Προς το περιεχόμενο

PlayStation 3 Hacking (ενημερώθηκε 22 Σεπ 2014) v1 [PS3]


mtzs
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικοί κανόνες για τη χρήση των νημάτων που αφορούν Hacking κονσόλας:

Επιτρέπονται:

  • Συζήτηση πάνω σε ειδήσεις για το hacking μιας κονσόλας
  •  Συζήτηση για εγκατάσταση Homebrew apps και δημιουργία/ εγκατάσταση αντιγράφων δικών σας νόμιμα αποκτηθέντων παιχνιδιών.

Δεν είναι ανεκτά τα παρακάτω:

  • Χρήση του νήματος για να αναζητήσετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών
  • Χρήση του νήματος για να ζητήσετε υποστήριξη για το πώς θα τρέξετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών που βρήκατε/κατεβάσατε.
  • Απαντήσεις του στυλ "τα  υπόλοιπα σε pm (γιατί δεν επιτρέπονται τέτοιες συζητήσεις στο forum)"

Στην περίπτωση που εντοπιστούν τέτοια μηνύματα στο νήμα και δεν έχει υποβληθεί ούτε μία αναφορά για αυτά, το νήμα θα κλειδωθεί.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Thanks! Αν και τωρα που το ξαναβλεπω στον webman ειναι Auto at: 72ο C αλλα το εβαλα στο Manual 35% fan speed. Αν παρολα αυτα ομως η θερμακρασια ανεβει μεσα στο game θα ανεβασει παραπανω στροφες ο ανεμηστηρας? Αυτη να υποθεσω ειναι η δουλεια του dynamic fan control.

Δεν προκειται να σου ανεβασει θερμοκρασια,διοτι του δινεις σταθερες στροφες

και ψυχεται συνεχεια....

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 11,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

παιδια για να μπω psn τι fw θελει?Τα εχω κανει λιγο σαλατα....

Ειχα ermak 4.66 και πηγα να μπω και μου ελεγε a system update is required,μετα εβαλα το ermak 4,66 ported to 4,70 τα ιδια,μετα το arch 4,70 spoofer τα ιδια!Ξερει κανεις τι να κανω και αν μπορει να μου πει τι ειναι το psn patch?

Eυχαριστω!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια για να μπω psn τι fw θελει?Τα εχω κανει λιγο σαλατα....

Ειχα ermak 4.66 και πηγα να μπω και μου ελεγε a system update is required,μετα εβαλα το ermak 4,66 ported to 4,70 τα ιδια,μετα το arch 4,70 spoofer τα ιδια!Ξερει κανεις τι να κανω και αν μπορει να μου πει τι ειναι το psn patch?

Eυχαριστω!

βαλε ειτε Darknet 4.70 cobra ειτε habib cobra 4.70

με του ermak το 4.66 ταιριαζει ΜΟΝΟ sen enabler 5.8.0

για να μπεις PSN.

καλυτερα βαλε ενα απο τα 2 cfw που σου ανεφερα... 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ωραια ,σε ευχαριστω φιλε!Αμα βαλω 4,70 μετα θα μπορω να φορτωσω παιχνιδια,αφου δεν εχει βγει mm 4,70?Kαι κατι ακομα για το psn patch απο οτι καταλαβα καμουφλαρει τα cfw και τα κανει πιο ασφαλη ωστε να μην μπαναριστουν?Θελει καποια ιδιατερη ρυθμιση μετα την εγκατασταση,ή απλως πατω χ και οταν ακουσω το μπιπ ειναι ετοιμο?

Ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

μου ζηταει συνεχεια (το κανω και το ξαναζηταει) restore file system(αφου εκανα και restore default settings δειχνει "μαυρο")....η μονη λυση ειναι να κανω restore ps3 system (ουτε το rebuild database βοηθησε); αν το κανω αυτο θα πρεπει να ξαναπεραστει το cfw και ποσο ευκολο ειναι αυτο;

Επεξ/σία από gianniskoz
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ωραια ,σε ευχαριστω φιλε!Αμα βαλω 4,70 μετα θα μπορω να φορτωσω παιχνιδια,αφου δεν εχει βγει mm 4,70?Kαι κατι ακομα για το psn patch απο οτι καταλαβα καμουφλαρει τα cfw και τα κανει πιο ασφαλη ωστε να μην μπαναριστουν?Θελει καποια ιδιατερη ρυθμιση μετα την εγκατασταση,ή απλως πατω χ και οταν ακουσω το μπιπ ειναι ετοιμο?

Ευχαριστω

εαν βαλεις το cobra 4.70 θα παιζεις discless απο xmb ολα τα παιχνιδια με webman.

multiman ειναι συμβατος με το 4.70.βαζεις την 4.66.00 κ μετα απο πανω την 4.66.10

που ειναι η τελευταια.

οσο για το psnpatch δεν το χρειαζεσαι,εχει combo o webman (R2+ΤΡΙΓΩΝΟ)

την ωρα του Loading game,την ιδια δουλεια κανει....

 

μου ζηταει συνεχεια (το κανω και το ξαναζηταει) restore file system(αφου εκανα και restore default settings δειχνει "μαυρο")....η μονη λυση ειναι να κανω restore ps3 system (ουτε το rebuild database βοηθησε); αν το κανω αυτο θα πρεπει να ξαναπεραστει το cfw και ποσο ευκολο ειναι αυτο;

βαλε αλλον σκληρο στο ps3 και κανε αυτα που σου ζηταει.

cfw θα βαλεις αυτο που ειχες.

