Προς το περιεχόμενο

PlayStation 3 Hacking (ενημερώθηκε 22 Σεπ 2014) v1 [PS3]


mtzs
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικοί κανόνες για τη χρήση των νημάτων που αφορούν Hacking κονσόλας:

Επιτρέπονται:

  • Συζήτηση πάνω σε ειδήσεις για το hacking μιας κονσόλας
  •  Συζήτηση για εγκατάσταση Homebrew apps και δημιουργία/ εγκατάσταση αντιγράφων δικών σας νόμιμα αποκτηθέντων παιχνιδιών.

Δεν είναι ανεκτά τα παρακάτω:

  • Χρήση του νήματος για να αναζητήσετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών
  • Χρήση του νήματος για να ζητήσετε υποστήριξη για το πώς θα τρέξετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών που βρήκατε/κατεβάσατε.
  • Απαντήσεις του στυλ "τα  υπόλοιπα σε pm (γιατί δεν επιτρέπονται τέτοιες συζητήσεις στο forum)"

Στην περίπτωση που εντοπιστούν τέτοια μηνύματα στο νήμα και δεν έχει υποβληθεί ούτε μία αναφορά για αυτά, το νήμα θα κλειδωθεί.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 11,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Καλησπέρα σε όλους.Ο αδελφός μου έχει ένα PS3 Slim με το CFW του Ermak (4.66 ErMaK86 v1.0 Cobra Ported).Είχε πρόβλημα με την σύνδεση του στο ίντερνετ (του έβγαζε error 80710102) και είδε ένα βιντεάκι στο youtube που για να το λύσει έπρεπε να κάνει Restore Default Settings.Το έκανε αλλά από τότε ενώ ξεκινάει η κονσόλα και φαίνεται ότι φορτώνει ο webman έχει μόνο μαύρη οθόνη.Ξέρει κάποιος τι μπορεί να φταίει και πώς μπορεί να διορθωθεί;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα σε όλους.Ο αδελφός μου έχει ένα PS3 Slim με το CFW του Ermak (4.66 ErMaK86 v1.0 Cobra Ported).Είχε πρόβλημα με την σύνδεση του στο ίντερνετ (του έβγαζε error 80710102) και είδε ένα βιντεάκι στο youtube που για να το λύσει έπρεπε να κάνει Restore Default Settings.Το έκανε αλλά από τότε ενώ ξεκινάει η κονσόλα και φαίνεται ότι φορτώνει ο webman έχει μόνο μαύρη οθόνη.Ξέρει κάποιος τι μπορεί να φταίει και πώς μπορεί να διορθωθεί;

δοκιμασε να κανεις reset display settings.

Λογικα δεν εχει δει το καλωδιο εικονας/ηχου που εχεις βαλει επανω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ για την βοήθεια mikele αλλά πως γίνεται αυτό;Ρωτάω γιατί εγώ βλέπω μόνο μια μαύρη οθόνη

 

Sent from my iPhone using Insomnia

Κράτησε πατημένο το power button μέχρι να ακούσεις 2 μπίπ και μετά άφησέ το, θα κάνει reset στα display settings και έπειτα θα παίξει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικά παιδιά δεν κατάφερα να το διορθώσω.Δοκίμασα αυτό που μου προτείνατε με τον εξής τρόπο.Σε κατάσταση standby κράτησα πατημένο το πλήκτρο του power on μέχρι που ακούστηκε ένα μπιπ.Συνέχισα να το κρατάω πατημένο και η κονσόλα έκλεισε.Ξανα έκανα την ίδια διαδικασία αλλά τώρα μετά το πρώτο μπιπ ακούστηκαν και δύο σύντομα και η κονσόλα μπήκε σε safe mode.Μήπως να δοκιμάσω να ξανα περάσω το firmware του Ermak;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικά παιδιά δεν κατάφερα να το διορθώσω.Δοκίμασα αυτό που μου προτείνατε με τον εξής τρόπο.Σε κατάσταση standby κράτησα πατημένο το πλήκτρο του power on μέχρι που ακούστηκε ένα μπιπ.Συνέχισα να το κρατάω πατημένο και η κονσόλα έκλεισε.Ξανα έκανα την ίδια διαδικασία αλλά τώρα μετά το πρώτο μπιπ ακούστηκαν και δύο σύντομα και η κονσόλα μπήκε σε safe mode.Μήπως να δοκιμάσω να ξανα περάσω το firmware του Ermak;

σε κατάσταση standby κρατάς πατημένο μέχρι να ακούσεις ένα μπιπ και μετά αφήνεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το δοκίμασα έτσι όπως μου είπες ermak αλλά πάλι δεν δουλεύει.Και με το hdmi αλλά και με το scart μου εμφανίζει ακριβώς τα ίδια.Αν βάλω κάποιο δισκάκι στο driver μου εμφανίζει πάνω δεξιά στην οθόνη ένα ρολόι που γυρίζει αλλά μόνο αυτό.Μετά όλα είναι μαύρα χωρίς εικόνα.Επίσης,κάποιες φορές μου εμφανίζει κατά την έναρξη και το εικονίδιο που λέει ότι ο webman έχει φορτώσει 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ορίστε και ένα βιντεάκι με το πρόβλημα

 

https://www.dropbox.com/s/m2lbyo3rcbwzx8s/VID_20150129_142517.avi?dl=0

Συνιστώ να ξαναπεράσεις το cfw που είχες πριν.

Αν είχες Rebug να βάλεις καλύτερα άλλο εκτός Rebug διότι από ότι μπορώ να καταλάβω από το βίντεο υπάρχει πρόβλημα στο vsh (σημαντικό αρχείο στο ps3).

Αν προχωρήσεις σε αυτά που σου είπα είμαι σίγουρος ότι το πρόβλημά σου θα λυθεί.

cfw μπορείς να βάλεις από recovery (τελευταία επιλογή)

 

P.s.

Αν δεν γίνει με τα βήματα που σου είπα τότε 99% είναι σκληρός και θα πρέπει να αντικατασταθεί.

Για ότι χρειαστείς μπορείς να με βρεις εδώ https://www.facebook.com/ermak.ermak 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...