Προς το περιεχόμενο

PlayStation 3 Hacking (ενημερώθηκε 22 Σεπ 2014) v1 [PS3]


mtzs
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικοί κανόνες για τη χρήση των νημάτων που αφορούν Hacking κονσόλας:

Επιτρέπονται:

  • Συζήτηση πάνω σε ειδήσεις για το hacking μιας κονσόλας
  •  Συζήτηση για εγκατάσταση Homebrew apps και δημιουργία/ εγκατάσταση αντιγράφων δικών σας νόμιμα αποκτηθέντων παιχνιδιών.

Δεν είναι ανεκτά τα παρακάτω:

  • Χρήση του νήματος για να αναζητήσετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών
  • Χρήση του νήματος για να ζητήσετε υποστήριξη για το πώς θα τρέξετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών που βρήκατε/κατεβάσατε.
  • Απαντήσεις του στυλ "τα  υπόλοιπα σε pm (γιατί δεν επιτρέπονται τέτοιες συζητήσεις στο forum)"

Στην περίπτωση που εντοπιστούν τέτοια μηνύματα στο νήμα και δεν έχει υποβληθεί ούτε μία αναφορά για αυτά, το νήμα θα κλειδωθεί.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Επειδή δεν έχω τώρα κάποιον άλλο σκληρό έκανα φορμάτ σε fat32 τον σκληρό του PS και  τα windows τον είδαν κανονικά.Μετά τον έβαλα ξανά στο PS και μου ζήτησε να τον κάνει φορμάτ και να εγκαταστήσει ξανά την 4.66.Όλα έγιναν κανονικά αλλά το πρόβλημα εξακολουθεί να υπάρχει.Μπορεί να είναι ζημία της μητρικής;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 11,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

να ειναι ΤΟΣΟ μεγαλη συμπτωση μετα απο restore να χαλασε 

κατι στην rsx ας πουμε?(Λεω εγω τωρα...)

Δυσκολο το βλεπω.

Δοκιμασε κανα αλλο καλωδιο hdmi,συνδεσε το σε αλλη tv

να αποκλεισουμε ολες τις πιθανοτητες.

 

κανε και ενα restore default settings οπου ξεκιναει

με SONY λογοτυπο,καπακι σου βλεπει το hdmi καλωδιο

αν εχεις ενωμενο,μηπως δεν κανεις κατι σωστα...

 

και πες μας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δοκίμασα σε 2 τηλεοράσεις με 2 διαφορετικά καλώδια hdmi αλλά και με το av cable.Επίσης έκανα Restore Default Settings,Restore File System και Rebuild Database.Το μόνο που δεν έκανα είναι το Restore PS3 System.Αν κάνω downgrade στην 3.55 λέτε να στρώσει;

 

Sent from my iPhone using Insomnia

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δοκίμασα σε 2 τηλεοράσεις με 2 διαφορετικά καλώδια hdmi αλλά και με το av cable.Επίσης έκανα Restore Default Settings,Restore File System και Rebuild Database.Το μόνο που δεν έκανα είναι το Restore PS3 System.Αν κάνω downgrade στην 3.55 λέτε να στρώσει;

 

Sent from my iPhone using Insomnia

φιλε μου εχω την εντυπωση πως εχουμε το ιδιο προβλημα, διαβασα οσα λες παραπανω , ειδα και το βιντεο σου και καπως ετσι ειμαι και εγω.. η διαφορα πλεον ειναι οτι εμενα κολλα στο xmb. Αν κλεισω την κονσολα μου λεει οτι κατι πηγε λαθος και πρεπει να συνδεσω το χειρηστηριο.. Νομιζα οτι ηταν θεμα σκληρου αλλα τελικα δεν.. αλλαξα σκληρο αλλα μετα απο επανεκιννηση το θεμα παρουσιαστηκε παλι.. μου προτειναν και εμενα downgrade και την ολη διαδικασια..αυριο μαλλον θα το κανω και θα πω εντυπωσεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα σε ολους!

 

Εχω ενα PS3 με 3.55 cfw kmeaw και ηθελα να σας ρωτησω ποιο cfw προτεινετε απο τα καινουρια που βλεπω οτι εχουν βγει.

Τα παιχνιδια θα παιζουν πιο ευκολα και με λιγοτερες ''πατεντες'' ?

 

Ευχαριστω πολυ εκ των προτερων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα σε ολους!

 

Εχω ενα PS3 με 3.55 cfw kmeaw και ηθελα να σας ρωτησω ποιο cfw προτεινετε απο τα καινουρια που βλεπω οτι εχουν βγει.

Τα παιχνιδια θα παιζουν πιο ευκολα και με λιγοτερες ''πατεντες'' ?

 

Ευχαριστω πολυ εκ των προτερων.

τα 2 καλυτερα και δοκιμασμενα cfw ειναι

1.ERMAK86 4.66 CFW [COBRA PORTED)

2.DARKNET 4.66 1.01 CFW

 

τα παιχνιδια θα παιζουν χωρις fix/eboot.

κατευθειαν οπως τα παιρνεις απο το net.

