Προς το περιεχόμενο

PlayStation 3 Hacking (ενημερώθηκε 22 Σεπ 2014) v1 [PS3]


mtzs
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικοί κανόνες για τη χρήση των νημάτων που αφορούν Hacking κονσόλας:

Επιτρέπονται:

  • Συζήτηση πάνω σε ειδήσεις για το hacking μιας κονσόλας
  •  Συζήτηση για εγκατάσταση Homebrew apps και δημιουργία/ εγκατάσταση αντιγράφων δικών σας νόμιμα αποκτηθέντων παιχνιδιών.

Δεν είναι ανεκτά τα παρακάτω:

  • Χρήση του νήματος για να αναζητήσετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών
  • Χρήση του νήματος για να ζητήσετε υποστήριξη για το πώς θα τρέξετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών που βρήκατε/κατεβάσατε.
  • Απαντήσεις του στυλ "τα  υπόλοιπα σε pm (γιατί δεν επιτρέπονται τέτοιες συζητήσεις στο forum)"

Στην περίπτωση που εντοπιστούν τέτοια μηνύματα στο νήμα και δεν έχει υποβληθεί ούτε μία αναφορά για αυτά, το νήμα θα κλειδωθεί.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 11,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Παιδιά αν κάνω jailbreak σε ps3 θα μπορώ να κατεβάζβ τσάμπα παιχνίδια? Επίσης υπάρχει περίπτωση να διαγραφεί το account μου ή κάτι τέτοιο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και μονο που σου ζηταει να βαλεις νουμερο κινητου για να σου ανοιξει το rar cfw καταλαβαινεις οτι ειναι μουφα..Αντε και με εκανες να χαρω..

δεν ειχα φτασει μεχρι εκει εγω γιαυτο ρωτησα :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

υπαρχουν ενα σωρο παρομοια βιντεος με τετοια "απατη"!!!

μην τσιμπατε,δεν προκειται να γινει κατι τετοιο.

η βαση για να μπει custom firmware ειναι το 3.55.

ολα τα υπολοιπα,σε λογια να βρισκομαστε.... :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σκεφτομαι την αγορα ps3 super slim με ode και εω τις εξης αποροιες. 1) παιρνει τα cfw που παιρνουν οι κονσολες που ειχαν 3.55 ή αλλα δικα του; 2) μπορεις να εγκαταστησεις pkg files οπως control fan utility, showtime κτλ; 3) τρως μπαν στο psn; ευαριστω εκ των πρωτερων

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αφου θέλεις τέτοια πράγματα θα πάρεις πσ3 με cfw. Οχι τίποτα από αυτά δεν κάνει και όσο για μπαν επίφοβο. Μια χαρα μπαινουν (με κίνδυνο πάντα) τa cfw ps3 στο psn.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε ευχαριστω πολυ φιλε για τις απανατησεις. Εχω ηδη ενα φατακι ps3 με cfw αλλα σκεφτομουν να παρω ενα super slim γιατι ειναι αρκετα θορυβωδες (βαζω τον ανεμιστηρα 0x85 για να εχει θερμοκρασια cpu: 58 βαθμος rsx: 48 βαθμους). Παλια ειχα ακουσει οτι δεν τρως μπαν αλλα τελικα δεν ισχυει ε; Στα ode βαζεις cfw η απλα κανεις update το ofw και παιζεις κανονικα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kαλησπερα φιλοι μου.Εχω να ασχοληθω με νεοτερο cfw στο ps3 του γιου μου κανα χρονο.Εχει βγει κατι καλυτερο να του περασω  κ με multiman κτλ.Βγαινει ενα μυνημα  που λεει οτι: The system software of your ps3 system is 4.50.To start you must update to version 4.55 or later.Και με ρωταει μετα για να του κανω update.Τι να κανω.Μια βοηθεια παρακαλω γιατι τα εχω ξεχασει και πως τα περναω.Σας ευχαριστω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

1η σελιδα του νηματος, περιπτωση 3 Γιωργη

Σε ευχαριστω πολυ.Αλλα επειδη ειμαι κ λιγο μπουμπουνας σε αυτα...υπαρχει κανα βιντεο και τι αρχεια να κατεβασω;

Απο εδω αυτος ο φιλος λεει: http://www.ps3-gr.com/t4022-topic

Μηπως ειναι καλυτερα;

 

EDIT: Τα περασα με τις οδηγιες του λινκ που εδωσα και δουλευει μια χαρα.Ευχαριστω.

Επεξ/σία από giorgos1966
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θα ηταν προτιμοτερο να αναβαθμισεις με την τελευταια εκδοση

που ειναι η 4.75 ωστε να μην εχεις φοβο να γινει καποιο λαθος

ειτε απο εσενα ειτε απο τον γιο σου να γυρισει η κονσολα σε ofw

σε περιπτωση που σου ζητησει update....

(οι περισσοτεροι ετσι την πατανε...) 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...