Προς το περιεχόμενο

PlayStation 3 Hacking (ενημερώθηκε 22 Σεπ 2014) v1 [PS3]


mtzs
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικοί κανόνες για τη χρήση των νημάτων που αφορούν Hacking κονσόλας:

Επιτρέπονται:

  • Συζήτηση πάνω σε ειδήσεις για το hacking μιας κονσόλας
  •  Συζήτηση για εγκατάσταση Homebrew apps και δημιουργία/ εγκατάσταση αντιγράφων δικών σας νόμιμα αποκτηθέντων παιχνιδιών.

Δεν είναι ανεκτά τα παρακάτω:

  • Χρήση του νήματος για να αναζητήσετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών
  • Χρήση του νήματος για να ζητήσετε υποστήριξη για το πώς θα τρέξετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών που βρήκατε/κατεβάσατε.
  • Απαντήσεις του στυλ "τα  υπόλοιπα σε pm (γιατί δεν επιτρέπονται τέτοιες συζητήσεις στο forum)"

Στην περίπτωση που εντοπιστούν τέτοια μηνύματα στο νήμα και δεν έχει υποβληθεί ούτε μία αναφορά για αυτά, το νήμα θα κλειδωθεί.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 11,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

καλισπερα πως φιξαρουμε τα παιχνιδια για να πεξουν σε αλη βερσιον ευχαριστω

στα φτιαχνει ο multiman,σε ρωταει πατας ναι κ εισαι οκ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα στην παρέα.

Είχα σε μια άκρη το GT5 μιας που έπαιζα το GT6, αλλά σήμερα αποφάσισα να το βάλω.

Έκανα σπλιτ το μεγάλο αρχείο του παιχνιδιού και μέσω FlashFXP και multiman το έβαλα στο directory των παιχνιδιών.

Είμαι σε 4.76 FERROX.

Έβαλα στον multiman στις ρυθμίσεις του παιχνιδιού, internal & BD mirror.

psn patch, control fun utillity και ξεκίνησα.

Λίγο πριν φορτώσει το παιχνίδι, μου λέει ότι πρέπει να γίνει update στην 2.17 αν δεν κάνω λάθος.

Του λέω εντάξει. μετά από κάμποση ώρα τελειώνει και μένει με μαύρη οθόνη.

Κάπου διάβασα ότι αν κάνεις delete το game data του παιχνιδιού και αν το ξαναβάλεις να κάνει update θα δουλέψει...

Το έκανα αλλά πάλι τα ίδια.

Έχω έναν μικρό σκληρό και σκέφτομαι να τον κάνω fat και να κατεβάσω όλα τα update του παιχνιδιού (με ποιόν τρόπο γίνεται αυτό ρε παιδιά; ) και να τα κάνω εγκατάσταση ένα-ένα από  XMB μπας και δουλέψει...

Μπορεί κάποιος να με βοηθήσει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν εχεις ολο το παιχνιδι split-αρισμένο,περασε το στον εξωτερικο και 

καντο μεταφορα ξανα στον εσωτερικο(αφου σβησεις αυτο που ειχες)

και δες αν θα δουλεψει.

μπορει στην ftp μεταφορα να παραβλεψε καποιο αρχειο.

"Ισως" φταιει κ το release που πηρες...

σαν παιχνιδι παντως δεν εχει θεμα,παιζει με την μια.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

το release λέει NTFS...

 

Το game data κατά την μεταφορά να το σβήσω ή να το αφήσω;

 

Όλα κομπλέ. Ξαναπέρασα το παιχνίδι όπως μου είπες Μιχάλη και δούλεψε. :-D

Επεξ/σία από George.B
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο 4.66 cfw αναβαθμισα επιτυχως σε REBUG 4.76.1 LITE EDITION και ακολουθησα και περαιτερω τις οδηγιες για control fan.

Μερικες επισημανσεις - ερωτησεις :

Ειχα την επιλογη απο πριν με την ελληνικη σημαια για control fan, τωρα που εχω το αλλο μπορω να το σβησω?Επισης οταν ανοιγω την κονσολα για μερικα δευτερλεπτα το ανεμιστηρακι δουλευει στο ΦΟΥΛ και ακουγεται παρα πολυ δυνατα σαν ηλεκτρικη σκουπα !! , μεχρι να μπει στο μενου και να πεσει στο 40% οπως ορισα,ειναι φυσιολογικο αυτο?

Θελω να κανω την ληψη πακετου δεδομενων για το προ2016 που απαιτει  τη συνδεση στο λογαριασμο μου, αυτο πρεπει να βαλω το spoofer για να το κανω ? να σημειωσω πως δεν μ ενδιαφερει να παιξω ονλινε αγωνα παρα μονο να κανω τα updates στα roster οποτε και αν βγαινουν αυτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο 4.66 cfw αναβαθμισα επιτυχως σε REBUG 4.76.1 LITE EDITION και ακολουθησα και περαιτερω τις οδηγιες για control fan.

