Προς το περιεχόμενο

PlayStation 3 Hacking (ενημερώθηκε 22 Σεπ 2014) v1 [PS3]


mtzs
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικοί κανόνες για τη χρήση των νημάτων που αφορούν Hacking κονσόλας:

Επιτρέπονται:

  • Συζήτηση πάνω σε ειδήσεις για το hacking μιας κονσόλας
  •  Συζήτηση για εγκατάσταση Homebrew apps και δημιουργία/ εγκατάσταση αντιγράφων δικών σας νόμιμα αποκτηθέντων παιχνιδιών.

Δεν είναι ανεκτά τα παρακάτω:

  • Χρήση του νήματος για να αναζητήσετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών
  • Χρήση του νήματος για να ζητήσετε υποστήριξη για το πώς θα τρέξετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών που βρήκατε/κατεβάσατε.
  • Απαντήσεις του στυλ "τα  υπόλοιπα σε pm (γιατί δεν επιτρέπονται τέτοιες συζητήσεις στο forum)"

Στην περίπτωση που εντοπιστούν τέτοια μηνύματα στο νήμα και δεν έχει υποβληθεί ούτε μία αναφορά για αυτά, το νήμα θα κλειδωθεί.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Έχω εξωτερικό 1.5TB, τον οποίο έχω "σπάσει" σε δύο partitions, 1TB FAT32 & 0.5TB NTFS. Στο FAT32 έχω το φάκελο GAMES και στον NTFS φακέλους PS2ISO & PS3ISO, με τα αντίστοιχα ISOs.

 

Με Ermak 4.70 cobra ported και webman έπαιζα τα PS3ISO αλλά δεν έβλεπα καν τα PS2ISO. Ανέβηκα σε Ermak 4.75 v1.02 (ξέρω πως δεν είναι cobra αλλά δε θέλω ν' αλλάξω τον ελληνάρα) και χωρίς webman πήγα σε multiman 4.76. Έχασα και τα PS3ISO.

 

Κάποια λύση και για τα PS3ISO & για τα PS2ISO;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 11,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Γινεται να χακαρω το ps3 super slim 500 gb?

Δεν αξιζει....

 

Έχω εξωτερικό 1.5TB, τον οποίο έχω "σπάσει" σε δύο partitions, 1TB FAT32 & 0.5TB NTFS. Στο FAT32 έχω το φάκελο GAMES και στον NTFS φακέλους PS2ISO & PS3ISO, με τα αντίστοιχα ISOs.

 

Με Ermak 4.70 cobra ported και webman έπαιζα τα PS3ISO αλλά δεν έβλεπα καν τα PS2ISO. Ανέβηκα σε Ermak 4.75 v1.02 (ξέρω πως δεν είναι cobra αλλά δε θέλω ν' αλλάξω τον ελληνάρα) και χωρίς webman πήγα σε multiman 4.76. Έχασα και τα PS3ISO.

 

Κάποια λύση και για τα PS3ISO & για τα PS2ISO;

μονο cobra cfw.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπέρα,πήρα σήμερα e3 flasher (το στάνταρ με τα 4 τμχ) και μετά από άααααααααπειρες προσπάθειες έχω αποτύχει να πάρω dump

μου βγάζει τα λαμπάκια 1,5,6 και δεν μπορώ να προχωρήσω με τίποτα

έκανε κανονικά το update στην αρχή αλλά μέχρι εκεί

 

κάνω την διαδικασία χωρίς τον σκληρό και στη θέση του έχω κουμπώσει το e3 flasher

αρχικά πίστεψα ότι θα είναι το κούμπωμα στη nor,δοκίμασα τα πάντα αλλά τίποτα,μετά είδα ότι δεν πατάει καλα το flasher και το εμποδίζει το πλαστικό περίβλημα από to ps3,το έκανα βίδες και έφτασα σε σημείο να έχω μόνο ψήκτρα και μητρική,να έχω βάλει κομπλέ το flasher και να παίζω με το nor πιέζοντας να κάνει επαφή,πάλι τίποτα,3 πουλάκια κάθονταν και 3 λαμπάκια αναβοσβήνανε

