Προς το περιεχόμενο

PlayStation 3 Hacking (ενημερώθηκε 22 Σεπ 2014) v1 [PS3]


mtzs
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικοί κανόνες για τη χρήση των νημάτων που αφορούν Hacking κονσόλας:

Επιτρέπονται:

  • Συζήτηση πάνω σε ειδήσεις για το hacking μιας κονσόλας
  •  Συζήτηση για εγκατάσταση Homebrew apps και δημιουργία/ εγκατάσταση αντιγράφων δικών σας νόμιμα αποκτηθέντων παιχνιδιών.

Δεν είναι ανεκτά τα παρακάτω:

  • Χρήση του νήματος για να αναζητήσετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών
  • Χρήση του νήματος για να ζητήσετε υποστήριξη για το πώς θα τρέξετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών που βρήκατε/κατεβάσατε.
  • Απαντήσεις του στυλ "τα  υπόλοιπα σε pm (γιατί δεν επιτρέπονται τέτοιες συζητήσεις στο forum)"

Στην περίπτωση που εντοπιστούν τέτοια μηνύματα στο νήμα και δεν έχει υποβληθεί ούτε μία αναφορά για αυτά, το νήμα θα κλειδωθεί.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 11,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

ρε παιδια καλησπερα εχω κι εγω ενα ps3 fat με firmware 4.75,ξερει κανεις πως να του κανω υποβαθμιση στο firmware 3.55 ωστε να μπορω να εγκαταστησω το multiman και να μπορω να παιζω παιχνιδια?το ps3 μου ειναι το μοντελο CECHG04 ξερει κανεις αν γινεται jailbreak σε αυτο το μοντελο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι φλασαρεται αλλα πρεπει να ανοιχτει η κονσολα και γενικα δεν ειναι πολυ ευκολο αν δεν ξερεις...Αυτος ειναι ενας καλος οδηγος αν θες να παρεις μια πρωτη ιδεα http://www.ps3hax.net/showthread.php?t=39766αλλιως περιμενει καποιο αλλο μελος μηπως μπορει να σε βοηθησει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε παιδια καλησπερα εχω κι εγω ενα ps3 fat με firmware 4.75,ξερει κανεις πως να του κανω υποβαθμιση στο firmware 3.55 ωστε να μπορω να εγκαταστησω το multiman και να μπορω να παιζω παιχνιδια?το ps3 μου ειναι το μοντελο CECHG04 ξερει κανεις αν γινεται jailbreak σε αυτο το μοντελο?

η κονσολα σου ειναι με nand μνημη.

ειναι μετρημενοι στα δαχτυλα αυτοι που ασχολουνται 

με τα συγκεκριμενα μοντελα.

και ο λογος ειναι επειδη ανεβαζουν θερμοκρασιες στον θεό,

δεν ρισκαρει ο αλλος να μπει σε αυτη την διαδικασια και 

να του μεινει στο χερι η κονσολα.

αν ακους τον ανεμιστηρα μετα απο κανα 10λεπτο-τεταρτο

και δουλευει αρκετα ψηλα,θα σου προτεινα να μην ασχοληθεις καθολου.

αν οχι,στειλε πμ να σου πω τι μπορεις να κανεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

υπάρχει κάποιο site στο οποίο μπορούμε να εντοπίζουμε fixes για psngames;

 

έχω πρόβλημα με το helldivers, βγάζουν συχνά update και δεν μπορώ να βρω fix

μεχρι 2.0 ειδα εχει βγει fix.

για το 3.0 που ζητας δεν υπαρχει κατι...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα παιδιά. Ήθελα να ρωτησω αν υπαρχει καποιος τροπος να περασω το Uncharted 3 me multiman sto ps 3 γιατι εχει αρχεια πανω απο 4gb, δεν μου κανει copy ολο το παιχνιδι και γραφει οτι ειναι SPLIT και προφανως δεν τρεχει χωρις BR disc..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα παιδιά. Ήθελα να ρωτησω αν υπαρχει καποιος τροπος να περασω το Uncharted 3 me multiman sto ps 3 γιατι εχει αρχεια πανω απο 4gb, δεν μου κανει copy ολο το παιχνιδι και γραφει οτι ειναι SPLIT και προφανως δεν τρεχει χωρις BR disc..

υπαρχουν 2 τροποι για να περασεις ολο το game στο Ps3.

1.με ftp απο pc (προτεινω Flashfxp) ενωμενα με καλωδιο και τα 2 

με το ρουτερ σου.

η μεταφορα γινεται δεκτη οταν εισαι μεσα στον Multiman στο ps3.

δεν χρειαζεσαι Blackbox οπως παλια.βαζεις ip και κανεις connect.