 

ακολουθα τον οδηγο  http://www.insomnia.gr/topic/251838-ps3-hacking-%CE%B5%CE%BD%CE%B7%CE%BC%CE%B5%CF%81%CF%8E%CE%B8%CE%B7%CE%BA%CE%B5-22-%CF%83%CE%B5%CF%80-2014/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τα 2 καλυτερα και δοκιμασμενα cfw ειναι

1.ERMAK86 4.66 CFW [COBRA PORTED)

2.DARKNET 4.66 1.01 CFW

 

τα παιχνιδια θα παιζουν χωρις fix/eboot.

κατευθειαν οπως τα παιρνεις απο το net.

 

ακολουθα τον οδηγο  http://www.insomnia.gr/topic/251838-ps3-hacking-%CE%B5%CE%BD%CE%B7%CE%BC%CE%B5%CF%81%CF%8E%CE%B8%CE%B7%CE%BA%CE%B5-22-%CF%83%CE%B5%CF%80-2014/

Ευχαριστω πολυ για την (γρηγορη) απαντηση.

Η διαδικασια ειναι ομως οπως την ξερω, δηλαδη ανοιγω καποιο προγραμμα (π.χ. Multiman) και το τρεχω ετσι απλα θα μπορω χωρις τα fixes?

 

Ευχαριστω και παλι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστω πολυ για την (γρηγορη) απαντηση.

Η διαδικασια ειναι ομως οπως την ξερω, δηλαδη ανοιγω καποιο προγραμμα (π.χ. Multiman) και το τρεχω ετσι απλα θα μπορω χωρις τα fixes?

 

Ευχαριστω και παλι

αν βαλεις το 1ο cfw που αναφερω(COBRA),θα τρεχεις παιχνιδια μεσω webman απο xmb,

δεν χρειαζεσαι δισκακι μεσα στο drive,εχει ενσωματωμενο fan control το οποιο

ξεκιναει με το boot της κονσολας για να ψυχεται σωστα,βλεπεις θερμοκρασιες 

με το πατημα 2 κουμπιων απο xmb και πολλα αλλα...

 

στο 2ο cfw θα τρεχεις παιχνιδια με multiman χωρις fix,θα πρεπει να εχεις μονιμα 

ενα δισκακι μεσα στο drive(χρειαζεται σε αρκετα παιχνιδια για να παιξουν)

ενω το fan control θα πρεπει να το τρεχεις εσυ καθε φορα που ανοιγεις κονσολα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν βαλεις το 1ο cfw που αναφερω(COBRA),θα τρεχεις παιχνιδια μεσω webman απο xmb,

δεν χρειαζεσαι δισκακι μεσα στο drive,εχει ενσωματωμενο fan control το οποιο

ξεκιναει με το boot της κονσολας για να ψυχεται σωστα,βλεπεις θερμοκρασιες 

με το πατημα 2 κουμπιων απο xmb και πολλα αλλα...

 

στο 2ο cfw θα τρεχεις παιχνιδια με multiman χωρις fix,θα πρεπει να εχεις μονιμα 

ενα δισκακι μεσα στο drive(χρειαζεται σε αρκετα παιχνιδια για να παιξουν)

ενω το fan control θα πρεπει να το τρεχεις εσυ καθε φορα που ανοιγεις κονσολα.

Μαλιστα. 

Απο οτι καταλαβαινω πιστευεις οτι το cobra ειναι καλυτερο αρα θα προχωρησω με αυτο.

Βεβαια αυτο που με νοιαζει εμενα κυριως ειναι να παιζει τα παιχνιδια ευκολα χωρις τις δυσκολιες που εχω μεχρι τωρα με το 3.55 αλλα απο οτι καταλαβα αυτο ειναι κοινο και στα δυο το οτι παιζουν μια χαρα.

 

να σαι καλα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ήρθε στην κατοχή μου ένα πσ3 φατ 80Gb με 4.55 ofwΑπό τα λίγα που έχω διαβάσει στο ινσομνια, κατάλαβα πως δεν γινεται downgrade παρα μονο με το Ε3flasher σωστα? Υπάρχει κάποιος κοντά σε Ελευσίνα ή κάποιο μαγαζί στην Αθήνα που μπορεί να μου το μοντάρει σε λογική τιμή?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ήρθε στην κατοχή μου ένα πσ3 φατ 80Gb με 4.55 ofwΑπό τα λίγα που έχω διαβάσει στο ινσομνια, κατάλαβα πως δεν γινεται downgrade παρα μονο με το Ε3flasher σωστα? Υπάρχει κάποιος κοντά σε Ελευσίνα ή κάποιο μαγαζί στην Αθήνα που μπορεί να μου το μοντάρει σε λογική τιμή?

Ναι θελεις flasher ΜΟΝΟ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα σε όλους.Τελικά το πρόβλημα λύθηκε με τον τρόπο που μας πρότεινε ο Ermak.Κατέβασα από εδώ το rebug 999 3.55.4 και το πέρασα μέσα από το recovery menou.Αφού δούλεψε και τσέκαρα ότι ήταν ενεργοποιημένα τα QA Toggle με το rebug toolbox,προχώρησα στην εγκατάσταση του 4.66 ErMaK86 v1.0 Cobra πάλι μέσα από το recovery menou.Ελπίζω να σου δουλέψει κι' εσένα Eddy

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...