Προς το περιεχόμενο

PlayStation 3 Hacking (ενημερώθηκε 22 Σεπ 2014) v1 [PS3]


mtzs
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικοί κανόνες για τη χρήση των νημάτων που αφορούν Hacking κονσόλας:

Επιτρέπονται:

  • Συζήτηση πάνω σε ειδήσεις για το hacking μιας κονσόλας
  •  Συζήτηση για εγκατάσταση Homebrew apps και δημιουργία/ εγκατάσταση αντιγράφων δικών σας νόμιμα αποκτηθέντων παιχνιδιών.

Δεν είναι ανεκτά τα παρακάτω:

  • Χρήση του νήματος για να αναζητήσετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών
  • Χρήση του νήματος για να ζητήσετε υποστήριξη για το πώς θα τρέξετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών που βρήκατε/κατεβάσατε.
  • Απαντήσεις του στυλ "τα  υπόλοιπα σε pm (γιατί δεν επιτρέπονται τέτοιες συζητήσεις στο forum)"

Στην περίπτωση που εντοπιστούν τέτοια μηνύματα στο νήμα και δεν έχει υποβληθεί ούτε μία αναφορά για αυτά, το νήμα θα κλειδωθεί.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

ανοιγεις fan control-πατας 3 φορες τετραγωνο(manual mode) και με το dpad 

πανω κατω ρυθμιζεις ταχυτητα ανεμιστηρα.πατωντας start κλειδωνεις την ταχυτητα

στο manual mode,οποτε καθε φορα που μπαινεις,απλα πατας 3 φορες τετραγωνο

και τελος τριγωνο.Βαλτο στο 0x60 και δες πως θα παει.

(θα κοιτας με 1 ωρα gaming,το ανωτερο να ειναι μεχρι 65 βαθμους η κ πιο κατω ακομα καλυτερα) 

 

 

 

 

Λοιπον ανοιξα το προγραμμα πατησα 3 φορες το τετραγωνο και ρυθμισα τον αμενιστηρα ομως αργοτερα η κονσολα μου εβγαλε το μηνυμα "the console is hot and you must shut down it" και λιγο αργοτερα εκλεισε απο μονη της. Μαλλον θα φταει ο ανεμιστηρας γιατι οταν το δοκιμασα χωρις τρεχει κανονικα η κονσολα. Τη ρυθμιση 0Χ60 πως μπορω να τη βαλω?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 11,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Λοιπον ανοιξα το προγραμμα πατησα 3 φορες το τετραγωνο και ρυθμισα τον αμενιστηρα ομως αργοτερα η κονσολα μου εβγαλε το μηνυμα "the console is hot and you must shut down it" και λιγο αργοτερα εκλεισε απο μονη της. Μαλλον θα φταει ο ανεμιστηρας γιατι οταν το δοκιμασα χωρις τρεχει κανονικα η κονσολα. Τη ρυθμιση 0Χ60 πως μπορω να τη βαλω?

πρεπει με τον σταυρο πανω-κατω να ρυθμισεις τις στροφες αφου πας στο mode 2

αν ειναι fat κονσολα βαλτο παραπανω απο 0x60 και δες πως

θα παει απο θερμοκρασια.

μεινε λιγο μεσα κ δες αν πεφτει.

αν εισαι οκ πατας τριγωνο κ βγαινεις στο κεντρικο μενου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πρεπει με τον σταυρο πανω-κατω να ρυθμισεις τις στροφες αφου πας στο mode 2

αν ειναι fat κονσολα βαλτο παραπανω απο 0x60 και δες πως

θα παει απο θερμοκρασια.

μεινε λιγο μεσα κ δες αν πεφτει.

αν εισαι οκ πατας τριγωνο κ βγαινεις στο κεντρικο μενου.

slim ειναι. Οποτε επιλεγω το mode 2 απο το τετραγωνο και με τον σταυρο διαλεγω την επιλογη 0Χ60 μεχρι να πεσει η θερμοκρασια και μετα τριγωνο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

slim ειναι. Οποτε επιλεγω το mode 2 απο το τετραγωνο και με τον σταυρο διαλεγω την επιλογη 0Χ60 μεχρι να πεσει η θερμοκρασια και μετα τριγωνο

τσεκαρε ΑΝ θα πεσει,μπορει να χρειαστει να δυναμωσεις στροφες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τσεκαρε ΑΝ θα πεσει,μπορει να χρειαστει να δυναμωσεις στροφες.

