Προς το περιεχόμενο

PlayStation 3 Hacking (ενημερώθηκε 22 Σεπ 2014) v1 [PS3]


mtzs
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικοί κανόνες για τη χρήση των νημάτων που αφορούν Hacking κονσόλας:

Επιτρέπονται:

  • Συζήτηση πάνω σε ειδήσεις για το hacking μιας κονσόλας
  •  Συζήτηση για εγκατάσταση Homebrew apps και δημιουργία/ εγκατάσταση αντιγράφων δικών σας νόμιμα αποκτηθέντων παιχνιδιών.

Δεν είναι ανεκτά τα παρακάτω:

  • Χρήση του νήματος για να αναζητήσετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών
  • Χρήση του νήματος για να ζητήσετε υποστήριξη για το πώς θα τρέξετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών που βρήκατε/κατεβάσατε.
  • Απαντήσεις του στυλ "τα  υπόλοιπα σε pm (γιατί δεν επιτρέπονται τέτοιες συζητήσεις στο forum)"

Στην περίπτωση που εντοπιστούν τέτοια μηνύματα στο νήμα και δεν έχει υποβληθεί ούτε μία αναφορά για αυτά, το νήμα θα κλειδωθεί.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Yπαρχει τροπος να μην φας ban οταν παιζεις games online?(COD πχ.)

Γιατι εχω δει διαφορα στοy youtube και καλα πως αν κανεις εγκατασταση καποια pkg δε βλεπουν το CFW.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 11,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ps3 Super Slim Jb

Γεια σας,εχω το ps3 super slim 500gb και αναρωτιεμαι αν γινεται να του κανω jailbreak.Ειδα σε μερικα σιτε οτι γινεται και σε καποια αλλα οτι δεν γινεται.Επισης,ειδα και διαφορα βιντεο που λενε πως να κανεις στο super slim jailbreak.Θα ηθελα αν γινεται να μου πειτε αν μπορω να κανω jb και αν ναι μηπως ξερετε κανενα guide που θα με βοηθησει.Ευχαριστω πολυ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ps3 Super Slim Jb

 

Γεια σας,εχω το ps3 super slim 500gb και αναρωτιεμαι αν γινεται να του κανω jailbreak.Ειδα σε μερικα σιτε οτι γινεται και σε καποια αλλα οτι δεν γινεται.Επισης,ειδα και διαφορα βιντεο που λενε πως να κανεις στο super slim jailbreak.Θα ηθελα αν γινεται να μου πειτε αν μπορω να κανω jb και αν ναι μηπως ξερετε κανενα guide που θα με βοηθησει.Ευχαριστω πολυ.

μονο me cobra ode μπορεις.

κοιτα στο επισημο site τους να παρεις μια ιδεα.

ειναι ακριβο απο θεμα αγορας και μενει μονιμα στην κονσολα.

και δεν ειναι ενημερωμενο με τα τελευταια firmware,θα εχεις προβλημα.

χρειαζεσαι αντιγραφικο bluray κλπ.

Αυτα τα ολιγα... :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μιχαλη ανεξαρτητα τι φιρμ εχει πανω το πσ3 χρειαζεται το δισκακι br ?

Θυμαμαι περναγες τα παιχνιδια και επαιζες.Μετα απο update της σονυ επρεπε να γραψεις ενα δισκακι br για να παιξεις.

Πως λειτουργει ακριβως το cobra ode?

Φιλος εχει σλιμακι με φιρμ 4.45 και σκεφεται να το βαλει.Αξιζει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μιχαλη ανεξαρτητα τι φιρμ εχει πανω το πσ3 χρειαζεται το δισκακι br ?

Θυμαμαι περναγες τα παιχνιδια και επαιζες.Μετα απο update της σονυ επρεπε να γραψεις ενα δισκακι br για να παιξεις.

Πως λειτουργει ακριβως το cobra ode?

