Προς το περιεχόμενο

PlayStation 3 Hacking (ενημερώθηκε 22 Σεπ 2014) v1 [PS3]


mtzs
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικοί κανόνες για τη χρήση των νημάτων που αφορούν Hacking κονσόλας:

Επιτρέπονται:

  • Συζήτηση πάνω σε ειδήσεις για το hacking μιας κονσόλας
  •  Συζήτηση για εγκατάσταση Homebrew apps και δημιουργία/ εγκατάσταση αντιγράφων δικών σας νόμιμα αποκτηθέντων παιχνιδιών.

Δεν είναι ανεκτά τα παρακάτω:

  • Χρήση του νήματος για να αναζητήσετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών
  • Χρήση του νήματος για να ζητήσετε υποστήριξη για το πώς θα τρέξετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών που βρήκατε/κατεβάσατε.
  • Απαντήσεις του στυλ "τα  υπόλοιπα σε pm (γιατί δεν επιτρέπονται τέτοιες συζητήσεις στο forum)"

Στην περίπτωση που εντοπιστούν τέτοια μηνύματα στο νήμα και δεν έχει υποβληθεί ούτε μία αναφορά για αυτά, το νήμα θα κλειδωθεί.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γεια σας παιδια εχω περασμενο DARKNET CEX 4.66 V1.00 εχει βγει καποια νεοτερη αναβαθμισμενη εκδοση στο συγκεκριμενο?

στον συγκεκριμενο μεχρι 4.70.

μετα πας 4.76 που ειναι το τελευταιο firmware.

διαλεγεις ERMAK η REBUG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 11,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπέρα.

Υπάρχει ένα πρόβλημα με το Gamesonic Control Fan Utility v3.09 λέει αυτό που βρήκα, αλλά το πρόγραμμα λέει 3.08...

Ενώ χαμηλώνω τις στροφές και πατάω start για record, συγκεκριμένα το βάζω στο χ50,
μόλις πατάω τρίγωνο για να φύγω ανεβάσει παραπάνω τις στροφές...

Ξέρει κάποιος να μου πει γιατί γίνεται αυτό;

 

Εντάξει, έβαλα του δικού μας Baxalo και είναι όλα κομπλέ!

Επεξ/σία από George.B
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Oταν κλεινω το πισω κουμπι και μενει ανενεργο για πανω απο μιση μερα περιπου τοτε καθε φορα που τ ανοιγω,θελει να βαζω ημερομηνια/ωρα. Υπαρχει τροπος να το παρακαμπτω η ειναι καθαρα θεμα hardware;Απο την αλλη,για να παιρνει ρευμα, οταν το χω σε αναμονη βγαζει το γνωστο  bug με το ανεμιστηρακι που στροφαρει στο maximum για λιγα δευτερολεπτα που ειναι επισης ενοχλητικο.

ειμαι στο τελευταιο cfw.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χαιρετω την παρεα

 

 

Πριν απο αρκετο καιρο(2-3 χρονια) ειχα εγκαταστησει στο σκληρο του PS3 μου το Prince of Persia Trilogy 3D [EUR][PS3][Multi][spanish] (BLES01092) αλλα λογω δουλειας δεν ασχοληθηκα σχεδον καθολου μαζι του.Στην αρχη ενω το τρεχα μεσω multiman , μετα οταν πηγαινα να το ανοιξω απο xmb κολουσε.Μετα κατι εκανα με το eboot του αν θυμαμαι καλα(αλλα δεν θυμαμαι ...τι;  ) και διορθωθηκε το προβλημα.

 

Τωρα μετα απο τοσο καιρο και λογω τραυματισμου , εχω το χρονο και ειπα να παιξω λιγο.Ετσι ενω δουλευε περιφημα , θελησα να το χακεψω και να του περασω καποιο cheat για απειρη ενεργια.Ετρεξα λοιπον το CCAPI  και το μονο που καταφερα ηταν να παγωσει η αρχικη οθονη του μενου και μετα το restart που του εκανα να μην τρεχει καθολου απο xmb , σαν την κατασταση δηλαδη μετα την πρωτη εγκατασταση πριν απο 2 χρονια.

 

Επομενως 2 ειναι τα προβληματα πλεον:

 

1ον τι ειχα κανει και χρειαζεται να (ξανα)κανω με το eboot;

και

2ον Ποιος ειναι ο πιο ευκολος , σιγουρος , user friendly(να μη χρειαζονται γνωσεις χακερ δηλαδη) τροπος να βαλω καποια cheat στο παιχνιδι

 

Οσον αφορα το 2 εχω δοκιμασει , εκτος απο το CCAPI 2.60 που προανεφερα , το artemis οταν πατησα "start" το ps3 εκανε 3 μπιπ που απ'οτι λενε στο φορουμ δεν ενεργοποιηθηκε σωστα ή καθολου το mamba(δεν ξερω τι δουλεια εχει το mamba) και ενα ps3modi... κατι τετοιο.Βρηκα και αλλα οπως netcheat αλλα δεν βρηκα ξεκαθαρα tutorials για να μπορεσω να κανω δουλεια.