το τσεκαρα πεφτει παντοτε θερμοκρασια μονο του, οποτε θα αφησω τις στροφες ετσι οπως ειναι για να μην μου ξανακλεισει η κονσολα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα σε όλους. :-)

 

Τι γίνεται ρε παιδιά, μας ξεχάσαν εμάς τους κοινούς θνητούς και δεν βγάζουν κανένα CFW;  :-D 

 

Έχουν πάει για μπάνια; :P

 

Μιχάληηηηηη!!! Είσαι εδώ; :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα σε όλους. :-)

 

Τι γίνεται ρε παιδιά, μας ξεχάσαν εμάς τους κοινούς θνητούς και δεν βγάζουν κανένα CFW;  :-D

 

Έχουν πάει για μπάνια; :P

 

Μιχάληηηηηη!!! Είσαι εδώ; :-D

Hello George... :-D

περι 4.75 cfw μονο ermak παιζει μπαλα με irisman/gamesonic

ο multiman ειναι διακοπες καιρο τωρα...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

cobra ode e3 pro

 

καλησπερα παιδια καινουριος στο PS3...αγορασα ενα PS3 με cobra ode e3 pro,το θεμα μου ειναι πως δεν ξερω πως θα βαλω παιχνιδια απο το pc στον εξωτερικο σκληρο δισκο να παιζουν στο PS3,και το αλλο πως θα κανω update τα παιχνιδια...ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλημερα αλανια.

τωρα μου φερνει ο κολλητος μου το εργαλειο του να το καθαρισω και να αλλαξω παστα. 

μου ζητησε να κανω και ενα update γτ εχει μεινει ακομα με ermak 4.66.

απ οτι κτλβ το 4.75 του γιωργου ειναι standart και οχι cobra. Υπαρχει κατι αλλο σε cobra να βαλουμε μεχρι να βγαλει ο γιωργος?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλημερα αλανια.

τωρα μου φερνει ο κολλητος μου το εργαλειο του να το καθαρισω και να αλλαξω παστα. 

μου ζητησε να κανω και ενα update γτ εχει μεινει ακομα με ermak 4.66.

απ οτι κτλβ το 4.75 του γιωργου ειναι standart και οχι cobra. Υπαρχει κατι αλλο σε cobra να βαλουμε μεχρι να βγαλει ο γιωργος?

σε 4.75 οχι ακομα,μονο του habib αλλα ειναι beta μορφη.

αλλιως βαζεις τα γνωστα 4.70 cobra....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μηπως εχει κανεις αντιμετωπισει το προβλημα Registration of the trophy information could not be completed 8001050F ??

ROGERO 4.55 1.00 online δεν μπαινει ποτε 1 χρονο κλειστο CECH 2004B Slim 250 GB . Του εκανα απο το factory menu rebuild database , system restore τιποτα. Μεχρι και την επιλογη 5. Restore PS3 system εκανα το προβλημα παραμενει. Καθε φορα που παει να φορτωσει game που θελει trophies πεταει error. Μετα το Restore PS3 system που υποτιθεται εκανε φορματ το σκληρο βγαζει ελευθερα 224 oxi Actual Size: 232.83 GB οπως θα περιμενα απο δισκο 250. Επισης δεν μπορω να κανω update απο το Restore Menu error 8002F2F0 οταν παω για downgrade παλι σε 3.55  και error 80029C78 οταν παω να του περασω 4,65 η 4,75 CFW μεσα απο το μενου update from usb .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν εχεις spoofer καντον disable.

βγαλε τον δισκο και καντον format στο pc.

μετα θα βαλεις παλι το 4.55 Rogero οταν θα στο ζητησει.

δες πως θα παει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μηπως εχει κανεις αντιμετωπισει το προβλημα Registration of the trophy information could not be completed 8001050F ??

 

Για να αναγνωρισει trophies σε οποιοδηποτε firmware θελει να τα κανεις resing.

Συνηθως ειναι προβλημα και με το save game γιατι αυτα που εχεις κρατησει εχουν μεσα κ πληροφοριες για τα trophies που δεν ειναι resigned οποτε δε στα αναγνωριζει

δοκιμασε το bruteforce save data για resign

Αλλοι 2 τροποι ειναι:

1. online synch το οποιο ομως δε συνισταται (και ειδικα για σενα ειναι αχρηστο που ειχες τη κονσολα offline)

2. Να κρατησεις backup ολου του PS3 σε στικακι (user data only αφου σβησεις τα game updates για να μη πιασει χωρο) και να κανεις system restore απο εξωτερικο σκληρο η usb

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...