Φιλος εχει σλιμακι με φιρμ 4.45 και σκεφεται να το βαλει.Αξιζει?

χρειαζεται bluray writer για να κανεις swap το δισκακι.

για αλλο παιχνιδι,θα πρεπει να "καψεις" αλλο δισκακι

και ουτω καθ'εξης...

Προσωπικα δεν αξιζει καθολου.Ειδικα τωρα με το 4.76 firmware...

 

Το Rebug σε PS3 Slim ειναι ρυμθιζμενο να κλεινει  μετα απο μια ωρα αν η κονσολα παραμεινει σε Indle?

αυτο το ρυθμιζεις απο τα power save settings,δεν εχει να κανει με ποιο cfw εισαι....

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

αυτο το ρυθμιζεις απο τα power save settings,δεν εχει να κανει με ποιο cfw εισαι....

Κοιτα το αγοραζα απο εδω απο ενα παλικαρι.προβλημα με θερμοκρασιες δεν εχει.

Απλα τοπ αφησα ανοιχτο σε Ιndle mode για καμια ωρα εφυγα και οταν γυρισα ειχε κλεισει.

Βρηκα καπου πως αν το PS3 μεινει ανοιχτο στο Webman για πανω απο καμια ωρα σε Indle  κλεινει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδες καλημερα. θελω να κατεβασω το demo toy pes2016. μπορω τωρα που η sony εβγαλε update και εγω φοραω στο ps3 το τελευταιο του ermak cfw? αν οχι πρεπει να περιμενω νεο cfw?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδες καλημερα. θελω να κατεβασω το demo toy pes2016. μπορω τωρα που η sony εβγαλε update και εγω φοραω στο ps3 το τελευταιο του ermak cfw? αν οχι πρεπει να περιμενω νεο cfw?

δοκιμασε το λογικα θα παιζει.

αν οχι βαζεις 4.76 ferrox που ειναι μια χαρα cfw.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν βαλω το ferrox μετα μπορω να βαλω απο πανω του ermak? δηλαδη με το 4.75 μπορω να κατεβασω με psn?


το dual boot του ferrox σημαινει οτι μπορω να μπαινω στο ps3 ειτε με cfw ειτε με ofw? και αν ναι αυτο το επιλεγω απο την αρχικη οθονη γιατι δεν το εχω ξαναβαλει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια καλησπερα.Προσφατα εγινα κατοχος ενος ps3 slim cech2003B που φοραει το τελευταιο webman.(δε ξερω και πολλα για τα slim καθως ημουν κατοχος Fat μεχρι να παθει ylod).

Βλεπω πως εχει την επιλογη για Ps2 games.

Υπαρχει τροπος να παιξω games ps2 και αν ναι πως?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν βαλω το ferrox μετα μπορω να βαλω απο πανω του ermak? δηλαδη με το 4.75 μπορω να κατεβασω με psn?

το dual boot του ferrox σημαινει οτι μπορω να μπαινω στο ps3 ειτε με cfw ειτε με ofw? και αν ναι αυτο το επιλεγω απο την αρχικη οθονη γιατι δεν το εχω ξαναβαλει.

αν βαλεις το 4.76 Ferrox Standard (και οχι dualboot) θα πρεπει να κατεβεις με 999 downgrader

σε 3.55 για να βαλεις ermak 4.75 και γιατι να το κανεις απο την στιγμη που με το Ferrox

προς το παρον(διοτι δεν εχει βγει αλλο 4.76 cfw)μπορεις να μπεις PSN....

οσο για το dualboot θα πρεπει να κανεις format τον σκληρο,να μπεις ofw

και οποτε θελησεις αλλαζεις σε cfw με την γνωστη διαδικασια των updates

και οχι απο καποιο μενου.