 

Χρησιμοποιω CFW Ermak 4.66 Cobra CEX

 

Ευχαριστω προκαταβολικα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χαιρετω την παρεα

 

 

Πριν απο αρκετο καιρο(2-3 χρονια) ειχα εγκαταστησει στο σκληρο του PS3 μου το Prince of Persia Trilogy 3D [EUR][PS3][Multi][spanish] (BLES01092) αλλα λογω δουλειας δεν ασχοληθηκα σχεδον καθολου μαζι του.Στην αρχη ενω το τρεχα μεσω multiman , μετα οταν πηγαινα να το ανοιξω απο xmb κολουσε.Μετα κατι εκανα με το eboot του αν θυμαμαι καλα(αλλα δεν θυμαμαι ...τι;  ) και διορθωθηκε το προβλημα.

 

Τωρα μετα απο τοσο καιρο και λογω τραυματισμου , εχω το χρονο και ειπα να παιξω λιγο.Ετσι ενω δουλευε περιφημα , θελησα να το χακεψω και να του περασω καποιο cheat για απειρη ενεργια.Ετρεξα λοιπον το CCAPI  και το μονο που καταφερα ηταν να παγωσει η αρχικη οθονη του μενου και μετα το restart που του εκανα να μην τρεχει καθολου απο xmb , σαν την κατασταση δηλαδη μετα την πρωτη εγκατασταση πριν απο 2 χρονια.

 

Επομενως 2 ειναι τα προβληματα πλεον:

 

1ον τι ειχα κανει και χρειαζεται να (ξανα)κανω με το eboot;

και

2ον Ποιος ειναι ο πιο ευκολος , σιγουρος , user friendly(να μη χρειαζονται γνωσεις χακερ δηλαδη) τροπος να βαλω καποια cheat στο παιχνιδι

 

Οσον αφορα το 2 εχω δοκιμασει , εκτος απο το CCAPI 2.60 που προανεφερα , το artemis οταν πατησα "start" το ps3 εκανε 3 μπιπ που απ'οτι λενε στο φορουμ δεν ενεργοποιηθηκε σωστα ή καθολου το mamba(δεν ξερω τι δουλεια εχει το mamba) και ενα ps3modi... κατι τετοιο.Βρηκα και αλλα οπως netcheat αλλα δεν βρηκα ξεκαθαρα tutorials για να μπορεσω να κανω δουλεια.

 

Χρησιμοποιω CFW Ermak 4.66 Cobra CEX

 

Ευχαριστω προκαταβολικα

αφου εχεις cobra cfw,βαλε webman mod και τρεξε το παιχνιδι.

το ccapi χρειαζεται μονο αν εχεις rtm tool στο pc και κανεις τα κολπα.

αλλιως βρες ενα eboot ετοιμο απο τα ξενα sites και το βαζεις στην διαδρομη

hdd0/game/BLxxxxx/USRDIR/

(πρεπει να εχεις κανει update του παιχνιδιου πρωτα)

 

Γεια σας,

Μηπως ξερει κανεις απο εσας αν μπορω να κανω hacking σε ps3 super slim?

μονο με ode cobra αν εννοεις να παιζεις games απο σκληρο.

μπες στο επισημο site και δες τι παιζει....

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν μπορώ να βγάλω άκρη με τα updates

 

πχ έχω την blus έκδοση του pes2016,έχω το τελευταίο data pack αλλά δεν βλέπω πουθενά τον Παναθηναϊκό που έλεγαν ότι θα προστεθεί.Το pack το εγκατέστησα μέσω usb,στον multiman μου λέει πως έχω ήδη εγκαταστήσει την τελευταία έκδοση και μέσα στο παιχνίδι θέλει log in στο psn για έλεγχο (δεν το δοκίμασα λόγω ενδεχόμενου ban)

 

το ίδιο και στο nba 2κ16,δεν ανανεώνουν συχνά τα roster;υπάρχει τρόπος να τα ενημερώνεις χωρίς να είσαι συνδεδεμένος στο psn;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν μπορώ να βγάλω άκρη με τα updates

 

πχ έχω την blus έκδοση του pes2016,έχω το τελευταίο data pack αλλά δεν βλέπω πουθενά τον Παναθηναϊκό που έλεγαν ότι θα προστεθεί.Το pack το εγκατέστησα μέσω usb,στον multiman μου λέει πως έχω ήδη εγκαταστήσει την τελευταία έκδοση και μέσα στο παιχνίδι θέλει log in στο psn για έλεγχο (δεν το δοκίμασα λόγω ενδεχόμενου ban)

 

το ίδιο και στο 2κ16,δεν ανανεώνουν συχνά τα roster;υπάρχει τρόπος να τα ενημερώνεις χωρίς να είσαι συνδεδεμένος στο psn;

το online data pack για το pro16 ειναι σαν dlc οποτε 

πρεπει να ψαξεις να το βρεις στα ξενα sites και να το κανεις Install

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αφου εχεις cobra cfw,βαλε webman mod και τρεξε το παιχνιδι.

