Προς το περιεχόμενο

PlayStation 3 Hacking (ενημερώθηκε 22 Σεπ 2014) v1 [PS3]


mtzs
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικοί κανόνες για τη χρήση των νημάτων που αφορούν Hacking κονσόλας:

Επιτρέπονται:

  • Συζήτηση πάνω σε ειδήσεις για το hacking μιας κονσόλας
  •  Συζήτηση για εγκατάσταση Homebrew apps και δημιουργία/ εγκατάσταση αντιγράφων δικών σας νόμιμα αποκτηθέντων παιχνιδιών.

Δεν είναι ανεκτά τα παρακάτω:

  • Χρήση του νήματος για να αναζητήσετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών
  • Χρήση του νήματος για να ζητήσετε υποστήριξη για το πώς θα τρέξετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών που βρήκατε/κατεβάσατε.
  • Απαντήσεις του στυλ "τα  υπόλοιπα σε pm (γιατί δεν επιτρέπονται τέτοιες συζητήσεις στο forum)"

Στην περίπτωση που εντοπιστούν τέτοια μηνύματα στο νήμα και δεν έχει υποβληθεί ούτε μία αναφορά για αυτά, το νήμα θα κλειδωθεί.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 11,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δεν ξερω αν μπορώ να το ρωτήσω εδώ... αν ειναι να σβηστεί....

Εχει κανεις τα αρχεια με τις τελευταίες μεταγραφές στο FIFA 15 για μας τους μπαναρισμενους....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το έκανα... Πάλι το ίδιο μήνυμα μου βγάζει! Δηλαδή πάω για αλλαγή σκληρού δίσκου ε?

 

Δοκίμασε να τον βάλεις σε ενα υπολογιστή, να σβήσεις την κατανομή (partition) του PS3 και να τον επιστρέψεις στο ps3 για να τον φτιάξει απο την αρχή. Αμα σου κολλήσει σε οποιοδήποτε % ή σου βγάλει το ίδιο μήνυμα, τότε ναι πας για νεο δίσκο.

Καλησπερα παιδια. Εχουμε κανεναν που δοκιμασε το PeXploit? ;)

Δεν κάνει πολλά πράγματα το PeXploit, τό μόνο θετικό του είναι οτι σε αφήνει να αποκρυπτογραφήσεις τον δίσκο του PS3.

Κατά τα άλλα και για όσο δεν έχουμε ECDSA και/ή ACT.DAT αποκρυπτογραφημένα δεν μπορείς να εκτελέσεις τίποτα σε OFW.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δοκίμασε να τον βάλεις σε ενα υπολογιστή, να σβήσεις την κατανομή (partition) του PS3 και να τον επιστρέψεις στο ps3 για να τον φτιάξει απο την αρχή. Αμα σου κολλήσει σε οποιοδήποτε % ή σου βγάλει το ίδιο μήνυμα, τότε ναι πας για νεο δίσκο.

Δεν κάνει πολλά πράγματα το PeXploit, τό μόνο θετικό του είναι οτι σε αφήνει να αποκρυπτογραφήσεις τον δίσκο του PS3.

Κατά τα άλλα και για όσο δεν έχουμε ECDSA και/ή ACT.DAT αποκρυπτογραφημένα δεν μπορείς να εκτελέσεις τίποτα σε OFW.Σ

Σε ευχαριστω πολυ για τις συμβουλες σου!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξερει κανεις κανενα οδηγο ή να μου πει πως γινεται να παιξω τα iso games του PS2 σε hacked PS3?

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ!

βαλε cobra cfw(DARKNET/ERMAK/HABIB) + webman και θα τα παιζεις σε iso κατευθειαν.

