Προς το περιεχόμενο

PlayStation 3 Hacking (ενημερώθηκε 22 Σεπ 2014) v1 [PS3]


mtzs
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικοί κανόνες για τη χρήση των νημάτων που αφορούν Hacking κονσόλας:

Επιτρέπονται:

  • Συζήτηση πάνω σε ειδήσεις για το hacking μιας κονσόλας
  •  Συζήτηση για εγκατάσταση Homebrew apps και δημιουργία/ εγκατάσταση αντιγράφων δικών σας νόμιμα αποκτηθέντων παιχνιδιών.

Δεν είναι ανεκτά τα παρακάτω:

  • Χρήση του νήματος για να αναζητήσετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών
  • Χρήση του νήματος για να ζητήσετε υποστήριξη για το πώς θα τρέξετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών που βρήκατε/κατεβάσατε.
  • Απαντήσεις του στυλ "τα  υπόλοιπα σε pm (γιατί δεν επιτρέπονται τέτοιες συζητήσεις στο forum)"

Στην περίπτωση που εντοπιστούν τέτοια μηνύματα στο νήμα και δεν έχει υποβληθεί ούτε μία αναφορά για αυτά, το νήμα θα κλειδωθεί.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα παιδιά.

Στο cobra 4.66 ready to 4.70 CFW του ERMAK86 για να παίξω ένα παιχνίδι και να συνδεθώ στο PSN κάνω τα ακόλουθα:

1) Fan Control
2) Multiman και επιλογή παιχνιδιού
3) Psn Patch
Και τέλος επιλέγουμε το παιχνίδι.

Τώρα με το SEN Enabler ποιά σειρά πρέπει να ακολουθήσουμε;

1-2-3 SEN Enabler και το παιχνίδι;

Υ.Γ
Ο κίνδυνος για BAN είναι μεγαλύτερος με το SEN Enabler ή να περιμένουμε κάποιο CFW με Multiman;

Τα φώτα σας παρακαλώ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 11,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Καλησπέρα παιδιά.

 

Στο cobra 4.66 ready to 4.70 CFW του ERMAK86 για να παίξω ένα παιχνίδι και να συνδεθώ στο PSN κάνω τα ακόλουθα:

 

1) Fan Control

2) Multiman και επιλογή παιχνιδιού

3) Psn Patch

Και τέλος επιλέγουμε το παιχνίδι.

 

Τώρα με το SEN Enabler ποιά σειρά πρέπει να ακολουθήσουμε;

 

1-2-3 SEN Enabler και το παιχνίδι;

 

Υ.Γ

Ο κίνδυνος για BAN είναι μεγαλύτερος με το SEN Enabler ή να περιμένουμε κάποιο CFW με Multiman;

 

Τα φώτα σας παρακαλώ...

ενω αν ειχες WEBMAN δεν θα χρειαζοσουν....

1.fan control(το εχει ενσωματωμενο)

2.multiman χωρις δισκακι(τα φορτωνεις απο xmb)

3.psnpatch(εχει ενσωματωμενο)

 

αν δεν θες SEN ENABLER που εχει μεγαλυτερο ρισκο ban,

βαζεις DARKNET COBRA 4.70 και μπαινεις κανονικα PSN.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα Μιχάλη και σε ευχαριστώ πολύ για την βοήθεια.

 

Ποια έκδοση (γιατί βλέπω 7.02 7.03) και από που μπορώ να την πάρω;

 

Να' σε καλά φίλε... :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ενω αν ειχες WEBMAN δεν θα χρειαζοσουν....

1.fan control(το εχει ενσωματωμενο)

2.multiman χωρις δισκακι(τα φορτωνεις απο xmb)

3.psnpatch(εχει ενσωματωμενο)

 

αν δεν θες SEN ENABLER που εχει μεγαλυτερο ρισκο ban,

βαζεις DARKNET COBRA 4.70 και μπαινεις κανονικα PSN.

προτεινεις δηλαδη ερμακ 4.70 με webman και να απεγκαταστησω το fan control και το psnpatch kai multiman σωστα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

προτεινεις δηλαδη ερμακ 4.70 με webman και να απεγκαταστησω το fan control και το psnpatch kai multiman σωστα?

ναι θα κανεις delete το fan control.

μεσα στον webman εχει επιλογη ρυθμισης.

οσο για το psnpatch υπαρχει combo του webman να κανεις delete history

και cfw syscalls (R2+τριγωνο)

τον multiman θα τον εχεις για αντιγραφη backup.

(οταν τον τρεξεις θα μετονομαστει σε Mmcm)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τα φωτα σας.εγκαταστησα το Habib 4.70 μεσω  του ΧΜΒ.πριν ειχα την 3.55 kmeaw.1.πηγα να εγκαταστησω ενα παιχνιδι γνησιο και δεν ειχα χωρο επειδη ειχα βαλει μεσα παιχνιδια σπασμ.μπαινω μεσω mm και Filezilla να τα σβησω και δεν τα βλεπει.ο φακελος GAMES ειναι αδιος.επεισης αν παω να το σβησω μεσω mm μου λεει οτι options cannot be changed or title is locked!

2.οταν πηγα να κανω τις ρυθμισεις στο mm BD-ROM emulation: Enable αντι να λεει enable ειχε επιλογες none και unavallable και οταν παταγα το δευτερο μου ελεγε applies needed patches for dynarec engine.redirection of /app_home

disables or enables redirection to current game or toolbox.