 

2.κατεβαζεις ps3splitter στο pc

το τρεχεις,δινεις τον κεντρικο φακελο του παιχνιδιου,κ αυτοματα το 

μεγαλο αρχειο στο κανει 10 κομματια.

Μολις τελειωσει,βγαζεις το μεγαλο αρχειο απο μεσα(υπαρχει κ επιλογη delete big file στα settings αυτοματα)

και βαζεις ολον τον φακελο σε εναν εξωτερικο σκληρο η φλασακι με πολλα gb.

κουμπωνεις φλασακι στο ps3 ανοιγεις multiman/file manager και ξεκινας copy.

μολις τελειωσει,εισαι ετοιμος....

(τα παιχνιδια με μεγαλο αρχειο παιζουν ΜΟΝΟ απο το ps3,σπανια θα παιξει απο εξωτερικο καποιο)

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

υπαρχουν 2 τροποι για να περασεις ολο το game στο Ps3.

1.με ftp απο pc (προτεινω Flashfxp) ενωμενα με καλωδιο και τα 2 

με το ρουτερ σου.

η μεταφορα γινεται δεκτη οταν εισαι μεσα στον Multiman στο ps3.

δεν χρειαζεσαι Blackbox οπως παλια.βαζεις ip και κανεις connect.

 

2.κατεβαζεις ps3splitter στο pc

το τρεχεις,δινεις τον κεντρικο φακελο του παιχνιδιου,κ αυτοματα το 

μεγαλο αρχειο στο κανει 10 κομματια.

Μολις τελειωσει,βγαζεις το μεγαλο αρχειο απο μεσα(υπαρχει κ επιλογη delete big file στα settings αυτοματα)

και βαζεις ολον τον φακελο σε εναν εξωτερικο σκληρο η φλασακι με πολλα gb.

κουμπωνεις φλασακι στο ps3 ανοιγεις multiman/file manager και ξεκινας copy.

μολις τελειωσει,εισαι ετοιμος....

(τα παιχνιδια με μεγαλο αρχειο παιζουν ΜΟΝΟ απο το ps3,σπανια θα παιξει απο εξωτερικο καποιο)

Καταννοητα αυτα που μου λες αλλα δυστυχως στο λαπτοπ μου δεν εχω BR player. Μπορω να χρησιμοποιησω τον πρωτο τροπο που μου εγραψες για να τραβηξω το παιχνιδι στο λαπτοπ απο το ps3 και μετα να το στειλω στον σκληρο του ps 3?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα παιδια. Εχω παρατηρησει οτι στο ps3 μου με 4.66 habib δεν μου παιζει κανενα medal of honor. Αλλωτε black screen αλλωτε δειχνει διαφορες εικονες. Ποτε δεν μπορεσα να παιξω. Δοκιμμασα και με ενα γνησιο παιχνιδι μεσα αλλα παλι δεν λυνετε. Εχετε καμια λυση;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καταννοητα αυτα που μου λες αλλα δυστυχως στο λαπτοπ μου δεν εχω BR player. Μπορω να χρησιμοποιησω τον πρωτο τροπο που μου εγραψες για να τραβηξω το παιχνιδι στο λαπτοπ απο το ps3 και μετα να το στειλω στον σκληρο του ps 3?

μα δεν χρειαζεσαι br player,δεν κανεις copy σε cd.

Αν εχεις κατεβασει το παιχνιδι στο pc,κανεις τις ενεργειες που σου ανεφερα.

Αν εχεις το παιχνιδι σε disc,μπαινεις Multiman,πας στο game,πατας τετραγωνο κ επιλεγεις 

copy στον Hdd του ps3 και εισαι ετοιμος... :-D

 

Καλησπερα παιδια. Εχω παρατηρησει οτι στο ps3 μου με 4.66 habib δεν μου παιζει κανενα medal of honor. Αλλωτε black screen αλλωτε δειχνει διαφορες εικονες. Ποτε δεν μπορεσα να παιξω. Δοκιμμασα και με ενα γνησιο παιχνιδι μεσα αλλα παλι δεν λυνετε. Εχετε καμια λυση;

αν το τρεχεις με multiman τικαρε internal/external (αναλογα σε ποιον σκληρο το εχεις) + bd mirror (με δισκακι στο drive)

και τρεχτο,δεν υπαρχει περιπτωση να μην παιξει...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μια μικρη διορθωση μιχαλη το τριγωνο για να σου βγαλει την επιλογη για copy

με τετραγωνο αλλα και με τριγωνο βγαζει options που περιεχουν copy.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω δει πολλές τεχνικές και μεθόδους για ξεκλείδωμα του ps3 .. Έχετε κάποιο δοκιμασμένο ; Υπάρχει περίπτωση κάτι να πάει στραβά και να χαλάσει η κονσόλα ; Με το ξεκλείδωμα τι επιτυγχάνω;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...