Προς το περιεχόμενο

PlayStation 3 Hacking (ενημερώθηκε 22 Σεπ 2014) v1 [PS3]


mtzs
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικοί κανόνες για τη χρήση των νημάτων που αφορούν Hacking κονσόλας:

Επιτρέπονται:

  • Συζήτηση πάνω σε ειδήσεις για το hacking μιας κονσόλας
  •  Συζήτηση για εγκατάσταση Homebrew apps και δημιουργία/ εγκατάσταση αντιγράφων δικών σας νόμιμα αποκτηθέντων παιχνιδιών.

Δεν είναι ανεκτά τα παρακάτω:

  • Χρήση του νήματος για να αναζητήσετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών
  • Χρήση του νήματος για να ζητήσετε υποστήριξη για το πώς θα τρέξετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών που βρήκατε/κατεβάσατε.
  • Απαντήσεις του στυλ "τα  υπόλοιπα σε pm (γιατί δεν επιτρέπονται τέτοιες συζητήσεις στο forum)"

Στην περίπτωση που εντοπιστούν τέτοια μηνύματα στο νήμα και δεν έχει υποβληθεί ούτε μία αναφορά για αυτά, το νήμα θα κλειδωθεί.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

ok, θα περάσω αυτό .

 

Ερώτηση για cobra χρειάζομαι mmcm (multiman cobra manager) και όχι απλό Multiman;

 

Ψάχνω στο tortuga cove και δεν βγάζω άκρη...

βαζεις κανονικα τον multiman (αφου εχεις cobra cfw) και τον τρεξεις,

θα στον γυρισει σε Mmcm 

τα φωτα σας.εγκαταστησα το Habib 4.70 μεσω  του ΧΜΒ.πριν ειχα την 3.55 kmeaw.1.πηγα να εγκαταστησω ενα παιχνιδι γνησιο και δεν ειχα χωρο επειδη ειχα βαλει μεσα παιχνιδια σπασμ.μπαινω μεσω mm και Filezilla να τα σβησω και δεν τα βλεπει.ο φακελος GAMES ειναι αδιος.επεισης αν παω να το σβησω μεσω mm μου λεει οτι options cannot be changed or title is locked!

2.οταν πηγα να κανω τις ρυθμισεις στο mm BD-ROM emulation: Enable αντι να λεει enable ειχε επιλογες none και unavallable και οταν παταγα το δευτερο μου ελεγε applies needed patches for dynarec engine.redirection of /app_home

disables or enables redirection to current game or toolbox.

3.μηπως μπορω να περασω την ofw 3.55 και πως.ευχαριστω

κατ'αρχην βαζεις 4.66.00 multiman κ μετα την 4.66.10 εκδοση που ειναι η τελευταια.

τσεκαρεις πλεον την επιλογη BD MIRROR να ειναι ENABLE.

το μνμα "options cannot........" αφορα τις επιλογες στο δισκακι που εχεις μεσα,

μονο COPY μπορεις να κανεις και τιποτα αλλο....

 

δεν υπαρχει λογος να πας σε 3.55 πλεον επειδη εχεις "χαθει"....

οπου βρεις κολλημα στειλε μυνημα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 11,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

ok, θα περάσω αυτό .

 

Ερώτηση για cobra χρειάζομαι mmcm (multiman cobra manager) και όχι απλό Multiman;

 

Ψάχνω στο tortuga cove και δεν βγάζω άκρη...

Οχι multiman 4.66 χρειάζεσαι, όταν το τρέξεις την πρώτη φορά αλλάζει όνομα σε mmcm (εαν είσαι σε Cobra)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Οχι το multiman παίζει σε όλες τις CFW.

 

Εφόσον είσαι σε CFW, μάλλον θα φας αποκλεισμό όταμ μπείς, οπότε ξέχνα το.

 

Ναι. Πάρε ενα στικάκι και κάντο φορμάτ σε fat32. Μέσα φτιάξε ενα φάκελο PS3 και μέσα σε αυτόν άλλον ενα UPDATE, μέσα στο UPDATE θα βάλεις αυτό το αρχείο αφου το αποσυμπιέσεις πρώτα και το μετονομάσεις σε PS3UPDAT.PUP. Κατόπιν βάζεις το στικάκι στο PS3 και απο το System Update επιλέγεις Via storage device και πατάς οτι συμφωνείς σε οτι βγάλει. Μετά απο 5 λεπτά θα είσαι στην 4.70 CFW και τότε θα σου πω για το Multiman.

Φιλε μολις εκανα το update σε cfw 4.70 τωρα με το multiman τι κανω?