3.μηπως μπορω να περασω την ofw 3.55 και πως.ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα παιδια. Μολις πηρα το jailbroken ps3 μου. Εχω το fat με τα 40GB. Ναι μεν το παλικαρι που μου το εφτιαξε μου εδωσε καποιες οδηγιες αλλα δεν φτανουν γιατι δεν ξερω και πολλα πραγματα .Απο οτι ειδα μου περασε το rogero 4.55 firmware και εγω εβαλα για να παιξω το nba2k15 το οποιο μου ζηταει να μου κανει update σε 4.60 για να παιξει και απο οσο ξερω δεν πρεπει να κανω καποιο update γιατι θα εχω προβλημα. Πρεπει να κανω αναβαθμιση σε καποιο αλλο cfw πχ 4.70 ? Επισης απο οτι ειδα μεσα δεν εχει καποιο αλλο προγραμμα εκτος απο το multiman, χρειαζεται να περασω το fan control ή καποιο αλλο προγραμμα που ειναι απαραιτητο ? Σας ευχαριστω εκ των προτερων παιδια!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα παιδια. Μολις πηρα το jailbroken ps3 μου. Εχω το fat με τα 40GB. Ναι μεν το παλικαρι που μου το εφτιαξε μου εδωσε καποιες οδηγιες αλλα δεν φτανουν γιατι δεν ξερω και πολλα πραγματα .Απο οτι ειδα μου περασε το rogero 4.55 firmware και εγω εβαλα για να παιξω το nba2k15 το οποιο μου ζηταει να μου κανει update σε 4.60 για να παιξει και απο οσο ξερω δεν πρεπει να κανω καποιο update γιατι θα εχω προβλημα. Πρεπει να κανω αναβαθμιση σε καποιο αλλο cfw πχ 4.70 ? Επισης απο οτι ειδα μεσα δεν εχει καποιο αλλο προγραμμα εκτος απο το multiman, χρειαζεται να περασω το fan control ή καποιο αλλο προγραμμα που ειναι απαραιτητο ? Σας ευχαριστω εκ των προτερων παιδια!

Πότε στο έφτιαξε και σου πέρασε 4.55? Όπως και να εχέι πρέπει να κάνεις αναβάθμιση με CFW μόνο, μην τυχόν και πατήσεις το κουμπί της επιβεβαίωσης οταν το παιχνίδι σου πεί οτι θέλεις αναβάθμιση.

Fan control δεν είναι απραίτητο αλλά καλό είναι αν την καίς την κονσόλα (2-3 ώρες σερί παιχνίδι) να το έχεις. Αν παίζεις σαν άνθρωπος τότε είσαι εντάξει.

τα φωτα σας.εγκαταστησα το Habib 4.70 μεσω  του ΧΜΒ.πριν ειχα την 3.55 kmeaw.1.πηγα να εγκαταστησω ενα παιχνιδι γνησιο και δεν ειχα χωρο επειδη ειχα βαλει μεσα παιχνιδια σπασμ.μπαινω μεσω mm και Filezilla να τα σβησω και δεν τα βλεπει.ο φακελος GAMES ειναι αδιος.επεισης αν παω να το σβησω μεσω mm μου λεει οτι options cannot be changed or title is locked!

2.οταν πηγα να κανω τις ρυθμισεις στο mm BD-ROM emulation: Enable αντι να λεει enable ειχε επιλογες none και unavallable και οταν παταγα το δευτερο μου ελεγε applies needed patches for dynarec engine.redirection of /app_home

disables or enables redirection to current game or toolbox.

3.μηπως μπορω να περασω την ofw 3.55 και πως.ευχαριστω

Καινούργιο Multiman πέρασες ή είσαι με αυτό που ήταν απο την 3.55?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πότε στο έφτιαξε και σου πέρασε 4.55? Όπως και να εχέι πρέπει να κάνεις αναβάθμιση με CFW μόνο, μην τυχόν και πατήσεις το κουμπί της επιβεβαίωσης οταν το παιχνίδι σου πεί οτι θέλεις αναβάθμιση.

Fan control δεν είναι απραίτητο αλλά καλό είναι αν την καίς την κονσόλα (2-3 ώρες σερί παιχνίδι) να το έχεις. Αν παίζεις σαν άνθρωπος τότε είσαι εντάξει.

Οκ φιλε σε ευχαριστω για την πληροφορια, σημερα την πηρα την κονσολα .Μηπως ξερεις να μου πεις πως μπορω να κανω αναβαθμιση με CFW ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πότε στο έφτιαξε και σου πέρασε 4.55? Όπως και να εχέι πρέπει να κάνεις αναβάθμιση με CFW μόνο, μην τυχόν και πατήσεις το κουμπί της επιβεβαίωσης οταν το παιχνίδι σου πεί οτι θέλεις αναβάθμιση.

Fan control δεν είναι απραίτητο αλλά καλό είναι αν την καίς την κονσόλα (2-3 ώρες σερί παιχνίδι) να το έχεις. Αν παίζεις σαν άνθρωπος τότε είσαι εντάξει.

 

Καινούργιο Multiman πέρασες ή είσαι με αυτό που ήταν απο την 3.55?

ναι τον τελευταιο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα παιδιά ξέρει κανείς γιατί δεν μπορώ να παίξω Battlefield 3 Online? Είμαι σε habib 4.70 και μου ζητάει online pass το κατεβάζω μιας και είναι δωρεάν αλλά και πάλι τίποτα... Ξέρει κάποιος τι παίζει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...