τον παλιο θα πρεπει να τον κανεις φορματ ξανα.

αν δεν εχεις 2ο σκληρο,φορματ σε φατ32 στο pc και ξανα κουμπωμα στην κονσολα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα!Χειαζομαι την βοηθεια σας και τις συμβουλες σας...

Η περιπτωση μου εχει ως εξης: Ημουν μεσα στον multiman και περνουσα παιχνιδια απο τον εξωτερικο σκληρο(ntfs) στο εσωτερικο του ps3.Μολις τελειωσε η μεταφορα ενος παιχνιδου πηγα να κανω αντιγραφη ακομα ενα αλλα δεν μου αναγνωριζε τον εξωτερικο δισκο.Τον εβγαλα και τον ξαναεβαλα αλλα τιποτα. Προσπαθησα να ξανακανω την διαδικασια για να τον βλεπει το ps3 μεσα multiman αλλα εδω ειναι το θεμα...Δεν μου τον αναγνωριζει ουτε στο PC. Οταν τον συνδεω μου βγαζει αγνωστη συσκευη...Ο δισκος ακουγεται οτι δουλευει(κανει θορυβο)...Ξερει κανεις τιποτα?Τι μπορω να κανω ή τι πρεπει να κανω?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

βαλε αλλον σκληρο στο ps3 και κανε αυτα που σου ζηταει.

cfw θα βαλεις αυτο που ειχες.

τον παλιο θα πρεπει να τον κανεις φορματ ξανα.

αν δεν εχεις 2ο σκληρο,φορματ σε φατ32 στο pc και ξανα κουμπωμα στην κονσολα.

 

αν κανω φορματ(απο το πισι) τον σκληρο και μετα τον ξαναβαλω θα μπει αυτοματα το cfw; να αποφυγω restore ps3 system;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα!Χειαζομαι την βοηθεια σας και τις συμβουλες σας...

Η περιπτωση μου εχει ως εξης: Ημουν μεσα στον multiman και περνουσα παιχνιδια απο τον εξωτερικο σκληρο(ntfs) στο εσωτερικο του ps3.Μολις τελειωσε η μεταφορα ενος παιχνιδου πηγα να κανω αντιγραφη ακομα ενα αλλα δεν μου αναγνωριζε τον εξωτερικο δισκο.Τον εβγαλα και τον ξαναεβαλα αλλα τιποτα. Προσπαθησα να ξανακανω την διαδικασια για να τον βλεπει το ps3 μεσα multiman αλλα εδω ειναι το θεμα...Δεν μου τον αναγνωριζει ουτε στο PC. Οταν τον συνδεω μου βγαζει αγνωστη συσκευη...Ο δισκος ακουγεται οτι δουλευει(κανει θορυβο)...Ξερει κανεις τιποτα?Τι μπορω να κανω ή τι πρεπει να κανω?

 

πηγαινε πινακα ελεγχου/συστημα κ ασφαλεια/δημιουργια κ διαμορφωση σκληρων.

δες αν τον βλεπει,κ πατας δεξι κλικ πανω του κ επελεξε σημανση διαμερισματος ως ενεργου

και δες αν εφτιαξε.

αν κανω φορματ(απο το πισι) τον σκληρο και μετα τον ξαναβαλω θα μπει αυτοματα το cfw; να αποφυγω restore ps3 system;

οχι βεβαια,δεν θα μπει αυτοματα,θα πρεπει εσυ με ενα φλασακι να το βαλεις.

προσεχε μονο τι firmware θα βαλεις.

πρεπει να ειναι το ιδιο που εχεις.

αν κολλας καπου στειλε μνμα να σου πω λεπτομερειες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

είμαι με Darknet Cobra 7.03 και Webman 1.41.40.

 

Για να μπω PSN με ασφαλεια κάνω τα παρακάτω;

 

1) φορτώνω το game με webman

 

2) Τρέχω το υποτιθέμενο Disκάκι

 

3) την ώρα που loadarei το game πατάω R2 + Τρίγωνο. 

 

4) βγαίνω στο XMB και κάνω log in στο PSN

 

αυτό το την ώρα που loadarei με προβληματίζει, πότε ακριβώς πρέπει να το πατήσω; μετά πως μπορώ να ελέγξω ότι είναι όντως ασφαλές να μπω psn;

 

Είναι πιο ασφαλές να τρέχω PSN Patch;

 

Τέλος έχει ακουστεί τίποτα για BAN σε Online BF Hardline; To έχει δοκιμάσει κανείς;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

είμαι με Darknet Cobra 7.03 και Webman 1.41.40.

 

Για να μπω PSN με ασφαλεια κάνω τα παρακάτω;

 

1) φορτώνω το game με webman

 

2) Τρέχω το υποτιθέμενο Disκάκι

 

3) την ώρα που loadarei το game πατάω R2 + Τρίγωνο. 

 

4) βγαίνω στο XMB και κάνω log in στο PSN

 

αυτό το την ώρα που loadarei με προβληματίζει, πότε ακριβώς πρέπει να το πατήσω; μετά πως μπορώ να ελέγξω ότι είναι όντως ασφαλές να μπω psn;

 

Είναι πιο ασφαλές να τρέχω PSN Patch;

 

Τέλος έχει ακουστεί τίποτα για BAN σε Online BF Hardline; To έχει δοκιμάσει κανείς;

πατα R2+τριγωνο πριν τρεξεις το "δισκακι", και log in στο PSN 

ΠΑΝΤΑ θα κανεις μεσα απο το παιχνιδι,οπως και sign out

πριν κανεις quit game... :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...