Προς το περιεχόμενο

PlayStation 3 Hacking (ενημερώθηκε 22 Σεπ 2014) v1 [PS3]


mtzs
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικοί κανόνες για τη χρήση των νημάτων που αφορούν Hacking κονσόλας:

Επιτρέπονται:

  • Συζήτηση πάνω σε ειδήσεις για το hacking μιας κονσόλας
  •  Συζήτηση για εγκατάσταση Homebrew apps και δημιουργία/ εγκατάσταση αντιγράφων δικών σας νόμιμα αποκτηθέντων παιχνιδιών.

Δεν είναι ανεκτά τα παρακάτω:

  • Χρήση του νήματος για να αναζητήσετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών
  • Χρήση του νήματος για να ζητήσετε υποστήριξη για το πώς θα τρέξετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών που βρήκατε/κατεβάσατε.
  • Απαντήσεις του στυλ "τα  υπόλοιπα σε pm (γιατί δεν επιτρέπονται τέτοιες συζητήσεις στο forum)"

Στην περίπτωση που εντοπιστούν τέτοια μηνύματα στο νήμα και δεν έχει υποβληθεί ούτε μία αναφορά για αυτά, το νήμα θα κλειδωθεί.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

για να δουλέψουμε με Multiman η μόνη επιλογή είναι Darknet 4.70;

 

Αυτό έχει τίποτα γνωστά προβλήματα;

Οχι το multiman παίζει σε όλες τις CFW.

Καλησπέρα παιδιά ξέρει κανείς γιατί δεν μπορώ να παίξω Battlefield 3 Online? Είμαι σε habib 4.70 και μου ζητάει online pass το κατεβάζω μιας και είναι δωρεάν αλλά και πάλι τίποτα... Ξέρει κάποιος τι παίζει?

Εφόσον είσαι σε CFW, μάλλον θα φας αποκλεισμό όταμ μπείς, οπότε ξέχνα το.

Οκ φιλε σε ευχαριστω για την πληροφορια, σημερα την πηρα την κονσολα .Μηπως ξερεις να μου πεις πως μπορω να κανω αναβαθμιση με CFW ?

Ναι. Πάρε ενα στικάκι και κάντο φορμάτ σε fat32. Μέσα φτιάξε ενα φάκελο PS3 και μέσα σε αυτόν άλλον ενα UPDATE, μέσα στο UPDATE θα βάλεις αυτό το αρχείο αφου το αποσυμπιέσεις πρώτα και το μετονομάσεις σε PS3UPDAT.PUP. Κατόπιν βάζεις το στικάκι στο PS3 και απο το System Update επιλέγεις Via storage device και πατάς οτι συμφωνείς σε οτι βγάλει. Μετά απο 5 λεπτά θα είσαι στην 4.70 CFW και τότε θα σου πω για το Multiman.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 11,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Οχι το multiman παίζει σε όλες τις CFW.

Εφόσον είσαι σε CFW, μάλλον θα φας αποκλεισμό όταμ μπείς, οπότε ξέχνα το.

Ναι. Πάρε ενα στικάκι και κάντο φορμάτ σε fat32. Μέσα φτιάξε ενα φάκελο PS3 και μέσα σε αυτόν άλλον ενα UPDATE, μέσα στο UPDATE θα βάλεις αυτό το αρχείο αφου το αποσυμπιέσεις πρώτα και το μετονομάσεις σε PS3UPDAT.PUP. Κατόπιν βάζεις το στικάκι στο PS3 και απο το System Update επιλέγεις Via storage device και πατάς οτι συμφωνείς σε οτι βγάλει. Μετά απο 5 λεπτά θα είσαι στην 4.70 CFW και τότε θα σου πω για το Multiman.

 

Φίλε το θέμα είναι γιατι δεν μπαίνει οχι το μπαν που θα φάω ξέρω τους κινδύνους

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι τον τελευταιο.

Δοκίμασε να κάνεις dehash με QA toggle και μετά να πάς σε 3.55 OFW , απο εκεί προχώρα στην 4.70CFW ξανά μέσω restore mode, οχι XMB.

Φίλε το θέμα είναι γιατι δεν μπαίνει οχι το μπαν που θα φάω ξέρω τους κινδύνους

Σε βλέπω αποφασισμένο, μήπως έχεις ξαναμπεί κατά το παρελθόν και έφαγες αποκελισμό τότε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα παιδιά ξέρει κανείς γιατί δεν μπορώ να παίξω Battlefield 3 Online? Είμαι σε habib 4.70 και μου ζητάει online pass το κατεβάζω μιας και είναι δωρεάν αλλά και πάλι τίποτα... Ξέρει κάποιος τι παίζει?

Το οτι η επισημη κυκλοφορια του ειναι 17 Μαρτιου σου λεει κατι ;; φιρι φιρι το μπας για ενα ευκολο μπαν 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το οτι η επισημη κυκλοφορια του ειναι 17 Μαρτιου σου λεει κατι ;; φιρι φιρι το μπας για ενα ευκολο μπαν 

 

Φιλαράκι μιλάω για Battlefield 3 και όχι hardline αν μπερδεύτηκες με αυτό.

