τα λοιπά,αυτα τα παιρνας στο ps-3...?

η  μπορείς να τα περάσεις στο pc  σου κάποιο αρχείο & από εκεί να επιλέγεις ,απεριόριστα οπλα & τα λοιπά,

ποιο απο τα 2 ειναι αλήθεια .?,ισχύει αυτο...?, ευχαριστώ  

Τσεκαρε το παρακατω λινκ.Ειναι , πιστευω , ο πιο ευκολος τροπος να κανεις τι δουλεια που θελεις , αν το παιχνιδι σου υποστηριζεται.Υπαρχει περιπτωση να μην εχει cheats  για το παιχνιδι που σ'ενδιαφερει οπως για το Prince Of Persia Trilogy που ηθελα εγω.Ετσι ψαχνομαι με οδηγους για να φτιαξω ο ιδιος , αν μπορεσω , RTM Tool γι' αυτο το παιχνιδι.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

με webman θα τρεξεις το παιχνιδι κ δεν θα χρειαζεται να εχεις δισκακι μεσα στο drive

που χρειαζονται μερικα παιχνιδια τρεχοντας multiman.

rtm{Real Time Modding) tool ειναι για να τρεχεις cheats την ωρα του παιχνιδιου

(τρεχεις το tool στο pc και κανεις enable ο'τι περιεχει μεσα,η επιλεγεις καποια)

θα κοιταξεις να βρεις eboot ετοιμο με cheats για cex ps3,δεν εχει να κανει με ποιο firmware εισαι.

 

ccapi + rtm πανε μαζι.

για eboot το κατεβαζεις,το βαζεις στην διαδρομη που πρεπει και εισαι ετοιμος,

δεν χρειαζεται να κανεις κατι αλλο....

Λοιπον εχω τοσες μερες που ψαχνω γενικα πως να περασω cheats στο POP  και εχω βρει σχεδον ολους τους τροπους(save editors , artemis ...) απο τον πιο ευκολο ως τον πιο δυσκολο , αλλα παντα καπου θα κολλαω.

 

Αποφασισα σημερα να φτιαξω "μονος μου"(ακολουθοντας ενα tutorial) ενα RTM Tool , αλλα δεν βρισκω πουθενα τα offsets του παιχνιδιου.Ψαχνω tutorial για να μαθω να βρισκω μονος μου τα offsets , αλλα βρισκω για netcheat που ειναι μονο για dex και εκτος αυτου λεει οτι χρειαζεται debugged eboot που δεν μπορω να το βρω , ποσο μαλλον να το φτιαξω.

 

Σιγουρα οι γνωσεις μου πανω στο ps3 ειναι περιορισμενες και το παιχνιδι που ψαχνω ειναι παλιο και οχι τοσο δημοφιλες αλλα ... οχι και να μη βρισκω τιποτα!

 

Φιλε mikele13  σε παρακαλω πες μου αν εξακολουθω να εχω καταλαβει κατι(ή ολα) λαθος (που δεν το νομιζω)και αν σου ειναι ευκολο δωσε μου καποιο link.

 

Υ.Γ. Τουλαχιστον εχω καταφερει , πολυ ευκολα με το webman οπως μου ειπες , να ξανακανω το παιχνιδι να τρεχει αλλα μεχρι εκει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επειδη το παιχνιδι ειναι αρκετα παλιο,δυσκολο να βρεις κατι.

οσο αφορα τα debug eboot πρεπει να εχεις dex ps3 για να δουλεψουν,

και το κυριοτερο πρεπει να βρεις το eboot builder του συγκεκριμενου

παιχνιδιου,αρα χλωμο...

 

σου στελνω σε πμ ο΄τι εχω βρει κ πιστευω να κανεις δουλεια.

κατι αλλο δεν νομιζω οτι θα βρεις...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα φίλοι θα ήθελα λίγη ενημέρωση έχω ένα ps3 slim cech-250a4 4.76 απειραχτο Ακόμα. Απο όσο είδα για να γίνει jailbrake πρέπει να γίνει downgrade με ε3 flasher κτλ . υπάρχει άλλος τρόπος ;; Επίσης υπάρχει κάποιος φίλος που μπορεί να το κάνει εδώ ; Αθήνα πάντα .με το αζημίωτο φυσικά. Ευχαριστώ όλα τα παιδιά εκ των προτέρων

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα φίλοι θα ήθελα λίγη ενημέρωση έχω ένα ps3 slim cech-250a4 4.76 απειραχτο Ακόμα. Απο όσο είδα για να γίνει jailbrake πρέπει να γίνει downgrade με ε3 flasher κτλ . υπάρχει άλλος τρόπος ;; Επίσης υπάρχει κάποιος φίλος που μπορεί να το κάνει εδώ ; Αθήνα πάντα .με το αζημίωτο φυσικά. Ευχαριστώ όλα τα παιδιά εκ των προτέρων

στειλε πμ 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επειδη το παιχνιδι ειναι αρκετα παλιο,δυσκολο να βρεις κατι.

οσο αφορα τα debug eboot πρεπει να εχεις dex ps3 για να δουλεψουν,

και το κυριοτερο πρεπει να βρεις το eboot builder του συγκεκριμενου

παιχνιδιου,αρα χλωμο...

 

σου στελνω σε πμ ο΄τι εχω βρει κ πιστευω να κανεις δουλεια.

κατι αλλο δεν νομιζω οτι θα βρεις...

Thanks man

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...