Προς το περιεχόμενο

PlayStation 3 Hacking (ενημερώθηκε 22 Σεπ 2014) v1 [PS3]


mtzs
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικοί κανόνες για τη χρήση των νημάτων που αφορούν Hacking κονσόλας:

Επιτρέπονται:

  • Συζήτηση πάνω σε ειδήσεις για το hacking μιας κονσόλας
  •  Συζήτηση για εγκατάσταση Homebrew apps και δημιουργία/ εγκατάσταση αντιγράφων δικών σας νόμιμα αποκτηθέντων παιχνιδιών.

Δεν είναι ανεκτά τα παρακάτω:

  • Χρήση του νήματος για να αναζητήσετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών
  • Χρήση του νήματος για να ζητήσετε υποστήριξη για το πώς θα τρέξετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών που βρήκατε/κατεβάσατε.
  • Απαντήσεις του στυλ "τα  υπόλοιπα σε pm (γιατί δεν επιτρέπονται τέτοιες συζητήσεις στο forum)"

Στην περίπτωση που εντοπιστούν τέτοια μηνύματα στο νήμα και δεν έχει υποβληθεί ούτε μία αναφορά για αυτά, το νήμα θα κλειδωθεί.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

καταλαβα, δυστυχως εχω κανει ηδη upgrade σε 4.75 version οποτε χρειαζομαι Ε3 flasher.. Ξερεις που μπορω να το βρω και αν ειναι προτιμοτερο να το κανω μονος μου (αν εχει  λιγοτερο κοστος να το κανω ο ιδιος η αν συμφερει να μου το κανει  καποιος)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 11,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

καταλαβα, δυστυχως εχω κανει ηδη upgrade σε 4.75 version οποτε χρειαζομαι Ε3 flasher.. Ξερεις που μπορω να το βρω και αν ειναι προτιμοτερο να το κανω μονος μου (αν εχει  λιγοτερο κοστος να το κανω ο ιδιος η αν συμφερει να μου το κανει  καποιος)

στειλε πμ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω παιχνίδια με αρχεία >4MB που μου γεμίζουν τον εσωτερικό σκληρό και αποφάσισα να τα "βγάλω" έξω. Όπως καταλαβαίνω αυτό γίνεται μόνο με φορμαρισμένο NTFS εξωτερικό και τα παιχνίδια σε μορφή iso.

 

Τρεις (3) λύσεις:

1) Αγοράζω δεύτερο εξωτερικό μόνο γι' αυτή τη δουλειά (σίγουρο πράγμα, αλλά με το κόστος του).

2) Κάνω δύο partitions στον εξωτερικό που έχω, ένα fat32 κι ένα ntfs και τα μοιράζω (τζάμπα λύση, με πιθανότητες κάτι να μην το βλέπει η συσκευή).

3) Φορμάρω ntfs ΟΛΟΝ τον εξωτερικό και κάνω ΟΛΑ τα παιχνίδια iso.

 

Βλέπει κανείς κάποιο λόγο για ν' αποφύγω την τρίτη λύση;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω παιχνίδια με αρχεία >4MB που μου γεμίζουν τον εσωτερικό σκληρό και αποφάσισα να τα "βγάλω" έξω. Όπως καταλαβαίνω αυτό γίνεται μόνο με φορμαρισμένο NTFS εξωτερικό και τα παιχνίδια σε μορφή iso.

 

Τρεις (3) λύσεις:

1) Αγοράζω δεύτερο εξωτερικό μόνο γι' αυτή τη δουλειά (σίγουρο πράγμα, αλλά με το κόστος του).

2) Κάνω δύο partitions στον εξωτερικό που έχω, ένα fat32 κι ένα ntfs και τα μοιράζω (τζάμπα λύση, με πιθανότητες κάτι να μην το βλέπει η συσκευή).

3) Φορμάρω ntfs ΟΛΟΝ τον εξωτερικό και κάνω ΟΛΑ τα παιχνίδια iso.