επισης απενεργοποιει τα qa που σημαινει οτι αν θελησεις καποια στιγμη να αλλαξεις

cfw,μπορεις να βαλεις ΜΟΝΟ το 4.76 Ferrox Standard προς το παρον και

οποιοδηποτε αλλο 4.76 κυκλοφορησει και φυσικα δεν μπορεις να κατεβεις σε χαμηλοτερο..

Γενικα μην ασχολεισαι με τετοια cfw dualboot. 

 

Παιδια καλησπερα.Προσφατα εγινα κατοχος ενος ps3 slim cech2003B που φοραει το τελευταιο webman.(δε ξερω και πολλα για τα slim καθως ημουν κατοχος Fat μεχρι να παθει ylod).

Βλεπω πως εχει την επιλογη για Ps2 games.

Υπαρχει τροπος να παιξω games ps2 και αν ναι πως?

αν εχεις cobra cfw τα μετατρεπεις σε iso και τα περνας στον καταλληλο

φακελο που υπαρχει στο ps3(ps2iso/psxiso)

απο εξωτερικο δεν παιζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν βαλεις το 4.76 Ferrox Standard (και οχι dualboot) θα πρεπει να κατεβεις με 999 downgrader

σε 3.55 για να βαλεις ermak 4.75 και γιατι να το κανεις απο την στιγμη που με το Ferrox

προς το παρον(διοτι δεν εχει βγει αλλο 4.76 cfw)μπορεις να μπεις PSN....

οσο για το dualboot θα πρεπει να κανεις format τον σκληρο,να μπεις ofw

και οποτε θελησεις αλλαζεις σε cfw με την γνωστη διαδικασια των updates

και οχι απο καποιο μενου.

επισης απενεργοποιει τα qa που σημαινει οτι αν θελησεις καποια στιγμη να αλλαξεις

cfw,μπορεις να βαλεις ΜΟΝΟ το 4.76 Ferrox Standard προς το παρον και

οποιοδηποτε αλλο 4.76 κυκλοφορησει και φυσικα δεν μπορεις να κατεβεις σε χαμηλοτερο..

Γενικα μην ασχολεισαι με τετοια cfw dualboot. 

 

αν εχεις cobra cfw τα μετατρεπεις σε iso και τα περνας στον καταλληλο

φακελο που υπαρχει στο ps3(ps2iso/psxiso)

απο εξωτερικο δεν παιζουν.

πριν διαβασω το post σου biastika εβαλα το ferrox dual 4.76.με αυτη τη διαδικασια

 

http://www.psx-place.com/ps3-news/2828/476-ferrox-dualboot-firmware-by-alexander.html

φαινεται ομως σαν να εχει παρει ofw 4.76 γιατι δεν βλεπω κανενα λογοτυπο ferrox. εκανα καμια χαζομαρα και τωρα εχω ofw?αν ναι μπορω να καταλαβω τι ακριβως εβαλα? στισ πληροφοριες συστηματος αναφερει μονο 4.76. επισης με το που το εβαλα και μπηκα και κατεβασα demo   η sony μου εστειλε αυτο 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πριν διαβασω το post σου biastika εβαλα το ferrox dual 4.76.με αυτη τη διαδικασια

 

http://www.psx-place.com/ps3-news/2828/476-ferrox-dualboot-firmware-by-alexander.html

φαινεται ομως σαν να εχει παρει ofw 4.76 γιατι δεν βλεπω κανενα λογοτυπο ferrox. εκανα καμια χαζομαρα και τωρα εχω ofw?αν ναι μπορω να καταλαβω τι ακριβως εβαλα? στισ πληροφοριες συστηματος αναφερει μονο 4.76. επισης με το που το εβαλα και μπηκα και κατεβασα demo   η sony μου εστειλε αυτο 

Μπορείς να βάλεις ξανά το cfw απλά κάνοντας downgrade με το rebug 3.55.4 999.Όπως ακριβώς κάνεις όταν έχεις cfw.

επίσης μπορείς να βάλεις από πάνω από το ofw το cfw 4.76 του ferrox

:ph34r:

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...