Προς το περιεχόμενο

PlayStation 3 Hacking (ενημερώθηκε 22 Σεπ 2014) v1 [PS3]


mtzs
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικοί κανόνες για τη χρήση των νημάτων που αφορούν Hacking κονσόλας:

Επιτρέπονται:

  • Συζήτηση πάνω σε ειδήσεις για το hacking μιας κονσόλας
  •  Συζήτηση για εγκατάσταση Homebrew apps και δημιουργία/ εγκατάσταση αντιγράφων δικών σας νόμιμα αποκτηθέντων παιχνιδιών.

Δεν είναι ανεκτά τα παρακάτω:

  • Χρήση του νήματος για να αναζητήσετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών
  • Χρήση του νήματος για να ζητήσετε υποστήριξη για το πώς θα τρέξετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών που βρήκατε/κατεβάσατε.
  • Απαντήσεις του στυλ "τα  υπόλοιπα σε pm (γιατί δεν επιτρέπονται τέτοιες συζητήσεις στο forum)"

Στην περίπτωση που εντοπιστούν τέτοια μηνύματα στο νήμα και δεν έχει υποβληθεί ούτε μία αναφορά για αυτά, το νήμα θα κλειδωθεί.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 11,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Και γιατί να μην ψάχνει για CECH-2500? Είναι απο εκείνες που κάποιες γίνονται και κάποιες οχι?

8U2gQNI.png

1 στις 500 ίσως βρει στην ΕΛΛΑΔΑ Ιαπωνική Region...στην ΕΥΡΩΠΗ είναι 2503 και 2504

 

ότι 25χχ και αν είναι θα πρέπει να δεις date code

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εστω και 1 στις 500 γιατι να μην εχει το νου του μπας και το πετυχει, δηλαδη αμα το δει να μην το παρει? :P Ναι οντως τα 25xx ξεχασα να τα συμπεριλαβω αναλυτικα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εστω και 1 στις 500 γιατι να μην εχει το νου του μπας και το πετυχει, δηλαδη αμα το δει να μην το παρει? :P Ναι οντως τα 25xx ξεχασα να τα συμπεριλαβω αναλυτικα.

Του γράφεις παραπάνω 2500, αφού θα έψαχνε μόνο για 2500 αν έβρισκε 2504 ίσως να μην την έπαιρνε αφού δεν το αναφέρεις...(φιλικά πάντα)

 

P.s.

η 2500A και Β είναι REV button που σημαίνει το confirm button είναι το Ο και το back είναι το Χ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα σε όλους.Παιχνίδια με κατάληξη *.pkg και *.iso πως μπορoύν να παίξουν στο ps3??

pkg τα κάνεις install απο install package που βρίσκετε στην καρτέλα ΧΜΒ και στα εμφανίζει σαν homebrew.

Τα iso πρέπει να έχεις cobra cfw και έναν εξωτερικό δίσκο σε ntfs

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα παιδιά θα ήθελα να κάνω μια ερώτηση παρακαλώ επειδή οι σελίδες του topic είναι πάρα πολλές. Έχω βρεί ένα PS 3 2504Α με date code 0C υπάρχει περίπτωση ο άνθρωπος που το έχει να του έχει κανει upgrade OFW 4.60 δεν το γνωρίζει με σιγουριά και δεν μπορώ να τον βοηθήσω και εγώ γιατι τις τελευταίες μέρες άρχισα να ασχολούμαι πάλι με κονσόλες. Η ερώτηση μου είναι η εξής: Θα μπορέσω να το κατεβάσω σε OFW 3.55 ώστε να το κάνω JB? Να το αγοράσω το μηχάνημα? Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα παιδιά θα ήθελα να κάνω μια ερώτηση παρακαλώ επειδή οι σελίδες του topic είναι πάρα πολλές. Έχω βρεί ένα PS 3 2504Α με date code 0C υπάρχει περίπτωση ο άνθρωπος που το έχει να του έχει κανει upgrade OFW 4.60 δεν το γνωρίζει με σιγουριά και δεν μπορώ να τον βοηθήσω και εγώ γιατι τις τελευταίες μέρες άρχισα να ασχολούμαι πάλι με κονσόλες. Η ερώτηση μου είναι η εξής: Θα μπορέσω να το κατεβάσω σε OFW 3.55 ώστε να το κάνω JB? Να το αγοράσω το μηχάνημα? Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

δεχεται jailbreak μπορεις να την αγορασεις.

χρειαζεσαι e3 flasher για να κατεβεις σε 3.55 cfw

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

η πιο φθηνη επιλογη ΑΛΛΑ αργει στην παραδοση ειναι απο AliExpress.com

Ελλαδα δυσκολο να το βρεις,κ αν το βρεις θα το πληρωσεις χρυσο.

μετα κοιτας ebay.uk-modchipcentral-logicsunrise

 

EDIT http://www.insomnia.gr/classifieds/videogames/playstation/426137-e3-flasher/

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ πολύ για την κατατοπιση θα αρχίσω να το ψάχνω, δυστυχώς όταν είδα το link που μου έδωσες ήταν αργά δεν νομίζω να έμεινε και πολύ ώρα ενεργή η αγγελία :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αντι για να ψαχνεις να βρεις Ε3 flasher και να διαβαζεις τι και πως, καλυτερα να το δωσεις σε καποιον να στο κανει downgrade να τελειωνει η υποθεση. Και θα σου ρθει πολυ οικονομικοτερα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πόσα να δωσω για ένα hackaρισμέν ps3 + 1 controller?

η διαδικασία να περάσω παιχνιδια ειναι εύκολη; έχουν χαλαρώσει πλέον τα πράγματα δλδ ειναι ποιο ευκολο να βρεις ενα hacked μηχάνημα; τι διαφορά εχει με τα τσιπαρισμένα που βλέπω;

 

παλιά τα περνουσα μέσω ftp.


ευχαριστώ πολυ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...