Προς το περιεχόμενο

PlayStation 3 Hacking (ενημερώθηκε 22 Σεπ 2014) v1 [PS3]


mtzs
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικοί κανόνες για τη χρήση των νημάτων που αφορούν Hacking κονσόλας:

Επιτρέπονται:

  • Συζήτηση πάνω σε ειδήσεις για το hacking μιας κονσόλας
  •  Συζήτηση για εγκατάσταση Homebrew apps και δημιουργία/ εγκατάσταση αντιγράφων δικών σας νόμιμα αποκτηθέντων παιχνιδιών.

Δεν είναι ανεκτά τα παρακάτω:

  • Χρήση του νήματος για να αναζητήσετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών
  • Χρήση του νήματος για να ζητήσετε υποστήριξη για το πώς θα τρέξετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών που βρήκατε/κατεβάσατε.
  • Απαντήσεις του στυλ "τα  υπόλοιπα σε pm (γιατί δεν επιτρέπονται τέτοιες συζητήσεις στο forum)"

Στην περίπτωση που εντοπιστούν τέτοια μηνύματα στο νήμα και δεν έχει υποβληθεί ούτε μία αναφορά για αυτά, το νήμα θα κλειδωθεί.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 11,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

επειδη γινεται λιγο χαμος με τα αλλεπαλληλα firmwares, ειμαι με το rebug 4.76.01 lite ...για να μπαινω psn χρησιμοποιω το psn patch 4.70.07 ή κατι αλλο?

psnpatch καντο delete.

βαλε psninja+delete cfw syscalls απο webman 

και εισαι οκ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για να μη πάθουμε καμοιά νίλα και γιατί έχω 1.5+ χρόνο να ασχοληθώ με το ps3, έχω ένα slim που το είχα πάρει καινούριο παλιά , τότε που είχαν firmware >3.55 και του είχα περάσει χύμα kmeaw από πάνω χωρίς downgrades κτλ ... από τότε απλά κάνω updates χωρίς qa κτλ, τώρα είμαι στο τελευταίο που είχε βγάλει ο Rogero - αρκετά παλιό. Οnline κτλ δε με ενδιαφέρουν, qa να το κάνω toggle ή δεν χρειάζεται;

Επίσης έχει κανα tool πλέον να πάρω backup τη nand , κάτι σαν το wii ας πούμε... οπότε αν γίνει τίποτα να χώσω Ε3 πάνω και να επαναφέρω.

Διάβασα το topic και κάπως με ανυσήχησε  :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για να μη πάθουμε καμοιά νίλα και γιατί έχω 1.5+ χρόνο να ασχοληθώ με το ps3, έχω ένα slim που το είχα πάρει καινούριο παλιά , τότε που είχαν firmware >3.55 και του είχα περάσει χύμα kmeaw από πάνω χωρίς downgrades κτλ ... από τότε απλά κάνω updates χωρίς qa κτλ, τώρα είμαι στο τελευταίο που είχε βγάλει ο Rogero - αρκετά παλιό. Οnline κτλ δε με ενδιαφέρουν, qa να το κάνω toggle ή δεν χρειάζεται;

Επίσης έχει κανα tool πλέον να πάρω backup τη nand , κάτι σαν το wii ας πούμε... οπότε αν γίνει τίποτα να χώσω Ε3 πάνω και να επαναφέρω.

Διάβασα το topic και κάπως με ανυσήχησε  :lol:

λογικα εισαι σε 4.55 rogero που ειναι κ το τελευταιο που εβγαλε.

βαλε Rebug 4.76.1 και μεσα απο rebug toolbox που εχει ενσωματωμενο,

παιρνεις backup την nor.

αν θες να τσεκαρεις τα qa πρεπει να κατεβεις σε rogero 3.55 v3.7

και απο toolbox παλι βλεπεις αν ειναι enable η οχι...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σκεφτομουν να παιξω The Last of us Multiplayer παιζει να φαω ban???
(Να ευχαριστησω τον φιλο mikele13 που με βοηθησε με καποια θεματα που ειχα με το PS3.)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σκεφτομουν να παιξω The Last of us Multiplayer παιζει να φαω ban???

(Να ευχαριστησω τον φιλο mikele13 που με βοηθησε με καποια θεματα που ειχα με το PS3.)

κορωνα-γραμματα..... :P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπέρα σε όλους,

 

έκανα την βλακεία να κάνω update στην OFW 4.76...μέχρι τώρα μετά την 3.55 είχα μόνο CFW...στην προσπάθεια μου να κάνω ή update ή downgrade, μου βγάζει "the data is corrupted 8002f957"

 

τι μπορώ να κάνω και πως;;; HELP !!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπάρχει κανας οδηγός για το πως περνάμε τα downloaded παιχνιδια απο PC σε PS3?

Εχω ψάξει αλλα οτι πληροφορίες έχω βρει είναι μπερδεμένες.

flashfxp στο pc-ανοιχτος multiman στο ps3.

ενωμενα κ τα 2 ethernet,βαζεις ip του ps3 κ κανεις connect στο flashfxp

(filezilla οχι)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πρεπει να ξαναγινει downgrade η κονσολα σε 3.55 και μετα να ξαναπεραστει cfw

 

θελει ανοιγμα ομως η κονσολα

Θέλει άνοιγμα για να γίνει τι ;; μπορώ να το πάω κάπου να μου το ρυθμίσουν χωρίς να ξοδέψω πολλά λεφτά ;;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...