 

το καλώδιο έχει ταλαιπωρηθεί αρκετά γιατί δεν πρόσεξα και έχει τσακίσει σε κάποια σημεία,δεν ξέρω αν φταίει αυτό,ξέρω ότι έδωσα αρκετά χρήματα και δεν βλέπω να γίνεται δουλειά

 

οποιαδήποτε βοήθεια ευπρόσδεκτη,δεν ξέρω τι άλλο να δοκιμάσω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To Ferrox 4.76 cfw (CEX) του Alexander. Προσεξε, οχι το dual boot αλλα το απλο CEX cfw. Μην τα μπερδεψεις.

Μετα απο downgrade να εισαι σιγουρος πως εχεις κανει τη κονσολα dehased για να μην εχεις θεματα γενικα

Φίλε mtzs μιας και η αξιοπιστία-γνώση σου περί ps3 είναι γνωστή και η γνώμη σου μετράει, μπορείς να μου πεις αν έχεις δουλέψει καθόλου το ferrox 4.76 και αν γνωρίζεις τίποτα για την αξιοπιστία και την σταθερότητα του;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπέρα,πήρα σήμερα e3 flasher (το στάνταρ με τα 4 τμχ) και μετά από άααααααααπειρες προσπάθειες έχω αποτύχει να πάρω dump

μου βγάζει τα λαμπάκια 1,5,6 και δεν μπορώ να προχωρήσω με τίποτα

έκανε κανονικά το update στην αρχή αλλά μέχρι εκεί

 

κάνω την διαδικασία χωρίς τον σκληρό και στη θέση του έχω κουμπώσει το e3 flasher

αρχικά πίστεψα ότι θα είναι το κούμπωμα στη nor,δοκίμασα τα πάντα αλλά τίποτα,μετά είδα ότι δεν πατάει καλα το flasher και το εμποδίζει το πλαστικό περίβλημα από to ps3,το έκανα βίδες και έφτασα σε σημείο να έχω μόνο ψήκτρα και μητρική,να έχω βάλει κομπλέ το flasher και να παίζω με το nor πιέζοντας να κάνει επαφή,πάλι τίποτα,3 πουλάκια κάθονταν και 3 λαμπάκια αναβοσβήνανε

 

το καλώδιο έχει ταλαιπωρηθεί αρκετά γιατί δεν πρόσεξα και έχει τσακίσει σε κάποια σημεία,δεν ξέρω αν φταίει αυτό,ξέρω ότι έδωσα αρκετά χρήματα και δεν βλέπω να γίνεται δουλειά

 

οποιαδήποτε βοήθεια ευπρόσδεκτη,δεν ξέρω τι άλλο να δοκιμάσω

το 1-5-6 error ειναι "καθαρα" και μονο οτι δεν κουμπωνει καλα το κλιπ

του φλασερ πανω στην nor.

οποιαδηποτε αλλη πληροφορια στειλε pm.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια καλησπερα.θελω να hackaro το ps3 θελω να μου στηλετε καποια λινκ και φυσηκα της οδηγιε σας πως θα το κανο.μου το δωσανε με την εκδωση 3.71.βασικα προσπαθησα κατεβασα μια εκδοση την 4.76 Jailbreak την εβαλα σε στηκακι αλλα δεν την βλεπει το ps3 οταν παω να κανο update απο το menu του ps3

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια καλησπερα.θελω να hackaro το ps3 θελω να μου στηλετε καποια λινκ και φυσηκα της οδηγιε σας πως θα το κανο.μου το δωσανε με την εκδωση 3.71.βασικα προσπαθησα κατεβασα μια εκδοση την 4.76 Jailbreak την εβαλα σε στηκακι αλλα δεν την βλεπει το ps3 οταν παω να κανο update απο το menu του ps3

 

Αφου ειναι σε official δεν γινετε να βαλεις σπασμενη εκδοση απανω πρεπει να το κανεις downgrade σε 3.55

