Προς το περιεχόμενο

PlayStation 3 Hacking (ενημερώθηκε 22 Σεπ 2014) v1 [PS3]


mtzs
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικοί κανόνες για τη χρήση των νημάτων που αφορούν Hacking κονσόλας:

Επιτρέπονται:

  • Συζήτηση πάνω σε ειδήσεις για το hacking μιας κονσόλας
  •  Συζήτηση για εγκατάσταση Homebrew apps και δημιουργία/ εγκατάσταση αντιγράφων δικών σας νόμιμα αποκτηθέντων παιχνιδιών.

Δεν είναι ανεκτά τα παρακάτω:

  • Χρήση του νήματος για να αναζητήσετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών
  • Χρήση του νήματος για να ζητήσετε υποστήριξη για το πώς θα τρέξετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών που βρήκατε/κατεβάσατε.
  • Απαντήσεις του στυλ "τα  υπόλοιπα σε pm (γιατί δεν επιτρέπονται τέτοιες συζητήσεις στο forum)"

Στην περίπτωση που εντοπιστούν τέτοια μηνύματα στο νήμα και δεν έχει υποβληθεί ούτε μία αναφορά για αυτά, το νήμα θα κλειδωθεί.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

ΠΑΝΤΑ θα υπαρχει προβλημα...

CFW KAI PSN δεν πανε μαζι,απλα πραγματα...

Τα ξερω αυτα αλλα το ferrox dualboot λεει πως ειναι ενα ελαφρως μονταρισμενο ofw  που μειωνει τις πιθανοτητες και οχι τις αυξανει για αυτο μου εκανε εντυπωση που εφαγα το μπαν τοσο καιρο με το rebug δεν ειχα απολυτως κανενα προβλημα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 11,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Nαι το ξερω ο λογαριασμος τελειωσε και ειχα και αγορασμενα παιχνιδια μεσα για το πσ4 τα οποια χαθηκαν.

Αυτη η διαδικασια να αλλαξεις cid  εχω ακουσει αργα η γρηγορα ξανα υπαρχει προβλημα με το μπαν δε ξερω.

Σορυ φιλε αλλα ξερεις οτι παιζεις με τη φωτια. Ολοι το ξερουν

Εγω με το που πηρα PS4 απενεργοποιησα εντελως το cfw PS3 απο τον καλο λογαριασμο μου αυτον που εχω το PSN plus και ουτε διανοηθηκα να τον περασω ξανα στο PS3. Αυτο το απλο βημα θα πρεπε να το κανουν ολοι οσοι εχουν cfw

Εφτιαξα εναν αλλο στο PS3 τον οποιο εχω εως και τωρα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 Πικραμένη ιστορία τα φόρτωμα απο NTFS. Ερωτήσεις :

1) Τα iso τα έφτιαξες με genps3iso?

2) Εαν ναι, χρησιμοποιήσες το .ird αρχείο που απατείται για μερικά iso?

3) Επίσης απαιτείται να χρησιμοποιείς ενα αρχείο .cfg που δηλώνει στην ουσία την usb που χρησιμοποιείς για τον δίσκο. Το έφτιαξες? Αν οχι δες τις οδηγίες εδω .

Οι περισσότεροι βασικά σε αυτό το τελευταίο την πατάνε.

 

Τα iso τα φτιάχνω με genps3iso αλλά προφανώς δεν κάνω τίποτα απ' τα υπόλοιπα.

 

1. Το ird είναι ξεχωριστό για κάθε παιχνίδι, και που το βρίσκω;

2. Επειδή στο link ΔΕΝ βλέπω τις εικόνες:

    α) Ποια είναι τα νούμερα στο "Parent" που αντιγράφω;

    β) Που βρίσκω το "USB.cfg";

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα iso τα φτιάχνω με genps3iso αλλά προφανώς δεν κάνω τίποτα απ' τα υπόλοιπα.

 

1. Το ird είναι ξεχωριστό για κάθε παιχνίδι, και που το βρίσκω;

2. Επειδή στο link ΔΕΝ βλέπω τις εικόνες:

    α) Ποια είναι τα νούμερα στο "Parent" που αντιγράφω;

    β) Που βρίσκω το "USB.cfg"

Έχεις δίκιο, τις κόψανε τις εικόνες. Το .cfg το φτιάνεις μόνος σου απο το notepad (save as -> untitled.cfg) τα υπόλοιπα καλύτερα δες τα απο εδω

To .ird δεν απαιτείται πάντα και το πιο κρίσιμο ειναι το usb.cfg, φτιάξε πρώτα αυτό σίγουρα σωστά και μετά βλέπουμε αν έχεις θέμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξέρει κανείς που μπορώ να βρω/αγοράσω φθηνό idps? Δεν με νοιάζει αν είναι private ή shared. Για λίγο το θέλω ούτως ή άλλος να κατεβάσω κάτι σενάρια από το dw8E.

Επίσης ερώτηση , το τελευταίο psn patch δουλεύει καλά με το  ERMAK 4.66 Ready to 4.70 COBRA?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξέρει κανείς που μπορώ να βρω/αγοράσω φθηνό idps? Δεν με νοιάζει αν είναι private ή shared. Για λίγο το θέλω ούτως ή άλλος να κατεβάσω κάτι σενάρια από το dw8E.

Επίσης ερώτηση , το τελευταίο psn patch δουλεύει καλά με το  ERMAK 4.66 Ready to 4.70 COBRA?

ψαξε στα γνωστα sites να τα βαλεις χειροκινητα....

ναι δουλευει κανονικα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά μια βοήθεια. Χρησιμοποιώ ermak 4.66 ready to 4.70 . Tρέχω psnpatch 4.70.02 και μέσα στο παιχνίδι όταν πάω να συνδεθώ μου λέει ότι θέλει αναβάθμιση...

Κάνω κάτι λάθος?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...