Προς το περιεχόμενο

PlayStation 3 Hacking (ενημερώθηκε 22 Σεπ 2014) v1 [PS3]


mtzs
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικοί κανόνες για τη χρήση των νημάτων που αφορούν Hacking κονσόλας:

Επιτρέπονται:

  • Συζήτηση πάνω σε ειδήσεις για το hacking μιας κονσόλας
  •  Συζήτηση για εγκατάσταση Homebrew apps και δημιουργία/ εγκατάσταση αντιγράφων δικών σας νόμιμα αποκτηθέντων παιχνιδιών.

Δεν είναι ανεκτά τα παρακάτω:

  • Χρήση του νήματος για να αναζητήσετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών
  • Χρήση του νήματος για να ζητήσετε υποστήριξη για το πώς θα τρέξετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών που βρήκατε/κατεβάσατε.
  • Απαντήσεις του στυλ "τα  υπόλοιπα σε pm (γιατί δεν επιτρέπονται τέτοιες συζητήσεις στο forum)"

Στην περίπτωση που εντοπιστούν τέτοια μηνύματα στο νήμα και δεν έχει υποβληθεί ούτε μία αναφορά για αυτά, το νήμα θα κλειδωθεί.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα παιδια.Εχω ενα ps3 φιλου που ειναι σε 4.66 μοντελο CECH 3004B.Πρώτον γίνετε να σπάσει με το E3flasher?Και δεύτερον αν ναι υπαρχει καποιος στη Θεσσαλονικη τετοια δουλεια και αν ναι σε τι τιμη?

οχι δεν γινεται,παθων

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 11,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

παιδες καλημερα, 

 

μου εδωσαν ps3 phat 80g CHECHK04 και σαν ασχετος δε ξερω τι παιζει καν

 

λοιπον θελω να δω εαν αξιζει το hacking για απλο gaming και ταινιες

επισης εαν χρειαζεται αλλαγη σκληρου γιατι ισως να ειναι λιγα τα 80

 

ειναι καποιος Θεσσαλονικη που να αναλαμβανει και να εχει ορεξη να εξηγησει???

 

ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχω το ιδιο μοντελο φιλε.

αξιζει πολυ αγρια. απο Σαλονικα εχει ατομα να στο κανουν. επισης εγω προσωπικα(δεν ξερω αν επεσα σε καλο κομματι, ή ετσι ειναι ολα τα cechk) εχω πολυ καλες θερμοκρασιες για fat. το fan το εχω παντα στο 35% και το περισσοτερο που εχω δει ειναι 72βαθμοι στο the last of us.

για να στο εξηγησουν που λες, δεν ειναι τιποτα. στο κανει καποιος το χακ, και εσυ απο κει και περα δεν εχεις να κανεις κατι δυσκολο. 

πας my games, διαλεγεις πιο θες και μετα το τρεχεις απο xmb σαν να εχεις βαλει μεσα το δισκακι(για cobra με webman μιλαω)

σκληρο θελεις. εγω εβαλα εναν 160αρι που ειχα για αρχη, και μου την σπαει που πρεπει να σβηνω και να περναω αλλο καθε φορα που τερματιζω καποιο.

ταινιες μπορεις να βλεπεις κανονικα. εγω εχω βαλει τον showtime.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κάνεις  format και μόλις τελειώσει σου ζητάει update.Απλα βάζεις ότι cfw είχες

όχι δεν χρειάζεται

 

Στο ΧΜΒ βρήκα τις επιλογές "Πρόγραμμα διαμόρφωσης" & "Επαναφορά του συστήματος PS3". Και τα δύο περιλαμβάνουν format. Τι διαφορά έχουν;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο ΧΜΒ βρήκα τις επιλογές "Πρόγραμμα διαμόρφωσης" & "Επαναφορά του συστήματος PS3". Και τα δύο περιλαμβάνουν format. Τι διαφορά έχουν;