Μερικες επισημανσεις - ερωτησεις :

Ειχα την επιλογη απο πριν με την ελληνικη σημαια για control fan, τωρα που εχω το αλλο μπορω να το σβησω?Επισης οταν ανοιγω την κονσολα για μερικα δευτερλεπτα το ανεμιστηρακι δουλευει στο ΦΟΥΛ και ακουγεται παρα πολυ δυνατα σαν ηλεκτρικη σκουπα !! , μεχρι να μπει στο μενου και να πεσει στο 40% οπως ορισα,ειναι φυσιολογικο αυτο?

Θελω να κανω την ληψη πακετου δεδομενων για το προ2016 που απαιτει  τη συνδεση στο λογαριασμο μου, αυτο πρεπει να βαλω το spoofer για να το κανω ? να σημειωσω πως δεν μ ενδιαφερει να παιξω ονλινε αγωνα παρα μονο να κανω τα updates στα roster οποτε και αν βγαινουν αυτα.

 

Αν έχεις το fat ps3 έτσι κάνει το fun control τα update κατεβασετα από το pc και περασετα χειροκίνητα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο 4.66 cfw αναβαθμισα επιτυχως σε REBUG 4.76.1 LITE EDITION και ακολουθησα και περαιτερω τις οδηγιες για control fan.

Μερικες επισημανσεις - ερωτησεις :

Ειχα την επιλογη απο πριν με την ελληνικη σημαια για control fan, τωρα που εχω το αλλο μπορω να το σβησω?Επισης οταν ανοιγω την κονσολα για μερικα δευτερλεπτα το ανεμιστηρακι δουλευει στο ΦΟΥΛ και ακουγεται παρα πολυ δυνατα σαν ηλεκτρικη σκουπα !! , μεχρι να μπει στο μενου και να πεσει στο 40% οπως ορισα,ειναι φυσιολογικο αυτο?

Θελω να κανω την ληψη πακετου δεδομενων για το προ2016 που απαιτει  τη συνδεση στο λογαριασμο μου, αυτο πρεπει να βαλω το spoofer για να το κανω ? να σημειωσω πως δεν μ ενδιαφερει να παιξω ονλινε αγωνα παρα μονο να κανω τα updates στα roster οποτε και αν βγαινουν αυτα.

το εξτρα fan control utility το σβηνεις πλεον εφ'οσον το εχεις κανει enable 

μεσα απο τον webman να ανοιγει μονο του.

για τις full στροφες ειναι bug του webman και το κανει μονο στις fat κονσολες.

αν κλεισεις τον διακοπτη απο πισω κ ανοιξεις,δεν το παρουσιαζει.

δεν χρειαζεσαι spoof διοτι εχεις τελευταιο custom firmware.

τα updates των παιχνιδιων που σου βγαζει την ωρα του loading,τα κανεις αφοβα.

για τα data packs,ψαξε σε sites κ καντα manually.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Idps πως αλλαζω; εχω δοκιμασει με το webman και δεν γινετε εχω δοκιμασει με το psn patch και παλι δεν μπορω προσπαθω idps set και δεν γινετε να βαλω τον κωδικο απο το αλλο πλει γιατι δεν μου δινει τα ιδια ψηφια... καμια βοηθεια να το περασω καπως;

 

Edit: το webman δεν μου δινει την επιλογη στην σελιδα που ανοιγει να το πειραξω δεν υπαρχει δηλαδη αυτο το μενου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Idps πως αλλαζω; εχω δοκιμασει με το webman και δεν γινετε εχω δοκιμασει με το psn patch και παλι δεν μπορω προσπαθω idps set και δεν γινετε να βαλω τον κωδικο απο το αλλο πλει γιατι δεν μου δινει τα ιδια ψηφια... καμια βοηθεια να το περασω καπως;

 

Edit: το webman δεν μου δινει την επιλογη στην σελιδα που ανοιγει να το πειραξω δεν υπαρχει δηλαδη αυτο το μενου

κοιτα καλα την εικονα...http://prntscr.com/8qmqm6

αποκλειεται να μην υπαρχει η επιλογη

(τικαρεις το τετραγωνακι αριστερα που εχει,βαζεις τα 32 ψηφια,και κανεις save τερμα κατω)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μολις αναβαθμισα σε rebug 4.76.1 lite και multiman 4.76.00

Προσπαθησα να περασω με εξ σκληρο το meta gear solid phantom pain,αλλα κατα τη μεταφορα μου εβγαλε ενα operation cancelled και σταματησε.Καμια ιδεα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...