Προς το περιεχόμενο

PlayStation 3 Hacking (ενημερώθηκε 22 Σεπ 2014) v1 [PS3]


mtzs
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικοί κανόνες για τη χρήση των νημάτων που αφορούν Hacking κονσόλας:

Επιτρέπονται:

  • Συζήτηση πάνω σε ειδήσεις για το hacking μιας κονσόλας
  •  Συζήτηση για εγκατάσταση Homebrew apps και δημιουργία/ εγκατάσταση αντιγράφων δικών σας νόμιμα αποκτηθέντων παιχνιδιών.

Δεν είναι ανεκτά τα παρακάτω:

  • Χρήση του νήματος για να αναζητήσετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών
  • Χρήση του νήματος για να ζητήσετε υποστήριξη για το πώς θα τρέξετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών που βρήκατε/κατεβάσατε.
  • Απαντήσεις του στυλ "τα  υπόλοιπα σε pm (γιατί δεν επιτρέπονται τέτοιες συζητήσεις στο forum)"

Στην περίπτωση που εντοπιστούν τέτοια μηνύματα στο νήμα και δεν έχει υποβληθεί ούτε μία αναφορά για αυτά, το νήμα θα κλειδωθεί.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γεια σας παιδια εχω το ps3 με 4,70 εκδοση,υπαρχει τροπος να το κανω jailbreak χωρις να κανω downgrade?και αν ναι υπαρχει μηπως καποιος αναλυτικος οδηγος?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 11,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Παιδια οταν αναβω το ps3 μου λεει :

Τhe file system on the system storage is corrupted and will be restored .

.....παταω οκ και μετα συμπληρωνει μια μπαρα μεχρι τα 100% και μετα μαυρη οθονη!

Τι πρεπει να κανω?

Ευχαριστω!

 

Το εβαλα σε safe mode και εκανα απο εκει restore system αλλα κανενα τεταρτο λεει

preparing... please wait. και δε βγαζει τιποτα αλλο.

Επεξ/σία από dinhio
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια οταν αναβω το ps3 μου λεει :

Τhe file system on the system storage is corrupted and will be restored .

.....παταω οκ και μετα συμπληρωνει μια μπαρα μεχρι τα 100% και μετα μαυρη οθονη!

Τι πρεπει να κανω?

Ευχαριστω!

 

Το εβαλα σε safe mode και εκανα απο εκει restore system αλλα κανενα τεταρτο λεει

preparing... please wait. και δε βγαζει τιποτα αλλο.

Το έφτιαξες ή οχι ακόμα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αφού δοκίμασες ήδη οτι μπορείς απο την κονσόλα, προχώρα σε άλλο επίπεδο.

Βγάλε τον δίσκο απο την κονσόλα, βάλτο σε υπολογιστή, βρές την διατομή του δίσκου απο το "Πίνακας ελέγχου->Εργαλεία διαχείρησης->Διαχείρηση υπολογιστή->Διαχείριση Δίσκων" σβήσε την διατομή, ξαναφτιάξτη και κάνε διαμόρφωση σε ntfs. Ξαναβάλε τον δίσκο στο ps3, άναψε το, θα σου πει οτι ο δίσκος θέλει διαμόρφωση για να παίξει στο ps3.

Πάτα οκ και περίμενε, αμα ξανακολλήσει χλωμά τα πράγματα για τον δίσκο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν δοκιμασα απο το safe mode ,restore ps3 system...αλλα αν το κανω θα τα σβησει ολα!

Η διαμορφωση απο το pc δε θα τον κανει φορματ?

Δε μπορω καπως να σωσω τα saves?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 χρονια το εχω απο fat 500gb.

Το εκανα format απο το safe mode.Παιδια αυτο απο τι μπορει να εγινε για να μην το ξαναπαθω?

Καποιες φορες δεν επιανε καλα το καλωδιο του ρευματος και εκανε κατι ηχους σαν παρασιτα ,

 ή μπορει να ηταν απο εκει,ή επειδη εκανα turn off κατευθειαν απο τα games?

Σας ευχαριστω για τη βοηθεια!

R.I.P για τα saves :cry:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ακραίο αλλά μικρή πιθανότητα απο τον σπινθήρα, οι πλειοψηφία των πιθανοτήτων είναι οτι απλά χάλασε ο δίσκος, χωρίς να του φταίει κάτι (εκτός απο την μάρκα :P )

Δοκίμασε παρολαυτά οσα σου είπα πρίν, μπορεί απλα να έχει πάθει ζημιά σύστημα αρχείων του ps3 και οχι ο δίσκος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να κάνω μια πολύ απλή ερώτηση που ίσως σε πολλούς φανεί χαζή απλά είναι τα πρώτα μου βήματα σε PS3 λόγω του γιού μου. Για την ιστορία του πήρα ένα μεταχειρισμένο PS3 CECH-2504B με 4.65 firmware από μέλος της σελίδας το οποίο ήταν έτοιμο για να παίζει παιχνίδια από το δίσκο του όπως και έπαιζε. Μετά από κάποιες ημέρες και χωρίς να ξέρω τι ακριβώς έχει κάνει ο πιτσιρικάς μου δεν του βγάζει πλέον το εικονίδιο που πατούσε για να περάσει ένα παιχνίδι από το δίσκο ή για να το παίξει από το δίσκο. Μήπως μπορεί κάποιος να με βοηθήσει σχετικά με το τι πρέπει να κάνω για να επανέλθει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κοιταξε στην στηλη των games αν υπαρχουν οι επιλογες 

install package files και app/ps3 home.

AN ΔΕΝ υπαρχουν,εκανε ο μικρος update σε official sony 

firmware τρεχοντας καποιο παιχνιδι.

οποτε ξανα ανοιγμα κονσολας και downgrade....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...