 

Βλέπει κανείς κάποιο λόγο για ν' αποφύγω την τρίτη λύση;

για μενα ασε τα παιχνιδια με μεγαλα αρχεια οπως ειναι στον εσωτερικο.

για να τα κανεις iso σε ntfs θα πρεπει να εχεις και cobra custom firmware,

ασε που ειναι και βαβουρα κ χασιμο χρονου η μετατροπη.

 

κανε fat32 τον εξωτερικο και γεμισε τον.

ετσι κ αλλιως τα παιχνιδια με μεγαλα αρχεια σε συγκριση με τα μη,

ειναι πολυ-πολυ λιγοτερα...

 

Αλλη λυση να αλλαξεις τον εσωτερικο με μεγαλυτερο,και να εχεις ΜΟΝΟ

τα games με μεγαλα αρχεια και στον εξωτερικο fat32 τα υπολοιπα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βιαζεσαι βρε,εχεις manager για να παιξεις τα games και θες psnpatch?

 

Ενδιαφέρομαι για το Helldivers που είναι PSN game.

 

Ο irisman βγήκε λέει για 4.75 αλλά δεν τον έχω δοκιμάσει ακόμα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

υπαρχει καποιος απο ηρακλειο κρητης που να κανει jailbreak και να  βρισκεται στ φορουμ αν ναι ας μ στειλει καποιο προσωπικο μηνυμα ευχαριστω πολυ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

υπαρχει καποιος απο ηρακλειο κρητης που να κανει jailbreak και να  βρισκεται στ φορουμ αν ναι ας μ στειλει καποιο προσωπικο μηνυμα ευχαριστω πολυ

στειλε μνμα στον carbon86(Νικηφορος) που ειναι Ρεθυμνο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ολοκληρο ηρακλειο και δεν εχουμε εναν να κανει jailbreak τι στο καλο :Ρ 
βρηκα εναν τυπο δηλαδη για την ακριβεια ο οποιος μαλλον το χει κανει επιστημη το jailbreak αφου μου ζητησε 100 ευρω περιπου οποτε τον εστειλα αδιαβαστο λεω τι αλλο θα ακουσω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα παιδια θα ηθελα μια βοηθεια εχω αγορασει το e3 flasher και εχω λυσει την κονσολα και το χω συνδεσει κανω το update και μετα τα 8 λαμπακια το σβηνω, μετα παω να κανω back up και ολοκληρωνω με την πρωτη ή με τρια αρχεια αναλογος το update οταν παω να τα τσεκαρω στο pc αν ειναι σωστα μου βγαζει error οτι δεν εχουν γραφτει σωστα... τι μπορει να φταιει γιατι δεν μπορω να προχωρησω αν δεν γινει αυτο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι έκδοση έχει η κονσόλα και με ποιό ακριβώς πρόγραμμα (έκδοση επίσης) το ελέγχεις?

4,75

Με το Flow Rebuilder αμα εχω τα τρια αρχεια (συμφωνα με το αρθρο εδω http://www.ps3-gr.com/t2632-topic)

Ή το Nor Inspector εκδοση 0,01 νομιζω δεν εχει αλλο και δινει ενα αρχειο γιατι εκει βαζω το samsung update

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το πιο δυνατό για έλεγχο NOR είναι το PS3 Dump Checker που επίσημα διανέμεται απο εδω

Είναι ενημερωμένο για να ελέγχει και 4.75 backup οπότε λογικά δεν θα σου βγάλει κάποιο σφάλμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το πιο δυνατό για έλεγχο NOR είναι το PS3 Dump Checker που επίσημα διανέμεται απο εδω

Είναι ενημερωμένο για να ελέγχει και 4.75 backup οπότε λογικά δεν θα σου βγάλει κάποιο σφάλμα.

Σε ευχαριστω πολυ για την βοηθεια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...