το ccapi χρειαζεται μονο αν εχεις rtm tool στο pc και κανεις τα κολπα.

αλλιως βρες ενα eboot ετοιμο απο τα ξενα sites και το βαζεις στην διαδρομη

hdd0/game/BLxxxxx/USRDIR/

(πρεπει να εχεις κανει update του παιχνιδιου πρωτα)

 

 

Μισο κιλο γιατι μπερδευτηκα

 

Το webman mod σε cobra δινει τη δυνατοτητα να περασεις cheats ή απλα μου λες οτι ετσι θα τρεξει το παιχνιδι χωρις προβλημα;

 

Το RTM Tool ειναι κατι που σε βοηθαει να βαλεις cheats στο eboot αν καταλαβα καλα;Υπαρχει καποιο tutorial;

 

Το CCAPI το δουλεψα στο GOW Ascension και καταφερα , ενω δεν ειχα ιδεα τι ειναι το RTM Tool , να περασω infinite red orbs και rage.Η αληθεια ειναι οτι οταν πηγα να ενεργοποιησω ολα τα διαθεσημα cheats μου κολησε και αυτο!

 

Τι ακριβως ψαχνω σε eboot στα ξενα sites;Να ειναι modified για Cobra CFW;Update που χα δοκιμασει να κανω μεσω multiman δεν τα καταφερα.Υπαρχει αλλος τροπος;

 

Sorry αν κουρασα.Thanks για τη γρηγορη απαντηση!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μισο κιλο γιατι μπερδευτηκα

 

Το webman mod σε cobra δινει τη δυνατοτητα να περασεις cheats ή απλα μου λες οτι ετσι θα τρεξει το παιχνιδι χωρις προβλημα;

 

Το RTM Tool ειναι κατι που σε βοηθαει να βαλεις cheats στο eboot αν καταλαβα καλα;Υπαρχει καποιο tutorial;

 

Το CCAPI το δουλεψα στο GOW Ascension και καταφερα , ενω δεν ειχα ιδεα τι ειναι το RTM Tool , να περασω infinite red orbs και rage.Η αληθεια ειναι οτι οταν πηγα να ενεργοποιησω ολα τα διαθεσημα cheats μου κολησε και αυτο!

 

Τι ακριβως ψαχνω σε eboot στα ξενα sites;Να ειναι modified για Cobra CFW;Update που χα δοκιμασει να κανω μεσω multiman δεν τα καταφερα.Υπαρχει αλλος τροπος;

 

Sorry αν κουρασα.Thanks για τη γρηγορη απαντηση!

με webman θα τρεξεις το παιχνιδι κ δεν θα χρειαζεται να εχεις δισκακι μεσα στο drive

που χρειαζονται μερικα παιχνιδια τρεχοντας multiman.

rtm{Real Time Modding) tool ειναι για να τρεχεις cheats την ωρα του παιχνιδιου

(τρεχεις το tool στο pc και κανεις enable ο'τι περιεχει μεσα,η επιλεγεις καποια)

θα κοιταξεις να βρεις eboot ετοιμο με cheats για cex ps3,δεν εχει να κανει με ποιο firmware εισαι.

 

ccapi + rtm πανε μαζι.

για eboot το κατεβαζεις,το βαζεις στην διαδρομη που πρεπει και εισαι ετοιμος,

δεν χρειαζεται να κανεις κατι αλλο....

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτο ειναι αρκετο δηλαδη δεν χρειαζεται τσιπαρισμα?


μονο με ode cobra αν εννοεις να παιζεις games απο σκληρο.

μπες στο επισημο site και δες τι παιζει....

Αυτο ειναι αρκετο δηλαδη δεν χρειαζεται τσιπαρισμα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θα χρειαστει να κανεις 2-3 κολλησεις αλλα γενικα μπαινει το παλκετακι μεσα

και δουλευει

αλλα ψαξτο γιατι θυμαμαι τελευταια φορα ειχαν κολλησει στην 4.55

δεν ξερω τι εγινε μετα απο αυτο και αν δουλευει ακομη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειχα να ανοιξω κανα χρονο το ps3 και οταν πηγα να συνδεθω psn μου λεει οτι ο λογαριασμος ειναι banned ή suspended.Εχω ενα αλλο ps3 fat to οποιο ειναι με ylod.Εχω ακουσει οτι γινεται να ξεμπαναριστω βαζοντας καποιο ID απο το χαλασμενο ps3.Υπαρχει καποιος οδηγος?Δουλευει η διαρκει για καμια βδομαδα και τρωει και με αυτο ban?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...