Επεξ/σία από NikosChro92
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εβαλα σημερα το ermak 4.66 ready to 4.70 και οταν παω να μπω psn μου λεει οτι θελει software update.Το κανω η ειναι για firmware update?

ΟΧΙ!!!! είναι firmware update. Αν το κάνεις την πάτησες. Χρησιμοποιείς psnpatch? Και εμένα μου το έκανε και έβαλα τελικά habib4.70 cobra και webman mod μέχρι να βγάλει ο Ermak αντίστοιχο και να αναβαθμιστεί ο multiman

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εβαλα σημερα το ermak 4.66 ready to 4.70 και οταν παω να μπω psn μου λεει οτι θελει software update.Το κανω η ειναι για firmware update?

αν θελεις οπωσδηποτε να μπεις PSN βαλε Darknet 4.70 cobra (7.03)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλε @Man2015 εκανα οτι μου ειπες με την αναβαθμιση σε CFW 4.70 απο rogero 4.55 μηπως μπορεις να μου πεις τι κανω στην συνεχεια με το multiman γιατι δεν μου το τρέχει ? Χρειαζεται και αυτο αναβαθμιση απο 4.55 που ειναι τωρα σε 4.66 ?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλε @Man2015 εκανα οτι μου ειπες με την αναβαθμιση σε CFW 4.70 απο rogero 4.55 μηπως μπορεις να μου πεις τι κανω στην συνεχεια με το multiman γιατι δεν μου το τρέχει ? Χρειαζεται και αυτο αναβαθμιση απο 4.55 που ειναι τωρα σε 4.66 ?

βαζεις την 4.66.00 που ειναι η βαση,και μετα την 4.66.10 που ειναι η τελευταια.

αν εβαλες cobra cfw,πετα εναν webman 1.41.30 και καθαρισες...

τον multiman θα τον εχεις μονο για αντιγραφες πλεον...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

βαζεις την 4.66.00 που ειναι η βαση,και μετα την 4.66.10 που ειναι η τελευταια.

αν εβαλες cobra cfw,πετα εναν webman 1.41.30 και καθαρισες...

τον multiman θα τον εχεις μονο για αντιγραφες πλεον...

Πως κανω έγκατασταση το παιρναω σε ενα φλασακι και παω μετα στο update via storage ? Συγνωμη ρε παιδια που ρωταω τοσα πολλα απλα δεν ξερω καλα και δεν θελω να κανω καμια βλακεια.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα αρχεία PUP είναι system update και για τα περάσεις θα πρέπει να κάνεις σε ένα usb (fat32) έναν φάκελο PS3,μέσα στον φάκελοι PS3 θα κάνεις έναν φάκελο UPDATE και μέσα θα βάλεις το αρχείο PUP μετονομασμένο σε PS3UPDAT.PUP. Δηλαδή όλο το path θα είναι PS3/UPDATE/PS3UPDAT.PUP

 

Τα αρχεία PKG είναι εκτελέσιμα αρχεία από το ps3,και για να τα κάνεις εγκατάσταση θα πρέπει να τα βάλεις σε ένα usb(fat32) στο root (χύμα) του usb και να πας στην επιλογή install package files που βρίσκετε στην  καρτέλα game στο XMB

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα αρχεία PUP είναι system update και για τα περάσεις θα πρέπει να κάνεις σε ένα usb (fat32) έναν φάκελο PS3,μέσα στον φάκελοι PS3 θα κάνεις έναν φάκελο UPDATE και μέσα θα βάλεις το αρχείο PUP μετονομασμένο σε PS3UPDAT.PUP. Δηλαδή όλο το path θα είναι PS3/UPDATE/PS3UPDAT.PUP

 

Τα αρχεία PKG είναι εκτελέσιμα αρχεία από το ps3,και για να τα κάνεις εγκατάσταση θα πρέπει να τα βάλεις σε ένα usb(fat32) στο root (χύμα) του usb και να πας στην επιλογή install package files που βρίσκετε στην  καρτέλα game στο XMB

Σε ευχαριστω πολυ, φιλε μπηκα στο http://www.psjailbreak.gr/p/multiman.htmlγια να κατεβασω το multiman και δεν μου εχει το 4.66.00 εχει το 4.66.02 παιρναω αυτο πρωτα και μετα το 4.66.10 ?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε ευχαριστω πολυ, φιλε μπηκα στο http://www.psjailbreak.gr/p/multiman.htmlγια να κατεβασω το multiman και δεν μου εχει το 4.66.00 εχει το 4.66.02 παιρναω αυτο πρωτα και μετα το 4.66.10 ?

https://www.sendspace.com/file/5lbavn  ;)

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...