Προς το περιεχόμενο

PlayStation 3 Hacking (ενημερώθηκε 22 Σεπ 2014) v1 [PS3]


mtzs
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικοί κανόνες για τη χρήση των νημάτων που αφορούν Hacking κονσόλας:

Επιτρέπονται:

  • Συζήτηση πάνω σε ειδήσεις για το hacking μιας κονσόλας
  •  Συζήτηση για εγκατάσταση Homebrew apps και δημιουργία/ εγκατάσταση αντιγράφων δικών σας νόμιμα αποκτηθέντων παιχνιδιών.

Δεν είναι ανεκτά τα παρακάτω:

  • Χρήση του νήματος για να αναζητήσετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών
  • Χρήση του νήματος για να ζητήσετε υποστήριξη για το πώς θα τρέξετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών που βρήκατε/κατεβάσατε.
  • Απαντήσεις του στυλ "τα  υπόλοιπα σε pm (γιατί δεν επιτρέπονται τέτοιες συζητήσεις στο forum)"

Στην περίπτωση που εντοπιστούν τέτοια μηνύματα στο νήμα και δεν έχει υποβληθεί ούτε μία αναφορά για αυτά, το νήμα θα κλειδωθεί.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

παιδια δε μπορω να μπω psn ,μου βγαζει αυτον τον κωδικο 8002Α224.Αλλα απο οτι ειδα δεν ειναι στα ban error codes!

Ξερει κανεις τιποτα?Ευχαριστω

αν εχεις κατω απο 4.70 cfw με spoof πρεπει να το βγαλεις

και να βαλεις καθαρο 4.70

εκτος και αν εχεις banned console id 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 11,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

οχι εβαλα πριν καμια εβδομαδα 4,70 cobra για να μπω psn ,εμπαινε κανονικα 2-3 μερες...απλα δεν ξερω αν φταει στην αρχη που ειχα και το psn patch και το ετρεχα και αυτο ή που ειχα πειραξει κατι στις ρυθμισεις webman στα psn id ,εκει που εχει δυο κουτια με κατι αριθμους,ειχα πατησει το γκριζο κουτι και μου τα ειχε κανει 000010100 κατι τετοια.Πως μπορω να καταλαβω με σιγουρια αν ειναι ban!?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οχι εβαλα πριν καμια εβδομαδα 4,70 cobra για να μπω psn ,εμπαινε κανονικα 2-3 μερες...απλα δεν ξερω αν φταει στην αρχη που ειχα και το psn patch και το ετρεχα και αυτο ή που ειχα πειραξει κατι στις ρυθμισεις webman στα psn id ,εκει που εχει δυο κουτια με κατι αριθμους,ειχα πατησει το γκριζο κουτι και μου τα ειχε κανει 000010100 κατι τετοια.Πως μπορω να καταλαβω με σιγουρια αν ειναι ban!?

σβησε τελειως τα νουμερα της id αστο κενο και κανε save.

η μπορεις να πας multiman/system information να δεις την id σου

και να την βαλεις σωστα μεσα στον webman

και κανεις save τερμα κατω.

δοκιμασε να μπεις PSN....

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κομπλε τα σβησα και τα 4 κουτια ,κενα, και μπηκε!Χρειαζεται να τα συμπληρωσω με τα κανονικα νουμερα λη να τα αφησω ετσι?

Ευχαριστω φιλε!

ωραιος.

δεν χρειαζεται,στον webman βαζεις αλλη id σε περιπτωση που 

μπαναριστει η μαμισια,ετσι ωστε να bootarei η κονσολα με την 

εξτρα  ;)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα σε ολους...Πηγα μετα απο καιρο να περασω κανα παιχνιδι στο πσ3 απο το σκληρο,και δεν μου αναγνωριζει τον σκληρο.Ουτε και θυμαμαι που τον εμφανιζει...Να πω τα βηματα που εκανα,αφου συνδεσα το σκληρο,εκανα toggle ,και μετα μπηκα στον file manager του multiman,εκει αν θυμαμαι καλα,εμπαινα στο εικονιδιο του multiman,και μετα εμπαινα στον φακελο data,και εκει εμφανιζε τον σκληρο...

