Προς το περιεχόμενο

PlayStation 3 Hacking (ενημερώθηκε 22 Σεπ 2014) v1 [PS3]


mtzs
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικοί κανόνες για τη χρήση των νημάτων που αφορούν Hacking κονσόλας:

Επιτρέπονται:

  • Συζήτηση πάνω σε ειδήσεις για το hacking μιας κονσόλας
  •  Συζήτηση για εγκατάσταση Homebrew apps και δημιουργία/ εγκατάσταση αντιγράφων δικών σας νόμιμα αποκτηθέντων παιχνιδιών.

Δεν είναι ανεκτά τα παρακάτω:

  • Χρήση του νήματος για να αναζητήσετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών
  • Χρήση του νήματος για να ζητήσετε υποστήριξη για το πώς θα τρέξετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών που βρήκατε/κατεβάσατε.
  • Απαντήσεις του στυλ "τα  υπόλοιπα σε pm (γιατί δεν επιτρέπονται τέτοιες συζητήσεις στο forum)"

Στην περίπτωση που εντοπιστούν τέτοια μηνύματα στο νήμα και δεν έχει υποβληθεί ούτε μία αναφορά για αυτά, το νήμα θα κλειδωθεί.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

ρε πωςτην πατησα. το θεμα ειναι οτι δεν μπορω να εγκαταστησω pkg γιατι δεν μου αναγνωριζει αρχεια. θα κοιταξω να περασω απο τπανω ferrox και περιμενω ermak φυσικα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 11,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπέρα παιδιά,

 

έχω ξεκινήσει τη διαδικασία για να κάνω downgrade το PS3 μου από την 4.53. Το πρόβλημά μου είναι ότι δε μπορώ να βρω τα εργαλεία που υπάρχουν στον οδηγό που έχει το E3 wiki για να patch-άρω το NOR dump μου. Θα μπορούσε κανείς να με βοηθήσει με αυτό;

Ευχαριστώ!

 

EDIT: Επίσης, θα ήθελα κάποιος να μου πει που μπορώ να βρω το 4.55 οfw...και πάλι ευχαριστώ

 

ΕDIT 2 : Tελικά τα κατάφερα, αυτή τη στιγμή βρίσκομαι σε 4.55 rogero cfw...Ποιό είναι το τελευταίο cfw στο οποίο μπορώ να μεταβώ χωρίς προβλήματα; Δεν με ενδιαφέρει καθόλου τo online κομμάτι

Επεξ/σία από Dr41k
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To Ferrox 4.76 cfw (CEX) του Alexander. Προσεξε, οχι το dual boot αλλα το απλο CEX cfw. Μην τα μπερδεψεις.

Μετα απο downgrade να εισαι σιγουρος πως εχεις κανει τη κονσολα dehased για να μην εχεις θεματα γενικα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια ξερει κανεις τι αρχειο ακριβως πρεπει να ναι το ΜΑΜΕ ΡΟΜ για να μπορεσω να το παιξω με το Retroarch?Δοκιμασα 7z αλλα δεν το υποστηριζει..Ευχαριστω..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To Ferrox 4.76 cfw (CEX) του Alexander. Προσεξε, οχι το dual boot αλλα το απλο CEX cfw. Μην τα μπερδεψεις.

Μετα απο downgrade να εισαι σιγουρος πως εχεις κανει τη κονσολα dehased για να μην εχεις θεματα γενικα

Τι είναι το Dehased?
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τα qa να ειναι ενεργα.

Ελληνικά ρε σεις τι είναι τα qa. Μια βδομάδα έχω 4.76 Ferrox παίζω phantom pain δεν έχω κανένα πρόβλημα και ποτέ δεν είχα όσα cfw έχω βάλει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To Ferrox 4.76 cfw (CEX) του Alexander. Προσεξε, οχι το dual boot αλλα το απλο CEX cfw. Μην τα μπερδεψεις.

Μετα απο downgrade να εισαι σιγουρος πως εχεις κανει τη κονσολα dehased για να μην εχεις θεματα γενικα

 

 

Eυχαριστώ πολύ για την απάντηση!

