Προς το περιεχόμενο

PlayStation 3 Hacking (ενημερώθηκε 22 Σεπ 2014) v1 [PS3]


mtzs
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικοί κανόνες για τη χρήση των νημάτων που αφορούν Hacking κονσόλας:

Επιτρέπονται:

  • Συζήτηση πάνω σε ειδήσεις για το hacking μιας κονσόλας
  •  Συζήτηση για εγκατάσταση Homebrew apps και δημιουργία/ εγκατάσταση αντιγράφων δικών σας νόμιμα αποκτηθέντων παιχνιδιών.

Δεν είναι ανεκτά τα παρακάτω:

  • Χρήση του νήματος για να αναζητήσετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών
  • Χρήση του νήματος για να ζητήσετε υποστήριξη για το πώς θα τρέξετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών που βρήκατε/κατεβάσατε.
  • Απαντήσεις του στυλ "τα  υπόλοιπα σε pm (γιατί δεν επιτρέπονται τέτοιες συζητήσεις στο forum)"

Στην περίπτωση που εντοπιστούν τέτοια μηνύματα στο νήμα και δεν έχει υποβληθεί ούτε μία αναφορά για αυτά, το νήμα θα κλειδωθεί.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

θα εβαλες προηγουμενο το οποιο ηταν 4.70 ready to 4.75 με ενσωματωμενο spoof.

το rebug 4.75 βγηκε εδω και 3-4 μερες.

 

*το ban δεν εχει να κανει με το cfw,εχει να κανει με ποιο game μπηκες psn.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 11,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

θα εβαλες προηγουμενο το οποιο ηταν 4.70 ready to 4.75 με ενσωματωμενο spoof.

το rebug 4.75 βγηκε εδω και 3-4 μερες.

 

*το ban δεν εχει να κανει με το cfw,εχει να κανει με ποιο game μπηκες psn.

Ναι αυτό είχα. Όχι με το cfw έχει να κάνει. Έχω 5 χρονια cfw psn έμπαινα πάντα με όλα τα παιχνίδια και sync τα τρόπαια κανονικά. Μόλις έβαλα το παραπάνω cfw με το spoof και έκανα sync την άλλη μέρα Banaki. Δεν με πειραξε απλά είχα μπει στο τρυπάκι με τις πλατινες και δεν μπορώ να κάνω sync ότι πλατινες πήρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι αυτό είχα. Όχι με το cfw έχει να κάνει. Έχω 5 χρονια cfw psn έμπαινα πάντα με όλα τα παιχνίδια και sync τα τρόπαια κανονικά. Μόλις έβαλα το παραπάνω cfw με το spoof και έκανα sync την άλλη μέρα Banaki. Δεν με πειραξε απλά είχα μπει στο τρυπάκι με τις πλατινες και δεν μπορώ να κάνω sync ότι πλατινες πήρα.

ban στο account να υποθεσω ε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ban στο account να υποθεσω ε?

 

Οχι ban στην κονσολα δοκιμασα να κανω νεο λογαριασμο και δεν με αφηνει μεσα απο το ps3.Ηθελα να δω αν γινετε να κανω backup την trophy list να κανω νεο account να τα κανω sign τα trophies και restore μετα και sync στο νεο account αλλα δεν ξερω αν γινετε αυτο 100%.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια σας παιδια. Ενδιαφερομαι για να κανω jailbreak σε PS3 CECH-2004A (το οποίο νομιζω οτι γινετε downgrade). Επειδη δεν ξερω μονος και δεν θελω να brickarw το PS3 θελω να βρω ενα μαγαζι που το κανουνε εκει επιτοπου.

Ενας φιλος μου στο PSN μου ειπε πως υπαρχει ενα μαγαζι στην Αθηνα κεντρο στη Ζωγραφου κατι τετοιο αλλα εφαγε ban και δεν τον ξαναειδα απο τοτε.Εαν καποιος ξερει μαγαζι στην Αθηνα στο κεντρο να μου πει που ειναι ΑΚΡΙΒΟΣ και τηλεφωνω επικοινωνιας εαν υπαρχει. Ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οχι ban στην κονσολα δοκιμασα να κανω νεο λογαριασμο και δεν με αφηνει μεσα απο το ps3.Ηθελα να δω αν γινετε να κανω backup την trophy list να κανω νεο account να τα κανω sign τα trophies και restore μετα και sync στο νεο account αλλα δεν ξερω αν γινετε αυτο 100%.

δεν γινεται,πρεπει να μπεις με το account που τα κερδισες.

μονο με αλλη idps μπορεις να μπεις psn παλι....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν γινεται,πρεπει να μπεις με το account που τα κερδισες.

μονο με αλλη idps μπορεις να μπεις psn παλι....

Κρίμα δεν πειράζει. Ξέρω πως μπαίνεις πάλι psn αλλά εφόσον δεν υπάρχουν τα τρόπαια δεν με καίει και πολύ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια ερωτηση.αν μπω με cfw να παιξω game που εχω γνησιο στο internet τρωω ban?Επισης πρεπει νσ πληρωσεις για να παιξεις?

Σκεφτομουν να επαιζα το Destiny...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια ερωτηση.αν μπω με cfw να παιξω game που εχω γνησιο στο internet τρωω ban?Επισης πρεπει νσ πληρωσεις για να παιξεις?

Σκεφτομουν να επαιζα το Destiny...

απο την στιγμη που εχεις cfw,ο κινδυνος ειναι ιδιος.

οχι δεν πληρωνεις για psn στο ps3.

το Destiny ειναι ενα απο τα πιο επικινδυνα παιχνιδια για ban προς ενημερωση...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ακομα και αν το εχω γνησιο και παιζω απο blue ray παλι τρως ban?

Το Destiny εχει singleplayer?

:)

το ιδιο ειναι αφου εχεις cfw,ειτε απο δισκακι ειτε απο σκληρο.

δεν εχει single,Μονο multi

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...