Οποτρ η εχω ξεχασει την διαδικασια,η δεν αναγνωριζει τον σκληρο..Οποιος μπορει ας με βοηθησει!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά χαίρεται σε όλους. Μου έδωσε ένας φίλος μου ένα ps3 fat που δεν το θελε και ήθελα να ρωτήσω:

1. Θέλω ένα σκληρό δίσκο για εσωτερικό. Πόσες στροφές πρέπει να έχει, είναι ο 2,5 ιντσών;

2 Έχω διαβάσει για να το χακάρω, αλλά λόγω ότι το έχω εδώ και λίγες ημέρες το ps3 και δεν είχα ποτέ μου κονσόλα, δεν καταλαβαίνω πως μπορώ να το κάνω. Μπορεί κάποιος να με βοηθήσει;

   Ευχαριστώ όλους σας και ζητώ την κατανόησή σας ως προς τις ερωτήσεις μου, καθώς όπως ανέφερα παραπάνω είμαι τελείως άσχετος και θέλω οπωσδήποτε να το χακάρω γιατί δεν έχω τη δυνατότητα για αγορά παιχνιδιών. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

τα καινούρια ps3 δέχονται CFW;

μονο με cobra ode το οποιο ειναι ασυμφορο ως προς το θεμα αγορας(80-100 ευρω)

και μενει μονιμα μεσα στην κονσολα.

 

Παιδιά χαίρεται σε όλους. Μου έδωσε ένας φίλος μου ένα ps3 fat που δεν το θελε και ήθελα να ρωτήσω:

1. Θέλω ένα σκληρό δίσκο για εσωτερικό. Πόσες στροφές πρέπει να έχει, είναι ο 2,5 ιντσών;

2 Έχω διαβάσει για να το χακάρω, αλλά λόγω ότι το έχω εδώ και λίγες ημέρες το ps3 και δεν είχα ποτέ μου κονσόλα, δεν καταλαβαίνω πως μπορώ να το κάνω. Μπορεί κάποιος να με βοηθήσει;

   Ευχαριστώ όλους σας και ζητώ την κατανόησή σας ως προς τις ερωτήσεις μου, καθώς όπως ανέφερα παραπάνω είμαι τελείως άσχετος και θέλω οπωσδήποτε να το χακάρω γιατί δεν έχω τη δυνατότητα για αγορά παιχνιδιών. 

σκληρο βαζεις μεχρι 750gb 2.5"αρη.

και 7.500 rpm να παρεις,το ps3 θα τον δουλευει στις 5.400 rpm.

οσο αφορα το χακαρισμα,αν εχει μεχρι 3.55 firmware,το σεταρεις με ενα 

fat32 usb stick.αν εχει παραπανω απο 3.55 χρειαζεται ανοιγμα η κονσολα,

τοποθετηση hardware υλικου,και downgrade σε 3.55,και μετα περασμα cfw.

By the way,πες μας και ποιο μοντελο CECHxxxxx ειναι....

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ok,ισχυουν αυτα που ανεφερα πριν..

Δηλαδή γίνεται με φλασακι; Είναι εύκολη διαδικασία το χακαρισμα γιατί όπως προείπα είμαι εντελώς άσχετος και μου ζήτησαν από μαγαζί 50 € για να μου το φτιάξουν. Ακόμη είδα τώρα στο πλει ότι έχει την 3.66 έκδοση, άρα είναι πρόβλημα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδή γίνεται με φλασακι; Είναι εύκολη διαδικασία το χακαρισμα γιατί όπως προείπα είμαι εντελώς άσχετος και μου ζήτησαν από μαγαζί 50 € για να μου το φτιάξουν. Ακόμη είδα τώρα στο πλει ότι έχει την 3.66 έκδοση, άρα είναι πρόβλημα;

αν εχει παραπανω απο 3.55 χρειαζεται ανοιγμα η κονσολα,

τοποθετηση hardware υλικου,και downgrade σε 3.55,και μετα περασμα cfw.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορείς εσύ ή κάποιο άλλο παιδί να με καθοδηγήσει τι και πως μπορώ να το κάνω; Μένω Αθήνα. Ξέρω ρωτάω πολλά, αλλά ήθελα να το φτιάξω. Ευχαριστώ για το χρόνο σου και χρόνια πολλά για τις μέρες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...