Προς το περιεχόμενο

PlayStation 3 Hacking (ενημερώθηκε 22 Σεπ 2014) v1 [PS3]


mtzs
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικοί κανόνες για τη χρήση των νημάτων που αφορούν Hacking κονσόλας:

Επιτρέπονται:

  • Συζήτηση πάνω σε ειδήσεις για το hacking μιας κονσόλας
  •  Συζήτηση για εγκατάσταση Homebrew apps και δημιουργία/ εγκατάσταση αντιγράφων δικών σας νόμιμα αποκτηθέντων παιχνιδιών.

Δεν είναι ανεκτά τα παρακάτω:

  • Χρήση του νήματος για να αναζητήσετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών
  • Χρήση του νήματος για να ζητήσετε υποστήριξη για το πώς θα τρέξετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών που βρήκατε/κατεβάσατε.
  • Απαντήσεις του στυλ "τα  υπόλοιπα σε pm (γιατί δεν επιτρέπονται τέτοιες συζητήσεις στο forum)"

Στην περίπτωση που εντοπιστούν τέτοια μηνύματα στο νήμα και δεν έχει υποβληθεί ούτε μία αναφορά για αυτά, το νήμα θα κλειδωθεί.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παιδια καλησπερα!Εχω PS3 Slim με τον τελευταιο Rebug εγκαταστημενο.Θελω να παιξω games του PS2 αλλα το χειριστηριο δεν λειτουργει ασυρματα,μονο με usb καποια βοηθεια? :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 11,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Eιμαι jailbreak σε 4.60(δεν θυμαμαι Version,νομιζω habib αλλα δεν παιρνω και ορκο) με τον αντιστοιχο multiman.

Δοκιμασα να περασω το Metal Gear Solid Phantom Pain,αλλα οταν πηγα να το παιξω-λογικα-μου ζητησε αναβαθμιση σε 4.75...

Υπαρχει καποιο κολπο να το κανω να τρεξει στο υπαρχον λειτουργικο μου?Νομιζω γινεται με καποιο eboot αρχειο?Δεν ειμαι και ιδιαιτερος γνωστης,οποια βοηθεια ευπροσδεκτη...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια καλησπερα!Εχω PS3 Slim με τον τελευταιο Rebug εγκαταστημενο.Θελω να παιξω games του PS2 αλλα το χειριστηριο δεν λειτουργει ασυρματα,μονο με usb καποια βοηθεια? :)

απ'οτι γνωριζω,μονο ενσυρματα μπορεις.

 

Eιμαι jailbreak σε 4.60(δεν θυμαμαι Version,νομιζω habib αλλα δεν παιρνω και ορκο) με τον αντιστοιχο multiman.

Δοκιμασα να περασω το Metal Gear Solid Phantom Pain,αλλα οταν πηγα να το παιξω-λογικα-μου ζητησε αναβαθμιση σε 4.75...

Υπαρχει καποιο κολπο να το κανω να τρεξει στο υπαρχον λειτουργικο μου?Νομιζω γινεται με καποιο eboot αρχειο?Δεν ειμαι και ιδιαιτερος γνωστης,οποια βοηθεια ευπροσδεκτη...

βαλε τον τελευταιο multiman 4.76.00 και δοκιμασε παλι.

αλλιως κανε αναβαθμιση σε 4.76 να μην εχεις προβληματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω βρει αυτο σχετικα με το PS2 για τα χειρηστηρια να δουλευουν ασυρματα απλα δε μπορω να καταλαβω πως γινεται.

 Please use PS2 ISO / Classic Launcher (non-BC only for wireless sync issue) 

method to fix the issue with wireless pad sync issue. RAP activation via reactPSN is required.

With Cobra core, You can play PS2 ISO rips on NON-Backward compatible PS3, however, there has been an annoying wireless sync issue while playing ps2 games, so we designed this work around to fix the issue with wireless pad sync by following method.

Couple things are required

– RAP activation for PS2 Launcher, [Link available for download on the bottom]

PS2 2P0001-PS2U10000_00-0000111122223333.zip

– PS2 Launcher or PS2 Classic Place holder [they both do the same function]

1. Make sure to enable COBRA mode on REBUG TOOLBOX 2.02.07
2. Install placeholder and activate the rap file for classic via reactPSN
3. Mount any converted PS2 classic games or ISO games via either multiMAN or webMAN
4. Enjoy PS2 games :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω βρει αυτο σχετικα με το PS2 για τα χειρηστηρια να δουλευουν ασυρματα απλα δε μπορω να καταλαβω πως γινεται.

 Please use PS2 ISO / Classic Launcher (non-BC only for wireless sync issue) 

method to fix the issue with wireless pad sync issue. RAP activation via reactPSN is required.

With Cobra core, You can play PS2 ISO rips on NON-Backward compatible PS3, however, there has been an annoying wireless sync issue while playing ps2 games, so we designed this work around to fix the issue with wireless pad sync by following method.