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τελικά κατάφερα να κουμπώσω το clip (θέλει πολύ δύναμη για να κάτσει σωστά)

πήρα dump αρχείο,έκανα 3 φορές την διαδικασία για να πάρω 3 αρχεία και τα τσέκαρα με βάση τον παρακάτω οδηγό

http://www.ps3-gr.com/t2632-topic

σε όλα είναι οκ μόνο που στο HxD hex editor,στα στατιστικά το  00's είναι στο 18.21%

προχωράω κανονικά με ps3 flasher όπου θα patchαριστεί πρώτα το bin??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τελείωσα,με επιτυχία θέλω να πιστεύω,την διαδικασία.Αυτή τη στιγμή είμαι με την τελευταία lite έκδοση από Rebug και έχω εγκαταστήσει multiman και control fan

τρέχουν όλα κανονικά,από θερμοκρασία παίζει στους 67 βαθμούς η cpu και στους 55 η gpu (τα τσέκαρα μετά από παιχνίδι)

έχω κρατήσει backup από τα dump στην αρχή αλλά και nor flash από multiman με την τωρινή έκδοση

 

με δεδομένο ότι παίζω μόνο παιχνίδια και δεν μπαίνω καθόλου internet,χρειάζομαι κάτι άλλο για να είναι ασφαλές και λειτουργικό το σύστημα;

το toolbox να το εγκαταστήσω;η εφαρμογή webman είναι στο toolbox;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τελείωσα,με επιτυχία θέλω να πιστεύω,την διαδικασία.Αυτή τη στιγμή είμαι με την τελευταία lite έκδοση από Rebug και έχω εγκαταστήσει multiman και control fan

τρέχουν όλα κανονικά,από θερμοκρασία παίζει στους 67 βαθμούς η cpu και στους 55 η gpu (τα τσέκαρα μετά από παιχνίδι)

έχω κρατήσει backup από τα dump στην αρχή αλλά και nor flash από multiman με την τωρινή έκδοση

 

με δεδομένο ότι παίζω μόνο παιχνίδια και δεν μπαίνω καθόλου internet,χρειάζομαι κάτι άλλο για να είναι ασφαλές και λειτουργικό το σύστημα;

το toolbox να το εγκαταστήσω;η εφαρμογή webman είναι στο toolbox;

1. κανε dehash από rebug toolbox(τέρμα δεξιά, QA "enable")

2. κανε enable το cobra mode από rebug toolbox

3. κανε install τον τελευταίο webman.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1. έχω το Toggle QA εγκατεστημένο,το είχα τρέξει μόνο μια φορά αφού εγκατέστησα την rogero downgrader 3.55 και πρίν βάλω την ofw 3.55,να κάνω και το qa enable στην rebug;

2.οκ

3.έκανα enable τον webman από το toolbox,παίζει να έχω κανένα conflict με το control fan του baxalo;

 

σε ευχαριστώ ermak

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1. έχω το Toggle QA εγκατεστημένο,το είχα τρέξει μόνο μια φορά αφού εγκατέστησα την rogero downgrader 3.55 και πρίν βάλω την ofw 3.55,να κάνω και το qa enable στην rebug;

2.οκ

3.έκανα enable τον webman από το toolbox,παίζει να έχω κανένα conflict με το control fan του baxalo;

 

σε ευχαριστώ ermak

1.αν το εχεις enable δεν το πειραζεις ξανα.

3.αφου εκανες enable τον webman,ανοιξε το setup και 

τικαρε enable dynamic fan control και manual mode στο 40%

και τσεκαρεις θερμοκρασιες ανα-πασα στιγμη,ειτε απο xmb ειτε 

την ωρα του gaming πατωντας start+select

μην ξεχασεις να κανεις save τερμα κατω,και restart το ps3.

(fan control utility δεν θα το χρειαζεσαι πλεον,οποτε delete it...)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια καλησπερα!Εχω PS3 Slim με τον τελευταιο Rebug εγκαταστημενο.Θελω να παιξω games του PS2 αλλα το χειριστηριο δεν λειτουργει ασυρματα,μονο με usb καποια βοηθεια? :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...