 

Δοκίμασε να κάνεις dehash με QA toggle και μετά να πάς σε 3.55 OFW , απο εκεί προχώρα στην 4.70CFW ξανά μέσω restore mode, οχι XMB.

Σε βλέπω αποφασισμένο, μήπως έχεις ξαναμπεί κατά το παρελθόν και έφαγες αποκελισμό τότε?

 

Ναι έπαιζα παλιότερα για 3 χρόνια όπου μια μέρα έβαλα spoofer (γιατι αργούσε να βγεί το cfw) και καπάκια έφαγα μπαν, πλέον έχω νεα κονσόλα + νέο id, οπότε δεν ξέρω γιατι δεν με βάζει online . . .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλαράκι μιλάω για Battlefield 3 και όχι hardline αν μπερδεύτηκες με αυτό.

 

 

Ναι έπαιζα παλιότερα για 3 χρόνια όπου μια μέρα έβαλα spoofer (γιατι αργούσε να βγεί το cfw) και καπάκια έφαγα μπαν, πλέον έχω νεα κονσόλα + νέο id, οπότε δεν ξέρω γιατι δεν με βάζει online . . .

Και νεο λογαρισμό να υποθέσω?

Νομιζα ότι αναφέρθηκε πιο πάνω πως στα 4.70 CFW το multiman παιζει μόνο σε Darknet

Οχι, το multiman 4.66 πάιζει σε όλες τις 4.70 που εχω δει μέχρι τώρα, Darknet, Habib και Ferrox

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οχι το multiman παίζει σε όλες τις CFW.

Εφόσον είσαι σε CFW, μάλλον θα φας αποκλεισμό όταμ μπείς, οπότε ξέχνα το.

Ναι. Πάρε ενα στικάκι και κάντο φορμάτ σε fat32. Μέσα φτιάξε ενα φάκελο PS3 και μέσα σε αυτόν άλλον ενα UPDATE, μέσα στο UPDATE θα βάλεις αυτό το αρχείο αφου το αποσυμπιέσεις πρώτα και το μετονομάσεις σε PS3UPDAT.PUP. Κατόπιν βάζεις το στικάκι στο PS3 και απο το System Update επιλέγεις Via storage device και πατάς οτι συμφωνείς σε οτι βγάλει. Μετά απο 5 λεπτά θα είσαι στην 4.70 CFW και τότε θα σου πω για το Multiman.

Φιλε εκανα αποσυμπιεση το αρχειο που μου ειπες και μου εβγαλε δυο αρχεια ενα σε καταληξη pup και ενα ΜD5sum τα παιρναω και τα δυο στο φλασακι ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και νεο λογαρισμό να υποθέσω?

Οχι, το multiman 4.66 πάιζει σε όλες τις 4.70 που εχω δει μέχρι τώρα, Darknet, Habib και Ferrox

 

οκ!

 

Μόλις πέρασα darknet 4.70. έχει τίποτα γνωστά κουσούρια;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οχι αλλά θα πρότεινα habib 4.70 Cobra λόγω των δυνατοτήτων που δίνει η προσθήκη Cobra.

 

Πρόβλημα, 4.70 Darknet CEX.

 

Τρέχω το multiman 4.66.10 και πάνω στο install Μου λέει ότι δεν υποστιρίζει BD emulation reason:firmware not supported.

 

Και φυσικά δεν φορτώνει τα images.

 

Τι κάνουμε;

 

Y.G. τι είναι το COBRA;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρόβλημα, 4.70 Darknet CEX.

 

Τρέχω το multiman 4.46.10 και πάνω στο install Μου λέει ότι δεν υποστιρίζει BD emulation reason:firmware not supported.

 

Και φυσικά δεν φορτώνει τα images.

 

Τι κάνουμε;

 

Y.G. τι είναι το COBRA;

4.46.10? Μήπως εννοείς 4.66.10?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4.46.10? Μήπως εννοείς 4.66.10?

ναι 4.66.10

 

γιατί δεν δουλεύει; 

 

Να περάσω από πάνω άλλο 4.70 CFW;

 

Το cobra τι ακριβώς προσφέρει, μπαίνει σε οποιοδήποτε slim με cfw;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Cobra είναι προσθήκη κώδικα που επιτρέπει διάφορα, όπως ανάγνωση και εγγραφη .iso σε εξωτερικό σκληρό, χειροκίνητες ρυθμίσεις στον ανεμιστήρα (έτσι ώστε να δουλεύει πιο γρήγορα) και διάφορα άλλα.

Ναι καλύτερα πέρνα την Habib 4.70 Cobra και το βλέπουμε μετά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Cobra είναι προσθήκη κώδικα που επιτρέπει διάφορα, όπως ανάγνωση και εγγραφη .iso σε εξωτερικό σκληρό, χειροκίνητες ρυθμίσεις στον ανεμιστήρα (έτσι ώστε να δουλεύει πιο γρήγορα) και διάφορα άλλα.

Ναι καλύτερα πέρνα την Habib 4.70 Cobra και το βλέπουμε μετά.

 

ok, θα περάσω αυτό .

 

Ερώτηση για cobra χρειάζομαι mmcm (multiman cobra manager) και όχι απλό Multiman;

 

Ψάχνω στο tortuga cove και δεν βγάζω άκρη...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...