Προς το περιεχόμενο

PlayStation 3 Hacking (ενημερώθηκε 22 Σεπ 2014) v1 [PS3]


mtzs
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικοί κανόνες για τη χρήση των νημάτων που αφορούν Hacking κονσόλας:

Επιτρέπονται:

  • Συζήτηση πάνω σε ειδήσεις για το hacking μιας κονσόλας
  •  Συζήτηση για εγκατάσταση Homebrew apps και δημιουργία/ εγκατάσταση αντιγράφων δικών σας νόμιμα αποκτηθέντων παιχνιδιών.

Δεν είναι ανεκτά τα παρακάτω:

  • Χρήση του νήματος για να αναζητήσετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών
  • Χρήση του νήματος για να ζητήσετε υποστήριξη για το πώς θα τρέξετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών που βρήκατε/κατεβάσατε.
  • Απαντήσεις του στυλ "τα  υπόλοιπα σε pm (γιατί δεν επιτρέπονται τέτοιες συζητήσεις στο forum)"

Στην περίπτωση που εντοπιστούν τέτοια μηνύματα στο νήμα και δεν έχει υποβληθεί ούτε μία αναφορά για αυτά, το νήμα θα κλειδωθεί.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλημέρα σας, πώς μπορώ να αντιγράψω κάποια παιχνίδια μου, από τα dvd τους στον εσωτερικό σκληρό του ps3; Υπόψιν το ps3 είναι χακαρισμένο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 11,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Μολις αναβαθμισα σε rebug 4.76.1 lite και multiman 4.76.00

Προσπαθησα να περασω με εξ σκληρο το meta gear solid phantom pain,αλλα κατα τη μεταφορα μου εβγαλε ενα operation cancelled και σταματησε.Καμια ιδεα?

μηπως δεν εχει χωρο ο εσωτερικος σκληρος?

κανε delete ο'τι εχει περασει κ ξανα καντο.

ασε που παιζει κ απο εξωτερικο,γιατι να το μεταφερεις?

 

Καλημέρα σας, πώς μπορώ να αντιγράψω κάποια παιχνίδια μου, από τα dvd τους στον εσωτερικό σκληρό του ps3; Υπόψιν το ps3 είναι χακαρισμένο.

μεσω multiman

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άρα μπαίνω multiman βάζω το dvd και τί κάνω; Μπορεί να είναι απλά τα ερωτήματά μου, αλλά δεν γνωρίζω ακόμα πολλά. Ευχαριστώ Μικελε13

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άρα μπαίνω multiman βάζω το dvd και τί κάνω; Μπορεί να είναι απλά τα ερωτήματά μου, αλλά δεν γνωρίζω ακόμα πολλά. Ευχαριστώ Μικελε13

βαζεις το cd,βρισκεις το game και με τριγωνο η τετραγωνο εχει επιλογη copy.

επιλεγεις που θες και ξεκινας...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σ' ευχαριστώ πολύ φίλε.

Άσχετο αλλά μερικά παιχνίδια που έχω αξίζει να τα περάσω στο σκληρό ή να τα παίζω από το dvd;

Απλά σκέφτομαι αν γεμίσω το δίσκο 500 gb αν θα κολλάει κτλ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σ' ευχαριστώ πολύ φίλε.

Άσχετο αλλά μερικά παιχνίδια που έχω αξίζει να τα περάσω στο σκληρό ή να τα παίζω από το dvd;

Απλά σκέφτομαι αν γεμίσω το δίσκο 500 gb αν θα κολλάει κτλ.

αυτο θα το κανεις σε περιπτωση που θελησεις να πουλησεις 

τα γνησια που εχεις ωστε να σου μεινουν στον σκληρο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γειά χαρά ...ήμουν μια χαρά εδω και χρόνια σε ένα ps3 slim 250 με cfw και πολλά παιχνίδια στον σκληρό...
ώσπου μια μέρα είχα μέσα το δισκάκι απο NBA 16 ...και καταλάθος πέρασε σε 4.75 ofw!
τι επιλογές έχω πλέον για να ξαναγίνει cfw! ευχαριστώ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γειά χαρά ...ήμουν μια χαρά εδω και χρόνια σε ένα ps3 slim 250 με cfw και πολλά παιχνίδια στον σκληρό...

