Προς το περιεχόμενο

PlayStation 3 Hacking (ενημερώθηκε 22 Σεπ 2014) v1 [PS3]


mtzs
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικοί κανόνες για τη χρήση των νημάτων που αφορούν Hacking κονσόλας:

Επιτρέπονται:

  • Συζήτηση πάνω σε ειδήσεις για το hacking μιας κονσόλας
  •  Συζήτηση για εγκατάσταση Homebrew apps και δημιουργία/ εγκατάσταση αντιγράφων δικών σας νόμιμα αποκτηθέντων παιχνιδιών.

Δεν είναι ανεκτά τα παρακάτω:

  • Χρήση του νήματος για να αναζητήσετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών
  • Χρήση του νήματος για να ζητήσετε υποστήριξη για το πώς θα τρέξετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών που βρήκατε/κατεβάσατε.
  • Απαντήσεις του στυλ "τα  υπόλοιπα σε pm (γιατί δεν επιτρέπονται τέτοιες συζητήσεις στο forum)"

Στην περίπτωση που εντοπιστούν τέτοια μηνύματα στο νήμα και δεν έχει υποβληθεί ούτε μία αναφορά για αυτά, το νήμα θα κλειδωθεί.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Moderators

Το έχω ξαναματαρωτήσει, αλλά το ρωτάω άλλη μία φορά μπας κι έχει αλλάξει κάτι τον τελευταίο καιρό.

 

Γίνεται σε PS3 με cfw να συνδέσεις ποντίκι και πληκτρολόγιο και να παίξεις με αυτά τα διάφορα FPS της κονσόλας με κάποιον τρόπο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 11,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Το έχω ξαναματαρωτήσει, αλλά το ρωτάω άλλη μία φορά μπας κι έχει αλλάξει κάτι τον τελευταίο καιρό.

 

Γίνεται σε PS3 με cfw να συνδέσεις ποντίκι και πληκτρολόγιο και να παίξεις με αυτά τα διάφορα FPS της κονσόλας με κάποιον τρόπο;

εγω ειχα joystick κ mouse για τα fps το οποιο ηταν ταμαμ...

https://www.youtube.com/watch?v=03mUXN_GdiU

Μου λέει επίσης ότι τα save ανήκουν σε άλλον user... Τι γίνεται ρε παιδιά;

Γιωργο πιο πανω καποια post πριν εχει γραψει ο matzos τι μπορεις να κανεις.

ριξε μια ματια....

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά καλησπέρα, επειδή έχω μείνει λίγο καιρό μακριά απο το τόπικ, υπάρχει κανένας νέος τρόπος να ξεμπανάρω κονσόλα εκτός απο το να βρώ κωδικό καθαρής και να τον αλλάξω στη δική μου;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά καλησπέρα, επειδή έχω μείνει λίγο καιρό μακριά απο το τόπικ, υπάρχει κανένας νέος τρόπος να ξεμπανάρω κονσόλα εκτός απο το να βρώ κωδικό καθαρής και να τον αλλάξω στη δική μου;

οπως το ειπες,μονο με αλλαγη idps μπαινεις PSN...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

PS3 Jailbreak 4.75 CFW

 

Γεια σας. Μπορω να κανω κατι στο ps3 Super slim cech-4304a- firmware 4.75, που εχω για να παιζω παιχνίδια από το ιντερνετ? Κατι εχω δει για Jailbreak 4.75 CFW αλλα δεν καταλαβα πολλα πραγματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

<p>Σκεφτομαι να πουλήσω την κονσόλα μου. Ποια θα ηταν μια καλη τιμή για μια φατ με 80αρι σκληρό σε πολυ καλη κατασταση με δυο τηλεχειριστήρια και καποια παιχνιδια, με cfw φυσικά, αλλα με ban απο psn?</p>

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ λίγα μου φαινονται τα 80, το downgrade μονο κοστίζει τα μισά

Είναι το παλιό το fat και 80αρι παραπάνω δεν πάει σε καμία περίπτωση. Πριν 2 χρόνια ένας ξάδερφος μου πήρε ps3 320gb με 2 χειριστήρια κιθάρα και ντραμς και 2 παιχνίδια στα 170 ευρώ και είχε κανονικά cfw. Τα fat ps3 είναι και πιο εύκολο να βγάλουν ylod. Δοκίμασε και λίγο παραπάνω αλλά δύσκολο το βλέπω. Είναι και το Ban από το psn με τίποτα παραπάνω. Περίμενε και για άλλες απόψεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Είναι το παλιό το fat και 80αρι παραπάνω δεν πάει σε καμία περίπτωση. Πριν 2 χρόνια ένας ξάδερφος μου πήρε ps3 320gb με 2 χειριστήρια κιθάρα και ντραμς και 2 παιχνίδια στα 170 ευρώ και είχε κανονικά cfw. Τα fat ps3 είναι και πιο εύκολο να βγάλουν ylod. Δοκίμασε και λίγο παραπάνω αλλά δύσκολο το βλέπω. Είναι και το Ban από το psn με τίποτα παραπάνω. Περίμενε και για

Επεξ/σία από grigoris93
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

η βαζεις ERMAK 4.75 v1.02 standard

η βαζεις REBUG 4.75 cobra

Του Ermak είναι κανονικό 4.75? Γιατί είχα βάλει ένα μάλλον ήταν με spoof σε 4.75 και είχα φάει Ban στο psn. Μαλακια μου βέβαια απλά δεν έγραφε ότι είναι spoof το firmware αλλιώς θα έβαζα official rebug 4.75

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...