τα βαζεις σε αντιστοιχο φακελο που ηδη υπαρχει στον σκληρο του ps3 και εισαι ετοιμος.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χώρισα τον εξωτερικό δίσκο σε 2 partition, ένα fat32 για τα παιχνίδια και ένα ntfs για άσχετα αρχεία. Η αλλαγή που έκανα πειράζει ή επηρεάζει σε κάτι την ομαλή-σωστή συνεργασία δίσκου και ps3;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χώρισα τον εξωτερικό δίσκο σε 2 partition, ένα fat32 για τα παιχνίδια και ένα ntfs για άσχετα αρχεία. Η αλλαγή που έκανα πειράζει ή επηρεάζει σε κάτι την ομαλή-σωστή συνεργασία δίσκου και ps3;

Δεν θα εχεις κανενα προβλημα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν ειμαι σιγουρος αν πρεπει εδω να θεσω το ερωτημα μου

το ps3 τωρα τελευταια μου κανει το κλασικο κολπακι δηλαδη εκει που πεζω ξαφνικα κανει εναν οιχο( 2 μπιπ) και μετα κλινει και μενει ανοιχτο το κοκκινο φωτακι

εχω δει πολλα βιντεο στο youtube και λεω να δοκιμασω αυτο με την αλλαγη της παστας στο cpu-gpu δεν ξερω εχετε καμια ιδεα παιδια?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξεκίνησε πρώτα με ενα πολύ καλό εσωτερικό καθαρισμό με φυσερό και πινέλο, πλακέτα, τροφοδοτικό μπρός-πίσω και οπωσδήποτε όλες τις γρύλιες γ.υρω-γυρω, να γίνει καινουργιο.

Αν συνεχίζει και το πρόβλημα είναι όντως απο cpu-gpu, λίγα πράγματα μπορείς να κάνεις εκτός απο το να πάρεις μια μεταχειρισμένη κονσόλα.

Υπάρχει βέβαια και μεγάλη πιθανότητα να είναι απο τροφοδοτικό η δουλειά αλλά θέλει δοκιμές, βγάζουν πρόβλημα στο τροφοδοτικό συχνα τα ps3.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξεκίνησε πρώτα με ενα πολύ καλό εσωτερικό καθαρισμό με φυσερό και πινέλο, πλακέτα, τροφοδοτικό μπρός-πίσω και οπωσδήποτε όλες τις γρύλιες γ.υρω-γυρω, να γίνει καινουργιο.

Αν συνεχίζει και το πρόβλημα είναι όντως απο cpu-gpu, λίγα πράγματα μπορείς να κάνεις εκτός απο το να πάρεις μια μεταχειρισμένη κονσόλα.

Υπάρχει βέβαια και μεγάλη πιθανότητα να είναι απο τροφοδοτικό η δουλειά αλλά θέλει δοκιμές, βγάζουν πρόβλημα στο τροφοδοτικό συχνα τα ps3.

το ανοιξα χθες για πρωτη φορα και εβγαλα ολη τι σκονη αλλα δεν αφαιρεσα την μιτρικη γιατι δεν εχω παστα λεω αυριο να αγορασω αν εχεις καποια να μου προτεινεις θα με βοηθουσες αν δεν φτιαξει και ετσι τοτε δεν εχω ιδεα τη φτεει αν και στην αρχη νωμιζα οτι εφταιγε ο hdd αλλα τον αφαιρεσα και αφισα ανοιχτο το ps3 και μετα απο 5-10 λεπτα το ξαναεκανε αρα λογικα ουτε αυτο ειναι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Arctic Silver Ceramique 2

Ειναι καλη.

Επισης τι μοντελο PS3 ειναι ακριβως;

Ειναι χακαρισμενο; Αν οχι και υποστηριζει χακαρισμα τοτε δωστο σε καποιον να στο χακαρει και μετα αφου αλλαξεις και παστα θα βαλεις το control fan utility που κραταει τις θερμοκρασιες χαμηλες.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Arctic Silver Ceramique 2

Ειναι καλη.

Επισης τι μοντελο PS3 ειναι ακριβως;

Ειναι χακαρισμενο; Αν οχι και υποστηριζει χακαρισμα τοτε δωστο σε καποιον να στο χακαρει και μετα αφου αλλαξεις και παστα θα βαλεις το control fan utility που κραταει τις θερμοκρασιες χαμηλες.

δεν ειναι χακαρισμενο και η αληθεια ειναι οτι ψιλο-ψαχνω στο ιντερνετ να το χακαρο μονος αν και μου φενεται δυσκολο τωρα το control fan utility τι ειναι? :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...