Couple things are required

– RAP activation for PS2 Launcher, [Link available for download on the bottom]

PS2 2P0001-PS2U10000_00-0000111122223333.zip

– PS2 Launcher or PS2 Classic Place holder [they both do the same function]

1. Make sure to enable COBRA mode on REBUG TOOLBOX 2.02.07

2. Install placeholder and activate the rap file for classic via reactPSN

3. Mount any converted PS2 classic games or ISO games via either multiMAN or webMAN

4. Enjoy PS2 games :)

1.πρεπει να εχεις cobra cfw

2.κανεις Install τον ps2 launcher/ps2 place holder

3.τον ενεργοποιεις με το reactpsn

4.τα τρεχεις σαν iso 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1.πρεπει να εχεις cobra cfw

2.κανεις Install τον ps2 launcher/ps2 place holder

3.τον ενεργοποιεις με το reactpsn

4.τα τρεχεις σαν iso

Αρα εγω δε λειτουργεο με το Rebug εφοσον πρεπει να εχεις cobra cfw σωστα?
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

στον webman ενεργοποίησα το dynamic fan control και επέλεξα manual mode στο 40%,η θερμοκρασία δεν ξεπερνά ποτέ τους 65 βαθμούς αλλά κάθε φορά που ανοίγω την κονσόλα,για 10 δευτερόλεπτα (μάλλον μέχρι να φορτώσει ο webman) το fan δουλεύει στο max,είναι φυσιολογική λειτουργία;

 

έχω την έκδοση του webman που περιέχεται στην τελευταία lite version της rebug,όταν βγάζει update ο webman το κάνω;είναι αρχείο .pkg και εγκαθίσταται απευθείας ή θέλει άλλη διαδικασία;

 

updates παιχνιδιών μάλλον πλέον δεν τα κάνω online,περιμένω να βγούν για download από κάποια διανομή;

 

ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

στον webman ενεργοποίησα το dynamic fan control και επέλεξα manual mode στο 40%,η θερμοκρασία δεν ξεπερνά ποτέ τους 65 βαθμούς αλλά κάθε φορά που ανοίγω την κονσόλα,για 10 δευτερόλεπτα (μάλλον μέχρι να φορτώσει ο webman) το fan δουλεύει στο max,είναι φυσιολογική λειτουργία;

 

έχω την έκδοση του webman που περιέχεται στην τελευταία lite version της rebug,όταν βγάζει update ο webman το κάνω;είναι αρχείο .pkg και εγκαθίσταται απευθείας ή θέλει άλλη διαδικασία;

 

updates παιχνιδιών μάλλον πλέον δεν τα κάνω online,περιμένω να βγούν για download από κάποια διανομή;

 

ευχαριστώ

1.αν εχεις fat ps3 ναι ειναι bug του webman κ το κανει μονο στις fat.

(αν κλεισεις τον διακοπτη απο πισω και ανοιξεις κονσολα,δεν το κανει.)

2.αν θελεις το κανεις το update του webman,αλλα δεν ειναι απαραιτητο.

3.updates παιχνιδιων τα κανεις κανονικα,ειναι απο τους servers των games και οχι απο την sony

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι το fat έχω,αν δεν δημιουργεί κάποιο πρόβλημα δεν με ενοχλεί,μόλις ανοίξει το xmb σταματάει

 

πχ για να κάνεις update στο pes σου ζητάει login στο psn,το κάνω;πότε κινδυνεύεις να φάς ban;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι το fat έχω,αν δεν δημιουργεί κάποιο πρόβλημα δεν με ενοχλεί,μόλις ανοίξει το xmb σταματάει

 

πχ για να κάνεις update στο pes σου ζητάει login στο psn,το κάνω;πότε κινδυνεύεις να φάς ban;

δεν δημιουργει προβλημα.

σου ζηταει να κανεις Login για τα data pack.

αυτα μπορεις κ χειροκινητα να τα περασεις.

ψαξου λιγο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια ερώτηση τι ρυθμίσεις πρέπει να κάνω στον movian για να βλέπω ταινίες με το navi-X γιατί δεν μου φορτώνει καμια ταινία εκτός από 5 με 6 τι παίζει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια ερώτηση τι ρυθμίσεις πρέπει να κάνω στον movian για να βλέπω ταινίες με το navi-X γιατί δεν μου φορτώνει καμια ταινία εκτός από 5 με 6 τι παίζει?

στειλε πμ για info...

το navi-x εχει θεματα,σπανια θα βρεις ταινιες να παιζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά καλησπέρα. Έχει ο αδερφός μου ένα PS3 σπασμένο, με multiman 4.70 νομίζω. Δεν είμαι εκεί να το δω, να το βοηθήσω. Πέρασε το ΝΒΑ 2Κ16 και κολλάει λέει. Διάβασα ότι χρειάζεται αναβάθμιση σε 4.70 Cfw. Επειδή εκείνος είναι πραγματικά άσχετος από οτιδήποτε έχει να κάνει με κονσόλα, γνωρίζετε κάποιο κατάστημα που θα μπορεί να του κάνει την αναβάθμιση φθηνά; Ή έστω κάποιος αδερφός από εδώ να μπει στον κόπο, με το αζημίωτο φυσικά. Μένει Αθήνα, Ν. Σμύρνη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά καλησπέρα. Έχει ο αδερφός μου ένα PS3 σπασμένο, με multiman 4.70 νομίζω. Δεν είμαι εκεί να το δω, να το βοηθήσω. Πέρασε το ΝΒΑ 2Κ16 και κολλάει λέει. Διάβασα ότι χρειάζεται αναβάθμιση σε 4.70 Cfw. Επειδή εκείνος είναι πραγματικά άσχετος από οτιδήποτε έχει να κάνει με κονσόλα, γνωρίζετε κάποιο κατάστημα που θα μπορεί να του κάνει την αναβάθμιση φθηνά; Ή έστω κάποιος αδερφός από εδώ να μπει στον κόπο, με το αζημίωτο φυσικά. Μένει Αθήνα, Ν. Σμύρνη

στειλε πμ να το φτιαξουμε....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...