Προς το περιεχόμενο

PlayStation 3 Hacking (ενημερώθηκε 22 Σεπ 2014) v1 [PS3]


mtzs
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικοί κανόνες για τη χρήση των νημάτων που αφορούν Hacking κονσόλας:

Επιτρέπονται:

  • Συζήτηση πάνω σε ειδήσεις για το hacking μιας κονσόλας
  •  Συζήτηση για εγκατάσταση Homebrew apps και δημιουργία/ εγκατάσταση αντιγράφων δικών σας νόμιμα αποκτηθέντων παιχνιδιών.

Δεν είναι ανεκτά τα παρακάτω:

  • Χρήση του νήματος για να αναζητήσετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών
  • Χρήση του νήματος για να ζητήσετε υποστήριξη για το πώς θα τρέξετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών που βρήκατε/κατεβάσατε.
  • Απαντήσεις του στυλ "τα  υπόλοιπα σε pm (γιατί δεν επιτρέπονται τέτοιες συζητήσεις στο forum)"

Στην περίπτωση που εντοπιστούν τέτοια μηνύματα στο νήμα και δεν έχει υποβληθεί ούτε μία αναφορά για αυτά, το νήμα θα κλειδωθεί.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Τhank you..την μεταφορα του iso ομως θα την κανω απο το pc η γινεται κατευθειαν απο το ps3?

αν το iso ειναι μεγαλυτερο απο 4gb θα πρεπει να το κανεις 

μεταφορα μεσω δικτυου(ftp transfer) απο το pc.

αν ειναι μικροτερο,το βαζεις σε ενα φλασακι/εξ.σκληρο fat32

και το μεταφερεις απο file manager του multiman.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 11,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

παιδιά με cfw 4.70 και γενικά με cfw, μπορούμε να μπούμε σε PSN ή θα φάμε κανένα brickάρισμα ;;;

"brickaρισμα" δεν θα φας,αλλα 'banαρισμα" ναι.... :-D

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα σας ταλαιπωρισω λιγο ακομα αλλα ειναι μεχρι να μαθω ακριβως τι παιζει επειδη ακομα ειμαι νεος στο ps3 modiing. Λοιπον ειχα ενα παιχνιδι, το Killzone 2 συγγεκριμενα, το οποιο εβαλα κανονικα στον εσωτερικο σκληρο μεσω ftp .Το game ηταν περιπου 8,4 gb το οποιο οπως εκανα ενα test μεσω multiman μου εβγαλε οτι ειχε ενα big file που δεν νομιζω οτι επαιζε ρολο απλα το αναφερω. Το παιχνιδι λοιπον ενω φορτωνει κανονικα και μεσω multiman και μεσω webman αρνειται να ανοιξει και καθε φορα μου βγαζει black screen οταν παω να παιξω. Βηματα που εχω κανει μεχρι τωρα ειναι να τσεκαρω το game id αν ειναι σωστο, να κανω τεστ το παιχνιδι μεσω multiman και επισης να το κανω update. Nα πω οτι δεν μου ξαναετυχε τετοιο θεμα και αναρωτιεμαι αν ειναι θεμα με το cfw. Eχω το 4.70 του Habib αν θυμαμαι καλα στην τελευταια εκδοση του. Απο μια ερευνα που εκανα σε ξενα forums ελεγαν για fix του EBOOT...δεν ξερω αν χρειαζεται στα συγχρονα cfw...αυτο δεν ειναι οταν το firmware του δεν ταιριαζει με αυτο της κονσολας; Εχετε καποια ιδεα για το συγγεκριμενο game γιατι απ οτι διαβασα υπηρχε και σε αλλους προβλημα αλλα δεν βρηκα καπου ξεκαθαρη απαντηση και το θεμα ειναι οτι θα ηθελα να παιξω ολη την τριλογια γιατι εχω μεινει στο πρωτο απο το ps2 χαχα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα σας ταλαιπωρισω λιγο ακομα αλλα ειναι μεχρι να μαθω ακριβως τι παιζει επειδη ακομα ειμαι νεος στο ps3 modiing. Λοιπον ειχα ενα παιχνιδι, το Killzone 2 συγγεκριμενα, το οποιο εβαλα κανονικα στον εσωτερικο σκληρο μεσω ftp .Το game ηταν περιπου 8,4 gb το οποιο οπως εκανα ενα test μεσω multiman μου εβγαλε οτι ειχε ενα big file που δεν νομιζω οτι επαιζε ρολο απλα το αναφερω. Το παιχνιδι λοιπον ενω φορτωνει κανονικα και μεσω multiman και μεσω webman αρνειται να ανοιξει και καθε φορα μου βγαζει black screen οταν παω να παιξω. Βηματα που εχω κανει μεχρι τωρα ειναι να τσεκαρω το game id αν ειναι σωστο, να κανω τεστ το παιχνιδι μεσω multiman και επισης να το κανω update. Nα πω οτι δεν μου ξαναετυχε τετοιο θεμα και αναρωτιεμαι αν ειναι θεμα με το cfw. Eχω το 4.70 του Habib αν θυμαμαι καλα στην τελευταια εκδοση του. Απο μια ερευνα που εκανα σε ξενα forums ελεγαν για fix του EBOOT...δεν ξερω αν χρειαζεται στα συγχρονα cfw...αυτο δεν ειναι οταν το firmware του δεν ταιριαζει με αυτο της κονσολας; Εχετε καποια ιδεα για το συγγεκριμενο game γιατι απ οτι διαβασα υπηρχε και σε αλλους προβλημα αλλα δεν βρηκα καπου ξεκαθαρη απαντηση και το θεμα ειναι οτι θα ηθελα να παιξω ολη την τριλογια γιατι εχω μεινει στο πρωτο απο το ps2 χαχα.