Πρόγραμμα διαμόρφωσης<----- κάνει φορματ τον HDD και Επαναφορά του συστήματος PS3< ------φέρνει το ps3 σε κατάσταση (πρώτου boot)

 

format προτείνω να κάνεις από recovery με όποιον τρόπο θέλεις {rebuilt database & restore file system  ΔΕΝ κάνουν φορματ}

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρόγραμμα διαμόρφωσης<----- κάνει φορματ τον HDD και Επαναφορά του συστήματος PS3< ------φέρνει το ps3 σε κατάσταση (πρώτου boot)

 

format προτείνω να κάνεις από recovery με όποιον τρόπο θέλεις {rebuilt database & restore file system  ΔΕΝ κάνουν φορματ}

 

OK, recovery όπως προτείνεις. Ποια επιλογή όμως κάνει format;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

OK, recovery όπως προτείνεις. Ποια επιλογή όμως κάνει format;

Πρόγραμμα διαμόρφωσης<----- κάνει φορματ τον HDD

 

Καλησπέρα έχω ενα ps3 super slim, γίνεται hack??

οχι με τον κλασσικο κ σχετικα φθηνο τροπο...

μονο με cobra ode το οποιο ειναι λιγο ακριβουτσικο.(50-90 ευρω)

υπολογισε + κοστος τοποθετησης οποιος στο κανει.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρόγραμμα διαμόρφωσης<----- κάνει φορματ τον HDD

 

οχι με τον κλασσικο κ σχετικα φθηνο τροπο...

μονο με cobra ode το οποιο ειναι λιγο ακριβουτσικο.(50-90 ευρω)

υπολογισε + κοστος τοποθετησης οποιος στο κανει.

 

Πρόγραμμα διαμόρφωσης δε βλέπω. Η επιλογή 5 (Restore PS3 System) μου λέει πως θα κάνει format. Μπας και κάνει κάτι παραπάνω που δεν το θέλω;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτα που λετε για αλλαγη παστας και για την θερμοκρασια ειναι κυριως για την fat εκδοση?Εγω δεν θα χρειαστει να αλλαξω?Ναι να βρω...αλλα ποιον?Δεν ξερω κανεναν!Μπορειτε να με βοηθησετε σε αυτο?Να προτεινετε καποιον...ή αν μπορει καποιος απο εδω μεσα?Ειμαι απο Καβαλα...Και πηγαινω Θεσσαλονικη αρκετα συχνα.Αν αυτο βοηθαει ή ειναι καποιος εδω πανω που αναλαμβανει...

 

Έχεις πμ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Link.png Site: αυτό

τι ακριβως θελεις να κανεις?

 

Ένα απλό φορμάρισμα του σκληρού, για να καθαρίσει από "υπολείμματα" του σβήσε - γράψε. Αυτό που με καίει είναι μετά το φορμάρισμα να μην έχω διαδικασίες πολύπλοκες για να ξαναπεράσω CFW 4.66 που είμαι τώρα.

 

Βρήκα αυτό: ([link=https://support.us.playstation.com/app/answers/detail/a_id/1488/~/safe-mode-on-ps3][/link]). Με ανησυχεί το σημείο που λέει "as if it just came out of the BOX". Τι σημαίνει αυτό για το CFW; Θα μπορέσω να περάσω κατ' ευθείαν το 4.66 ή θα έχω διαδικασίες;

Επεξ/σία από [email protected]
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γίνεται να αναγνωρίσει το ps3 εξωτερικό δίσκο σε ntfs και να τρέχει τα παιχνίδια από εκεί χωρίς να είναι σε iso αλλά με την κλασική μορφή των φακέλων π.χ. BLESxxxxx όπως είναι και στους fat32;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις μου κάνανε update το rogero ps3 μου (slim) σε κάποιο original firmware, μπορώ να βρω κάποιον στην Αθήνα να μου το κάνει downgrade? 

Είμαι εδώ και χρόνια εκτός του όλου θέματος και δεν ξέρω τι είναι δυνατό πλέον.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...