 

Δηλαδή είναι επιτακτικό το downgrade se 3.55; Υπάρχει κάποιος ενημερωμένος οδηγός για το τι αρχεία πρέπει να χρησιμοποιηθούν για αυτή τη διαδικασία; Τα βήματα στη πρώτη σελίδα μου φαίνονται outdated. Η αλήθεια είναι ότι πέρασα την 4.75 Rebug, γνωρίζοντας πώς είχαν καλό ιστορικό όταν είχα το PS3 σε CFW πριν δύο χρόνια. Δεν είναι δυνατόν να περάσω το 4.76 Ferrox χωρίς downgrading;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα βηματα στη πρωτη σελιδα ισχυουν ακομη και σημερα με τη μονη διαφορα που πρεπει να αλλαξεις τα τελευταια firmware. Η διαδικασια ειναι χρονια τωρα η ιδια. δεν εχει αλλαξει κατι. Αντι Habib downgrader μπορεις να χρησιμοποιησεις Rebug downgrader cfw (Rebug 3.55.4.999) και οπωσδηποτε ελεγχο QA σε 3.55

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια ξερει κανεις τι αρχειο ακριβως πρεπει να ναι το ΜΑΜΕ ΡΟΜ για να μπορεσω να το παιξω με το Retroarch?Δοκιμασα 7z αλλα δεν το υποστηριζει..Ευχαριστω..

 

Τα αρχεία (roms) πρέπει να είναι σε rar για να τα τρέξεις

Ελληνικά ρε σεις τι είναι τα qa. Μια βδομάδα έχω 4.76 Ferrox παίζω phantom pain δεν έχω κανένα πρόβλημα και ποτέ δεν είχα όσα cfw έχω βάλει.

Το QA είναι ενεργοποίηση της αυτόματης επανεγγραφής στην trash μνήμη της flash....

Αυτό που λες δεν έχει καμία σχέση με το αν έπαιζαν τα παιχνίδια η δεν είχες ποτέ πρόβλημα με τα cfw.Το brick μια φορά θα το πάθεις.Εδώ προσπαθούν να σε προστατέψουν τα παιδιά (εξ ου και τόσος ντόρος για το QA)

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα αρχεία (roms) πρέπει να είναι σε rar για να τα τρέξεις

Το QA είναι ενεργοποίηση της αυτόματης επανεγγραφής στην trash μνήμη της flash....

Αυτό που λες δεν έχει καμία σχέση με το αν έπαιζαν τα παιχνίδια η δεν είχες ποτέ πρόβλημα με τα cfw.Το brick μια φορά θα το πάθεις.Εδώ προσπαθούν να σε προστατέψουν τα παιδιά (εξ ου και τόσος ντόρος για το QA)

Βρε δεν τους είπα κάτι. Ίσα ίσα θέλω να μου πείτε πως γίνεται αυτό που είπατε ότι πρέπει να κάνουμε όταν βάζουμε νέο cfw για να το κάνω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καποιος αν οντως δουλευει αυτο?

Δηλαδη να εισαι online χωρις να φας Ban ?

(Πιο πολυ για να παιξω κανενα Dark Souls)

Link

δουλευει ΑΛΛΑ εχεις περισσοτερες πιθανοτητες για μπανιο...

βαλε το τελευταιο cfw της rebug και μπαινεις κανονικα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

δουλευει ΑΛΛΑ εχεις περισσοτερες πιθανοτητες για μπανιο...

βαλε το τελευταιο cfw της rebug και μπαινεις κανονικα.

Η κονσολα νομιζω πς εχει επανω το τελευταιο Rebug.Αν συνδεθω internet για να παιξω παω παλι για "μπανιο"?

Bασικα επειδη την κονσολα την πηρα ηδη μονταρισμενη εχει το τελευταιο Rebug μαζι με Cobra και εγκατεστημενο το Webman.

Επειδη δε το κατεχω και πολυ με τα PS3 θα μπορω να παιξω online Dark Souls χωρις να φαω Ban?

Για την ακριβεια εχω:

mmc Version 04.75.55

Firmware 4.75[sc-35 | PL3]

Firmware mode COBRA 7.10 Compatible.

Δεν ξερω αν βοηθαει καθολου ολο αυτο :)

Επεξ/σία από Arikado
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν εχει να κανει με ποιο custom firmware εισαι....

 

απο την στιγμη που εχεις cfw ο κινδυνος παντα θα ειναι υπαρκτός.

το Dark Souls βεβαια ειναι παλιο παιχνιδι,αλλα ποτέ δεν ξερεις....

τα περισσοτερα tools ειναι πιο πολυ για να σε καλυπτουν "ψυχολογικα"...

 

οσο αφορα το cfw υπαρχει και πιο νεα εκδοση απο την 4.75 που εχεις.

πμ για info.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...