ώσπου μια μέρα είχα μέσα το δισκάκι απο NBA 16 ...και καταλάθος πέρασε σε 4.75 ofw!

τι επιλογές έχω πλέον για να ξαναγίνει cfw! ευχαριστώ...

Θέλει πάλι φλασάρισμα, δυστυχώς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γειά χαρά ...ήμουν μια χαρά εδω και χρόνια σε ένα ps3 slim 250 με cfw και πολλά παιχνίδια στον σκληρό...

ώσπου μια μέρα είχα μέσα το δισκάκι απο NBA 16 ...και καταλάθος πέρασε σε 4.75 ofw!

τι επιλογές έχω πλέον για να ξαναγίνει cfw! ευχαριστώ...

Να σε ρωτήσω φίλε αυτό πως το κατάφερες; Ρωτάω για να μην κάνω και εγώ κάνα λάθος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να σε ρωτήσω φίλε αυτό πως το κατάφερες; Ρωτάω για να μην κάνω και εγώ κάνα λάθος.

οταν γινεται αναβαθμιση custom firmware απο εσενα μεσω usb κ εχεις ξεχασει

το δισκακι μεσα στο drive,το ps3 θα διαβασει πρωτα το update απο το disc.

 

η αλλη περιπτωση ειναι οταν εχεις προηγουμενο firmware απο αυτο που

κυκλοφορει,κ τρεξεις παιχνιδι που απαιτει καποιο επομενο....  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια εχω cfw 4.76 και οταν τρεχω το pro 16 unlimited μου βγαζει το konami παιζει και το βιντεακι 1995-2016 anniversary αλλα και οταν παταω Χ στο konami κατευθειαν, μετα κολλαει και δειχνει μαυρη οθονη και δε κανει τιποτα!Ολα αυτα μετα την ενημερωση 1.01 ,οταν την σβηνω αυτη δε βγαζει ουτε konami ουτε τιποτα!

Ξερει κανεις τι παιζει?

Ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια εχω cfw 4.76 και οταν τρεχω το pro 16 unlimited μου βγαζει το konami παιζει και το βιντεακι 1995-2016 anniversary αλλα και οταν παταω Χ στο konami κατευθειαν, μετα κολλαει και δειχνει μαυρη οθονη και δε κανει τιποτα!Ολα αυτα μετα την ενημερωση 1.01 ,οταν την σβηνω αυτη δε βγαζει ουτε konami ουτε τιποτα!

Ξερει κανεις τι παιζει?

Ευχαριστω

καντο 2-3 φορες με το update κ θα πιασει.

μου το εκανε κ σε μενα μια κονσολα κ δουλεψε..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To εκανα και επιασε!Ευχαριστω!

Κατι αλλο τωρα....πηγα να περασω απο πανω απο τα rebug 4.76 το ermak 4.76 αλλα μαλλον δεν περναει γιατι αν και μου εβγαζε στην αρχη που ξεκιναγε το ps3 το logo του ermak ομως δεν ειχε greek menu στο xmb!

Μηπως δεν γινετε απο ιδιο cfw?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To εκανα και επιασε!Ευχαριστω!

Κατι αλλο τωρα....πηγα να περασω απο πανω απο τα rebug 4.76 το ermak 4.76 αλλα μαλλον δεν περναει γιατι αν και μου εβγαζε στην αρχη που ξεκιναγε το ps3 το logo του ermak ομως δεν ειχε greek menu στο xmb!

Μηπως δεν γινετε απο ιδιο cfw?

Άλλαξε την γλώσσα και βάλε english (us)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...