λογικα θα φταιει το release που "πηρες"..

κανε ενα τεστ ομως πρωτα με multiman και δισκακι μεσα στο drive,

πατα τετραγωνο στα options του game στον multiman,

και τικαρε internal+bd mirror

http://prntscr.com/6zjae0

 

με webman τυχαινει καμμια φορα κ δεν παιζει καποιο παιχνιδι,

αλλα ειναι σπανιο φαινομενο.

 

κανε και πες μας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

"brickaρισμα" δεν θα φας,αλλα 'banαρισμα" ναι.... :-D

ναι, ban ήθελα να πω...δλδ τι μπορεί να πάθουμε ;; να κλειδωθεί το ps3 ή μόνο το psn ;;;...δεν μπορούμε να μπούμε με κάποιο τρόπο στο PSN ;;;μπορούμε να παίξουμε online παιχνίδια ;;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

δες θερμοκρασιες κατ'αρχην.μεσα στο setup του webman πανω,

αλλα και απο xmb πατωντας select+start

στις fat βαζω συνηθως 38-40% .

αν σε ικανοποιει μετα απο καποια ωρα gaming,το αφηνεις.

ειδαλλως ανεβαζεις/κατεβαζεις συμφωνα με το ποσο φτανει.

 

εγω μεσα απο το fan control το βαζω manual fan control 0x40. αυτο εννοεις?ομως ο webman δειχνει οτι ειναι fan manual 62%. αυτο οταν παταω πανω δεν μπορω να το κατεβασω μονο να το ανεβασω. επισης εχει στο setup του τικαρισμενο το enable dynamic fan contron ειναι τικαρισμενο το auto 68% και ατικαριστο το manual 62%. εχω μπερδευτει που να βαλω τελικα τι ρυθμιση και με πιο τροπο?

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

δες θερμοκρασιες κατ'αρχην.μεσα στο setup του webman πανω,

αλλα και απο xmb πατωντας select+start

στις fat βαζω συνηθως 38-40% .

αν σε ικανοποιει μετα απο καποια ωρα gaming,το αφηνεις.

ειδαλλως ανεβαζεις/κατεβαζεις συμφωνα με το ποσο φτανει.

 

εγω μεσα απο το fan control το βαζω manual fan control 0x40. αυτο εννοεις?ομως ο webman δειχνει οτι ειναι fan manual 62%. αυτο οταν παταω πανω δεν μπορω να το κατεβασω μονο να το ανεβασω. επισης εχει στο setup του τικαρισμενο το enable dynamic fan contron ειναι τικαρισμενο το auto 68% και ατικαριστο το manual 62%. εχω μπερδευτει που να βαλω τελικα τι ρυθμιση και με πιο τροπο?

 

 

αν εχεις εξτρα εφαρμογη fan control σβηστη.

μπες στο setup του webman και τικαρε το manual το οποιο 

ειναι ηδη στο 35% .

παιξε αναμεσα 35-40% αναλογα τις θερμοκρασιες που σου ανεβαζει.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα και αο εμενα :-)

Εχω ενα PS3 στα 250GB Slim με Model No CECH-2504B

και CFW 4.65 νομιζω και date code 0C παλη νομιζω

Μπορω να τσιπαρω την κονσολα να παιζω παιχνιδια απο εξωτερικο σκληρο 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα και αο εμενα :-)

Εχω ενα PS3 στα 250GB Slim με Model No CECH-2504B

και CFW 4.65 νομιζω και date code 0C παλη νομιζω

Μπορω να τσιπαρω την κονσολα να παιζω παιχνιδια απο εξωτερικο σκληρο 

ναι μπορεις κανονικοτατα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλος πήρε από ebay(μένει Γερμανία) ένα slim 2504b. Επειδή έχω χαθεί λίγο, αυτό παίρνει downgrade? Datecode θα μάθουμε όταν το παραλάβει.

αν ειναι μεχρι 0D γινεται κανονικοτατα.

αν εχει 1Α τρεχει το minimum version checker 

και του λεει μεχρι ποιο firmware κατεβαινει η κονσολα.

αν λεει 3.55 και κατω εισαι οκ.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...